Nevím, jestli se mi to zdá, ale hodně lidí okolo mě je nemocných, ale asi to bude jen místní problém, v tv jsem neslyšela o nějakých vlnách chřipky atd. Už mám asi 10 dnů bolest v krku při polykání, kýchám, ucpaný nos, cítím zvětšený uzliny na pravé straně krku, ucho, začala jsem vykašlávat zelené hleny, asi mám i mírně zvýšenou teplotu. Čekala jsem, že to do 5 dnů přejde, ale pořád to trvá. Beru si ibalgin, accl ong na vykašlávání, šalvějové pastilky. Myslíte, že bych měla jít k dr? Napsal by mi antibiotika, nebo bych se nedozvěděla nic nového?

Cituji tivoli: Napsal by mi antibiotika, nebo bych se nedozvěděla nic nového?

To ti těžko můžeme říct.

Cituji tivoli: Myslíte, že bych měla jít k dr?

Jestli ti nepomáhají léky, tak bych si pro jistotu zašla.

arrow
profile_image
Nufice
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Prostě viróza, zánět nosohltanu asi. Ano, mě na to dr. píše antibiotika, ale rovnou je zahazuju, pač tohle mám několikrát do roka a nehodlám je pořád tak brát. Přidej nějaké kapky do nosu, a pak doporučuju konvičku rhinohorn a proplachovat slanou vodou. Konvička ti vydrží na celý život, sůl doma máš totiž vždy. Propláchne ti krásně i dutiny.

Asi to bude ten zánět nosohltanu, ale četla jsem, že pokud je to virového původu, že na to antibiotika ani nezabírají. Ale to doktoři prý taky nepoznají, někteří mají v ordinacích ale nějaký přístroj, kde to z kapky tvé krve zjistí. Jednou jsem zkoušela kloktat tu slanou vodu a skoro jsem se pozvracela.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

viroza, mám taky - lékařka mi doporučila Bioparox - antibiotikový sprej do krku i nosu

Reaguji na bedrunela: a pomáhá ti? Taky jsem ho chtěla zkusit, ale odradily mě stížnosti na něj.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Nufice: doporučuju konvičku rhinohorn a proplachovat slanou vodou.

Taky doporučuju

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji tivoli: a pomáhá ti? Taky jsem ho chtěla zkusit, ale odradily mě stížnosti na něj.

nedokážu říct, zda by bez Bioparoxu bylo jinak, než s ním a naopak. Teď ho nepoužívám i přes doporučení. Snažím se odpočívat, být v klidu, hodně pít a hodně spát.
Jím vitamíny, a relaxuju. A těším se z dnešního sluníčka.
Hlavně to chce odpočívat.

Být tebou rozhodně zajdu k doktorovi. Já jsem takhle měla dvě nachlazení, přeléčila je sama doma, ale stejně se mi vrátilo potřetí, s opravdu těžkým kašlem a rýmou. Sice nejsem jejich příznivcem, ale dostala jsem ATB a mám pokoj

No já se spíš obávám, že když tam půjdu, tak mi třeba ty antibiotika ani nebude chtít předepsat a odejdu bez ničeho, v dnešní době si stejně člověk všechny léky musí platit sám, pamatuju si jako děcko, že byl třeba doplatek 5 Kč. Teď? Člověk si jde pro pastilky a nechá tam minimálně 100 Kč. Navíc mám doktora v jiném městě než bydlím, takže bych tam musela jet.

No ale těžko ti někdo stanoví diagnózu přes diskuzní fórum.. tak jet se ti tam nechce, tak co chceš slyšet?

Já to takhle měla před 4 týdny, čekala jsem až se vrátím do ČR a hned letěla k dr... ale tak to snad musíš poznat, já to teda na sobě poznám, kdy to ještě doléčím sama a kdy už je to fakt nutnost jít k dr... i v tom krku, posledně to fakt bolelo hrozně, věděla jsem, že to prostě nepřeléčím, taky jsem se k dr dostala po 10 dnech a řekla bych za pět dvanáct, ten další den se to ještě více zhoršilo, naštěstí už jsem u sebe měla ATB a další léky... a pořád se z toho dostávám

Cituji tivoli: tak mi třeba ty antibiotika ani nebude chtít předepsat a odejdu bez ničeho

Jasně, když nebude třeba tak ne ...aspoň budeš vědět... možná je to i dr., já tu svou nedám dopustit, takže věřím, že by mi pomohla. Taky mi nedává vždy ATB, ale aspoň mi něco doporučí nebo předepíše něco jiného. Takže já se radši poradím s ní.

arrow
profile_image
BellaEJ
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji tivoli: No já se spíš obávám, že když tam půjdu, tak mi třeba ty antibiotika ani nebude chtít předepsat a odejdu bez ničeho

Na virózy, či nachlazení se antibiotika normálně nedávají, ale pokud kašleš zelené hleny, můžeš to mít na průduškách a proto bys tam zajít měla. Je to tvoje zdraví, nikdo Tě tady k tomu, abys tam šla, přemlouvat nebude. Jestli je ti zle už 10 dní, tak jsi měla ležet pár dní v posteli a ne to řešit až teď.

Já bych si tam radši zašla..z těch příznaků, co popisuješ by to klidně mohla být i angína, i když nemáš horečky. Já mám angínu třeba vždy úplně bez teplot, ale já ji poznám už sama když se kouknu do krku, tak vím, kdy se mám léčit sama doma a kdy mám jít k doktorce....

No, na průduškách to mám, to cítím, že se mi ty hleny berou odtamtud. A na to by mi dr. antibiotika dám měla? Ze začátku to bylo jen bolení v krku, to ted opadává a vykašlávám, jako dá se to přežít, ale když něco dělám, tak jsem taková malátná, zvýšenou teplotu mám asi taky.

arrow
profile_image
malina_01
od 15. 7. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bedrunela: lékařka mi doporučila Bioparox - antibiotikový sprej do krku i nosu

Ten je fajn. Teda na ucpaný nos mi nepomáhá, ale na bolest v krku je vynikající! Je to teda humus, člověk má pocit, že se při aplikaci pozvrací, ale po pár aplikacích už cítím úlevu.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené