arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky,
podobné téma jsem bohužel nenašla, ale pokud tady je, tak mě nasměrujte
Mám dotaz, zda neznáte nějaké místo v Praze, kde by bylo možné docházet na lekce jízdy na koni. Při prohledávání webu jsem bohužel narazila jenom na stáje, kde požadují alespoň nějaké základy. Jde mi o to, že přítel miluje koně, a chtěl by se na nich naučit jezdit, ale nikdy v životě na něm neseděl (no možná seděl, ale to maximálně jako dítě tak na poníkovi na pouti) a já bych mu chtěla udělat radost a nějaký takový kurz mu najít. Ale problém je, jak už jsem zmínila, v tom, že na webovkách stájí, co jsem zatím našla, jsou jenom kurzy pro lidi, co už zvládají klus a tak podobně...
Nedala byste mi tedy některá tip na stáj s kurzy vhodnými pro absolutní začátečníky?

arrow
profile_image
Petuliiina
od 4. 4. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejlepší je objet pár stájí a poptat se osobně. Nejlépe kde mají rekreační a turistické, školní koně... V praze toho musí být plno..

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Petuliiina: Já vím že stájí je v Praze plno, viděla jsem hafo webovek. Ale problém jsem uvedla a říkám si, že když už mají popsané veškeré služby, jízdy pro absolutní začátečníky by tam měli uvedené taky + mají tu podmínku těch základů. Takže tyto objíždět nemusím

arrow
Neprodává v Bazaru

Už dlouho koukám na stránky jízdárny Radonice. Bohužel jsem se tam ještě nedostala, ale co jsem četla tak mají i svůj jezdecký park vypadá to pěkně. Jsou tam i kurzy pro začátečníky ..

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Paulinka: No vidíš, tak na tyhle webovky jsem zrovna nepřišla Mockrát díky za tip

Doporučuji jk horse mane

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji cupcake: jk horse mane

taky vypadá dobře, děkuji

Reaguji na im4fun: není zač já tam jezdím

Já jsem na tom dost podobně jako zakladatelka a po hledání jsem se domluvila se stájí Trojan, tak kdyby někdo měl zkušennosti, budu ráda....

arrow
profile_image
suraia
od 10. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Vím, že je možnost v Králově Dvoře u Berouna.

arrow
profile_image
Loona
od 19. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
jestli ještě není pozdě - mám zkušenosti se dvěma jízdárnami v Praze. Stáj Trojan absolutně nemůžu doporučit, teda aspoň z vlastní zkušenosti. Vede to poměrně otrávená slečna (asi dcera majitele), sice je to docela levné (bez dokladu 320/hodina), ale z těch 60 minut se jde na cca 30 minut na vyjížďku okolo stáje (kde se o vás většinou nikdo nestará, jen vám vedou koně, jak jsem pochopila, u těch pokročilejších už si jezdec jezdí na toto "odkrokování" sám). Pak vás 20 minut trénuje většinou ona otrávená slečna (ideálně vás nechá těch 20 minut klusat, nic víc) a pak se jde zase na odkrokování (často vás odvedou holčiny věku 10-12 let). Takže nevím, moc jsem se tam nenaučila. Naopak můžu doporučit Stáj Orion v Praze-Bráníku, kde i odkrokování je řešeno formou výcviku. Sice je to dražší, ale stojí to fakt za to,navíc je to prakticky v centru Prahy...

Loona: Nevím, kdy ty si byla v Šeberově ve stáji Trojan, ale já tam chodím už 3/4 roku. Na přístup si nemůžu stěžovat. Mají tam myslím 2 cvičitelky a teď nově i trenérku, občas myslím má někoho i paní majitelka, ale ta si myslím spíš bere kaskadéry a herce, než normální zákazniky. Moje cvičitelka je milá. To s tím vykrokovaním je částečně pravda. Chodí se mimo areál většinou to je tak na 10 minut před a 10 minut po lekci, zkušenější chodí sami. Na jízdárně jsem já osobně většinou 45 minut s tím, že v sedle jsem většinou hodinu, někdy je to třeba o 10 minut míň někdy o 20 minut víc, podle toho jak to vyjde, vzhledem k tomu, že tam chodím pravidelně mi to nijak nevadí. Asi ty koně nejsou přiježdění na drezuru vyšší jak Z možná ZL, mám dojem, že s koňmi spíš skáčou. Ale já si zatím nemůžu stěžovat na přístup. Učí mě vést koně ve všech chodech tak, aby jsme jeli tak kam chci já, a abych se cítila příjemně, což je pro začátečníka to nejdůležitější.

arrow
profile_image
Loona
od 19. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Byla jsem tam teď na podzim...ono totiž záleží, KDO je zákazník a podle toho se k němu chovají..je pravda, že jsem viděla přístup slečny (asi dcery majitele) k jiným klientům a tak otráveně se netvářila, pokud šlo o pány, vyloženě ji to bavilo...já jsem pro ni zjevně nebyla ničím lukrativní, proto jsem na odkrokování strávila celkem 40 minut a zbylých 20 minut tedy byla ochotná se mi jaksi věnovat, ideálně mě ale někomu předala anebo mě trénovala ještě s někým, kdo ji zajímal především a mě jenom sem tam opravila. Protože jsem vyzkoušela výcvik i v jiných JS (orion, ctěnice, zmrzlík), můžu porovnávat, nikde to tak nechodilo - a přitom jsem byla pořád ten samý zákazník se stejným chováním, věkem i vzhledem . Možná jsem prostě slečně nebyla sympatická, což chápu, ale všecko lze řešit, ne z někoho vytáhnout peníze a pak se na něj víceméně vykašlat.

Reaguji na Loona:
ty jo, tak to se mi tam fakt nikdy nestalo. Já mám jako cvičitelku zrzku, občas jsem na jízdárně s někým dalším, nebo krokuju kolem pole 20 minut, ale to je moje "blbost", že koně neupobízím k rychlejšímu výkonu a nebo na ni na jízdárně čekám třeba 5 minut, ale já to beru. Já na individuální lekce jinam nechodila, pouze na skupinové, takže zas takové porovnání nemám, ale lidský přístup se mi zdá OK. Jak klient mám na jízdárně přednost před domácíma, a že by si mě s někým předávali cvičitelé mezi sebou to se mi nestalo, když něco tak se dohadneme pomocí sms. Ale já chodím dopoledne, kdy je klid. A jasně, že někomu to tam nemusí sedět. A taky záleží na klientovi, když někdo přijde na čas, jen nasedne, odjezdí, sesedne a odejde (tím neříkám, že to byl tvůj případ, a že to tak v jiných stájích nechodí), tak je jasné, že k němu budou mít asi trošku jiný přístup, než ke klientovi, který si sám aspoň třeba nauzdí a po jízdě koně odsedlá a případně vyčistí. Je pravda, že jsem se tam setkala s jednou trochu nerudnější paní (asi další cvičitelka), ale moje cvičitelka má s klienty vřelé vztahy.

arrow
profile_image
Loona
od 19. 11. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Jánošík: Právě já jsem tam přišla v době, kdy už jsem si koně uměla vyčistit a v zásadě i osedlat a nauzdit a se vším sem se nabízela, zrzka-Dana řekla "tak počkejte" a odešla třeba na 20 minut a já jsem vůbec nevěděla, jestli ještě přijde nebo co ... pak přišla s tím, že můj kůň už je připravený, ale že potřebuje vyčistit 4 jiné, tak jsem to udělala, takže o koně jsem se jim tam starala dost, i jablka jsem jim nosila po pytlích, ale zrzka byla nepříjemná dost teda...obvykle mě vypustila na to odkrokování s téměř "dětmi" a u té poslední hodiny už mě trénovala s nějakým kýmsi, komu se věnovala především (přestože jsem měla zaplacenou individuální hodinu) a vůbec "třešinka" na dortu bylo, že jsem si předplatila těch 10 lekcí a od třetí lekce začal být problém se domluvit. Na poslední hodině mi zrzka řekla dost neurčitě, že se ozve, až bude vědět, kdy můžu přijít, a už se neozvala..tak jsem jí psala SMS a taky se neozvala, zkoušela jsem to přes mail a taky nic...což mě pochopitelně naštvalo, jestliže tam mám předplacených 10 hodin a "náhodou" se najednou nejde domluvit...takže jsem si tam pak přijela pro peníze, zrzka se vymlouvala, že SMS posílala, ale že to asi poslala někomu jinému, a taky že jí nejde telefon..no copak tohle je profi jednání? Ale víc mi vadil ten výcvik samotný, přestože jak říkám, přišla jsem tam s tím, že si umím koně připravit sama, měla jsem myslím docela chuť se na všem domluvit, ale teda s otrávenou cvičitelkou, která mi několikrát řekla "počkejte" a zmizela kdovíkam a já jsem tam tvrdla několik desítek minut a nevěděla jsem, co teda bude..když jsem za ní došla do té zakouřené místnosti za šatnou, tak se tvářila děsně otráveně, co pořád chci (chtěla jsem se domluvit na další hodině, protože do úvodního mailu mi napsala, že další hodiny se domlouvají osobně)... no jako mně to teda stačilo a to vydržím myslím dost a nějaká citlivka zase nejsem ... ale jak říkám, asi jsem slečně nebyla sympatická, i když moc nevím proč, v orionu mě měli mám pocit docela rádi a to tam jsou spíš puberťačky, se zrzkou jsme byly vrstevnice.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené