arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Docela často se zamýšlím nad touto otázkou. Momentálně pracuji jako servírka, na peníze si nestěžuji ale také to není žádný zázrak. Pracovní směny máme rozdělené na krátký a dlouhý týden, jako ve většině restaurací. Když jsem v práci tak od rána do zavíračky, tzn. do noci. Často mě napadá otázka zda bych nebyla spokojená v jiné práci, kde budu mít volné víkendy a večery, i když za tu cenu že výplatu budu mít tak o 5 tisíc menší a taky bez dýšek Přiznám se, že nejsem zrovna nejskromnější člověk a na menší obnos peněz bych si zvykala těžce ale jen mě zajímá váš postoj. Co tak sleduji, i v mém okolí se většina lidí spíše žene za penězi i když je to někdy i na úkor rodiny, vztahů, koníčků. A tak mě napadlo se nad tím zamyslet.
Co upřednostňujete vy? Uvedla jsem jako příklad moji práci, ale věřím že toto téma se vztahuje i k výše postaveným pozicím. Zajímají mě vaše názory

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na heel.lover: Za penězi "se honím" jen do té míry, abych měla prostě na život. Nevidím smysl života v penězích, resp. chci tím říct, že prostě peníze jsou třeba a pokud mám na běžné výdaje atd. nemám potřebu mít víc.
Co se týká práce tak vzhledem k tomu, že ne vždy více práce=více peněz a je pro mě nesmírně důležité, aby mě práce bavila, nemám ani rovnici v tomhle.
I když to spolu v zásadě souvisí, tak zkrátka vydělávám proto, abych měla na život a do práce chodím protože mě baví.
Tolik tedy k otázce zda peníze nebo volný čas. Tenhle žebříček nemám.

arrow
Neprodává v Bazaru

Dělala jsem podobnou práci, barmanku v herně. Bylo to strasný dilema, my to ještě měli týden práce/týden volna. To volno a ty prachy mě tam strašně držely, a že to byly fakt dobrý prachy. Práce ubíjejíci, nikam to člověka nepovznese, já už pak ty lidi úplně nenáviděla... Ale jen tak jsem odejít nedokázala, týden volna a peníze byly lákadlo. Nakonec jsem onemocněla a musela odejít, ale tak jsem si to rozhodně nepředstavovala. Víkendy mě fakt nedojímaly, je mi jedno, zda se vyválim v sobotu nebo ve čtvrtek. Nevím, co Ti poradit, ale naprosto Tě chápu.

Jo naprosto tě chápu, taky jsem začala pracovat na krátký dlouhý týden, ale je to lepší než celý týden v práci a pak dva dny volna.. Pro mě to tak je lepší, krom toho 2x v měsíci mít prodloužený víkend je super. Na peníze si ani stěžovat nemůžu ( v našem kraji mám radost, že mám práci!) Já si s tím málem vystačím, ale v budoucnu asi už ne. Já se ženu za prachama, ale musím si to vykonpenzovat volnem, ve kterém si naplánuju něco smysluplného než být doma. Pokud dlouhodobě jsem nespokojená s časem, nevím co bych dělala..

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já tedy peníze mám celkem dobré, přesčasy mi platí, státní svátky mi platí, dovolenou čerpám bez problémů, takže peníze až tolik honit nemusím a tak preferuji dobře strávené volno, protože člověk se nenarodil, aby myslel jen na prachy a práci, dokud jsem mladá a peníze a závazky řešit nemusím, tak preferuji volný čas a koníčky, přátele, atd...

Jednou budu třeba zakládat rodinu, tak si "máknu", abych neživořila, i kdybych měla být OSVČ a pak třeba o peníze půjde víc, než teď.

To se hrozně těžko radí, člověk si to prostě musí vybalancovat, aby byl spokojený jak finančně, tak z hlediska volného času.

Já mám osobně volného času asi míň než je obvyklé, ale stačí mi - přijde mi, že dovolené mám tak akorát, že i večer nebo o víkendu chodíme za zábavou, stihneme hospůdky i návštěvy divadel, a to mám mimčo.

Ale já jsem workoholik, na mně se nekoukej. Já bych tak moc makala i nemít ty prachy, prostě mě to baví. Ono pokud je práce tvůj koníček, hned se na to taky koukáš jinak.

arrow
profile_image
Rebarbora
od 28. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

V ideálním případě obojí. Já nejsem nějak na peníze (a i věci zadarmo, když má člověk čas, se dají parádně užít), ale to bydlení je potřeba a i panelák v Praze stojí kupu peněz. Já bych ocenila, aby se sem dostal trend z Francie - plný pracovní úvazek tam má 35 hodin. Podle mě za 7 hodin práce člověk udělá stejně jak za 8, protože si líp stihne odpočinout a přijde do práce svěží. A zároveň má víc času na to, co ho baví a na rodinu.

Dřív jsem neřešila, mám práci(2km od domova), která mě baví a slušné peníze mám taky, krátký dlouhý týden od sedmi do sedmi, někdy noční. Až na to, že když přijdu, hodinu mi trvá, než se doma proberu(vidím denně dvě stě lidiček a je to záhul na hlavu) a padnu. Natož rodina doma a něco udělat, vše řeším o volno. Když nejsou děti, možná. Ale začal mi chybět malý, vidím ho dva a tři dny v týdnu, o víkendy se o něj perou babičky a jde mi v září do první třídy, tak nechci propást učení s ním a vůbec ho chci vidět vyrůstat a celá rodina se tak řídí mojí prací, abychom fungovali a o tom, že malý sedí s tatínkem u pohádek na vánoce a já přijdu večer zmordovaná a svátky s ním tak propásnu, ani nemluvím. Jsem po operaci na tři měsíce doma a už vím, že zpátky nechci. Radši budu mít méně, ale získám víc

arrow
profile_image
MKay
od 16. 12. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na LMonito: máš dobré priority

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jako drobný OSVČ musím makat co to jde (po-pá od 9 do 19-20hod), přítel pracuje v herně na krátký/dlouhý (směna cca 16hod). Když má dlouhý týden, vidéme se ve St a Čt večer asi na 3 hodny. Je to na pytel, víkendy jsem buď sama, nebo zařizujeme co nestíháme jindy. Není čas na nic. Ale co má člověk dělat, bez peněz se žít opravdu nedá. Složenky a poplatky se neptají kolik hodin chci pracovat.

arrow
profile_image
heel.lover
od 3. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji calipsso: Pro mě to tak je lepší, krom toho 2x v měsíci mít prodloužený víkend je super.

Jo, to mě taky napadá, je mi skvěle když mám volno uprostřed týdne, můžu se flákat a vím že ostatní makají

Cituji calipsso: musím si to vykonpenzovat volnem, ve kterém si naplánuju něco smysluplného

Bohužel já jsem kolikrát vyřízená z práce tak, že celý den volna třeba prospím

Cituji LMonito: (vidím denně dvě stě lidiček a je to záhul na hlavu)

To znám, já bych tipovala že vidím o víkendu i kolem 500 a to jsem vždycky psychicky vyčerpaná..

Cituji blackorchid: Když má dlouhý týden, vidéme se ve St a Čt večer

Právě i tohle mě občas štve, přítel ještě studuje tak se vídáme opravdu maličko. Ale jak říkáš, peníze jsou potřeba.

arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Hlavně, aby mě bavila + za to byly dostatečné peníze. Co se týče rozložení, tak to taky nemám úplně rovnoměrně, ale zas mi to docela vyhovuje - pravidelnou prac. dobu budu asi chtít, až budu mít malý děti, klidně i za míň peněz...

Cituji calipsso: krom toho 2x v měsíci mít prodloužený víkend je super

To musí být na jednu stranu super, akorát je blbý, když ten čas nemáš s kým trávit...

Jinak mi přijde ideální prac. doba od 7 a mít volné odpoledne, nechápu třeba trend v Pze, že se chodí na 9. - to je pak zabitý celý den, i když je tam člověk je těch 8 hodin, natož pak s nějakým přesčasem...

Reaguji na Zuziik: Tak každému vyhovuje něco jiného, mně třeba více vyhovuje volný večer, ráda jsem tak do půlnoci do jedné do rána vzhůru. To pak nejde vstávat na sedmou. Začátek v devět mám ráda. Nejdříve v osm.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na heel.lover:
V dnešní době je to bohužel tak, že je pro plno lidí podstatné, zda tu práci vůbec mají a to, jak je okrádá o soukromí neřeší. Zažila jsem práci,při které jsem neměla volno vůbec i pravý opak. Za mě - pokud nemusím řešit peníze z existenčních důvodů, tak je důležitější mít prostor i pro soukromý život. Teď to mám tak, že mám dobré ohodnocení i volno, jak potřebuji a jsem díky tomu strašně v pohodě a spokojená, i mnohem víc pracovně produktivní, než když jsem seděla 8 hodin v kanceláři a kolikrát jsem dělala neplánované přesčasy.

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

...omyl ...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené