arrow
profile_image
Chloé1
od 23. 12. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojte, nevíte, jestli kosmetika značky Yves Rocher je testovaná na zvířatech? Na některých stránkách jsem našla, že má značka certifikát HCS tzn, že netestuje. Ale zároveň jsem se dočetla na jiných stránkách, že i když je kosmetika Yves Rocher přírodní, tak na zvířatech testovaná je. Jsem odpůrce krutého mučení zvířatek a tak si nevím rady. Předem všem díky za názory

arrow
profile_image
Benoušek mojeid
od 10. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

slyšela jsem názor, že dnes už se prakticky na zvířatech vůbec netestuje jelikož už jsou všechny látky vyzkoušené...a to že používají něco, co se kdysi na zvířeti otestovat muselo, to už se jakoby "nepočítá" ale myslím, že třeba kosmetika, co se prodává u vietnamců je levná- tudíž se hledají třeba levnější aleternativy u výroby a na zvířetech se asi ještě testuje a tak radši to nekupuji
nicméně do této problematiky přímo nevidím a tak jsem zvědavá na reakce ostatních

arrow
Neprodává v Bazaru

URL

Zde jsou všechny značky testované na zvířatech, je to aktuální, jelikož se to obnovuje co chvíli

A Yves Rocher je tam také uveden, tak že testován je.

Reaguji na tralilanka:
Děkuji za předhledný a aktualizováný odkaz.
Bohužel jsi mě příliš "nepotěšila", protože jsem mezi testovanými našla i značku Bobbi Brown,
od níž mám pár výrobků z dekorativní kosmetiky, protože jsem byla z několika zdrojů ubezpečená, že netestuje (a v odkazech na které jsem koukala na netu uvedená nebyla).
Cítím se teď hrozně. Celkově to na mě dolehlo, protože jsem zjistila, že všechny značky, které spadají pod firmu pro kterou pracuji na zvířatech testují.

Už mám otevřené stránky Korres s dekorativní kosmetikou a za pár dní vyrazím na nákupy.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adka:

Já jsem takový ten milovník zvířátek a proto jsem asi před půl rokem řekla dost, a začala jsem používat kosmetiku netestovanou na zvířatech. Bohužel vše, co jsem používala já, testováno bylo. Jediná Nivea mně nezklamala. Je to těžké i v dnešní době najít kosmetiku, která by nijak neškodila zvířatům, ani životnímu prostředí. V drogeriích toho zatím moc není, tak spíše nakupuji přes internet. Ale v DM mají kosmetiku Aleverde, tak je taky hodně dobrá
Ty známější značky jako Loreal, Dove atd, bohužel stále testují

Cituji tralilanka: Já jsem takový ten milovník zvířátek

Já právě také, nejím maso, vyhýbám se koženým výrobkům ....

Cituji tralilanka: a začala jsem používat kosmetiku netestovanou na zvířatech

Dosud jsem si myslela, že dělám to samé, mám Sanoflore, Korres, Laveru a pár výrobků od zmiňované BB.

Cituji tralilanka: Je to těžké i v dnešní době najít kosmetiku, která by nijak neškodila zvířatům, ani životnímu prostředí.

Souhlasím.

Cituji tralilanka: Ty známější značky jako Loreal

A to jsem byla ujišťovaná, že Lancôme netestuje.

Nejhorší je, že teď abych si hledala novou práci, protože i když sama testovanou kosmetiku nekupuji, tak jsem nyní zjistila, že mou náplní práce je (zjednodušeně řečeno) podpora prodeje značek testované na zvířatech. Nevím proč, ale já jsem měla za to, že testuje Chanel, Dior... A přitom tyto značky tam nejsou.

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adka:

Já jsem pokaždé moc ráda, když narazím na člověka, který se snaží s tím něco dělat a je rozhodnut, podílet se na pomoci zvířatům. Jsem zatím jen semivegetarián, čili jím z masa jen kuřecí, zbytek odmítám. A kožené výrobky taktéž odsuzuji, ale zase jsem tolerantní a naučila jsem se chápat, že né všichni s mým rozhodnutím a odhodláním souhlasí. Tak tedy raději nechávám na každém, jak se k tomu týrání zvířat postaví já mám svědomí čisté.

A co se týče té kosmetiky. Je smutné, že právě ty známé značky stále využívají zvířata, jako pokusná. Myslím si, že do budoucna by se to mělo změnit. Jsou už i petice, které jsem podepsala, dost lidí se o to zajímá a je hezké, že pomáhají. Byť jen svým podpisem, byť jen tím, že tu kosmetiku nepoužívají. Ale na druhé straně, vláda a podobné vlivové prvky ve státě s tím nic nedělají. To mně mrzí nejvíce. Stále však doufám, v lepší zítřky a v to, že se to změní.

Cituji tralilanka: Já jsem pokaždé moc ráda, když narazím na člověka, který se snaží s tím něco dělat a je rozhodnut, podílet se na pomoci zvířatům.

Já také.

Cituji tralilanka: čili jím z masa jen kuřecí

Také jsem měla v plánu si výjimečně kuře dát (na návštěvě ze slušnosti), ale dostala jsem se do fáze, že jej nedokážu pozřít. Jen při pohledu na něj se mi dělá nevolno (na již tepelně upravené).

Cituji tralilanka: ale zase jsem tolerantní a naučila jsem se chápat, že né všichni s mým rozhodnutím a odhodláním souhlasí. Tak tedy raději nechávám na každém, jak se k tomu týrání zvířat postaví já mám svědomí čisté.


Snažím se o to samé, ale je to pro mě zatraceně těžké, zejména pokud jde o kožešiny.

Cituji tralilanka: Je smutné, že právě ty známé značky stále využívají zvířata, jako pokusná.

Přesně tak, zejména v době, kdy už jsou jiné možnosti testování a firmy by si mohly vzájemně předávat výsledky dřívějších testů.

Cituji tralilanka: Jsou už i petice, které jsem podepsala

Také tak, poslední nedávno v Lush.

Cituji tralilanka: Byť jen svým podpisem, byť jen tím, že tu kosmetiku nepoužívají. Ale na druhé straně, vláda a podobné vlivové prvky ve státě s tím nic nedělají. To mně mrzí nejvíce.


Cituji tralilanka: Stále však doufám, v lepší zítřky a v to, že se to změní.

To jsme dvě.

Reaguji na tralilanka:
Navrhuji přesunout se na tato témata, zde jsme se odklonily od tématu, asi nám to promažou.

https://www.omlazeni.cz/kosmetika-netestovana-na-71 -1419-2.html
https://www.omlazeni.cz/kde-kupujete-p-55-305255-0. html

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adka:

Opravdu jsem ráda, že existují lidé, kterým není ten problém lhostejný Zastávám názor, že zvířata jsou živé bytosti, tak jako my. Cožpak máme právo s nimi zacházet tak krutě? Jednou bych si přála, aby si lidé zažili na vlastní kůži, jaké to je být zavřená v laboratoři a nechat na sobě provádět pokusy. Vždyť je to hrozné, jsou to jen malí drobečkové, kteří se nemohou bránit. A já budu dělat vše možné, abych tomuto týrání atrápení zabránila, byť jsou to jen maličkosti.

A moc tě obdivuji, že se také snažíš pomáhat. Díky takovým lidem, je ten svět krásnější, jelikož si uvědomuje váhu zvířecího života.

Snažila jsem se být bez masa, ale moc mne mrzí, že to zatím neodkážu. Když už jím to kuřecí, tak jen Bio, od zaručených chovatelů, soukromníků. Mám jistotu, že oni se zvířatgy zacházejí aspoň dobře a nejsou týrána.

Viděla jsem dokument Earthlings. Bylo mi z něj špatně, opravdu bylo pro mně problém ho dokoukat do konce. Od té doby se změnil můj pohled na vše kolem. ¨
Jenže jedinec toho moc nemůže, kdežto skupina je již silnější. Proto hledám lidi podobného založení a snažíme se spolu bojovat Čili tímto ti moc děkuji za to, že pomáháš. Opravdu mně to moc těší mám díky tomu pocit, že to má cenu a že se dá něco změnit

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Adka:

už jsem to poslala na tému v tom prvním odkazu

Reaguji na tralilanka:
Děkuji, jdu tam.

arrow
profile_image
Anetkaa
od 27. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bohužel i značky u kterých je uvedeno, že netestují na zvířatech (velká většina) si nechávají svou kosmetiku nebo její složky testovat "někde" jinde. Tyto informace jsou jen utajovány před veřejností..

Cituji Anetkaa: si nechávají svou kosmetiku nebo její složky testovat "někde" jinde.

To byl i případ L'occitane.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené