arrow
profile_image
jajax
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Mám tady otázku k diskuzi - jste pro aby se zavedl zákaz kouření ve všech restauracích? Nebo jste proti?

Já jsem nekuřačka a vyhovuje mi, jak to mají zavedeno v Anglii. Nekouřit ve všech uzavřených, veřejných prostorách. Dojít v noci domů z hospody/diskotéky a nebýt celá načichlá kouřem, to musí být nádhera.

Jaký máte názor vy?

arrow
profile_image
Doodie_M mojeid
od 31. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji jajax: Jaký máte názor vy?

stejný jako Ty..

taky jsem nekuřačka a nebaví mě nejenom smrdět, ale vracet se z restaurace/baru a cítit se překouřeně, byť jsem v puse neměla jedinou cigaretu... skutečně mi za těhle podmínek bývá fyzicky špatně, v zakouřeném prostředí mi slzí oči atp., takže já bych zákaz kouření, sama za sebe, jedině uvítala...na druhou stranu mám spoustu přátel a známých vášnivých kuřáků, kteří se kouření vzdát nehodlají, takže by asi podstatnou část večera trávili venku před restaurací mimo zákaz..

souhlasím s tebou Jsem nekuřačka a není to nic příjemného sedět v restauraci kde u vedlejšího stolu lidé kouří. Když chce někdo u jídla kouřit ať jde do hospody

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud se zakáže kouřit ve všech restauracích, myslím že je to diskriminace kuřáků. Pokud to bude tak volné jako dnes, je to diskriminace nekuřáků. Myslím, že by se měl zvednout počet čistě nekuřáckých restaurací a klubů, aby si lidé mohli vybrat. Ale upřímně. Není v zájmu restauratérů a majitelů barů mít nekuřáckou provozovnu. Kamarád byl okolnostmi nucen zavést čistě nekuřácké prostředí a výrazně mu klesly tržby a ubylo hostů. Já sama jsem víkendový kuřák, takže mi to až tak nevadí,ale někdy mám dny, kdy kouř nesnesu vůbec. Podle toho vybírám místo kam jdu.

arrow
profile_image
sheldonovka
od 12. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem bohužel kuřačka, ale souhlasím s Vámi..nedělá mi problém vstát a jít si zakouřit ven ...

Osobně jsem pro úplný zákaz kouření v uzavřených prostorech, tudíž nejen v restauracích. Absolutně nesnáším, když někam jdu a i když jen jeden člověk kouří někde poblíž, hned mi všechno načichne nemluvě o tom, že mi slzí oči a kýchám Diskotéky totéž, nepochopím, jak někdo může tancovat s cigaretou v ruce, známou jedna slečna popália na ruce...Kouření je zlozvyk, na který by neměli doplácet jiní, takže šup s něma ven

arrow
profile_image
Ivčáááá
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na sheldonovka:
Teď možná ne,ale počkej až bude -20°C Já v nekuřáckých taky chodím ven (přítel je nekuřák a někdy vybírá místo on), ale pohodlné to teda fakt není.

arrow
profile_image
HanLiu
od 8. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Absolutně ano, ten smrad z vlasů vymývám i natřikrát. Všechno pak musím vyprat, naštěstí je po Praze už spousta nekuřáckých podniků. V celé Evropě jsme jasně v menšině s tou naší benevolencí. A myslete i na zaměstnance v barech a restauracích, kteří takto pasivně kouří celý týden. Normální je nekouřit, proto to není žádná diskriminace kuřáků. Chcete dělat něco, co ostatní obtěžuje? tak to dělejte tam, kde to nikoho obtěžovat nebude. Já si taky nezačnu zpívat v metru plném lidí, ale počkám domů do koupelny.

arrow
profile_image
Maui
od 20. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ivčáááá: ale pohodlné to teda fakt není.

no nám zas není moc pohodlné sedět v zakouřené restauraci.... Chápu, že si mám teda chodit do nekuřáckých, ale nejvíc mě vytočí, když si sedím v restauraci, sama samotinká (nebo teda s přítelem), objednám si jídlo a jakmile mi ho donesou, tak si k vedlejšímu stolu sednou kuřáci, co si hned zapálí. Zákon schválnosti.
Nebo posledně jsme byly s kamarádkou a jejím prckem v číně. Úplně volná restaurace, přišly dvě kuřačky a nenapadlo je nic lepšího, než sednout si ke stolu hned vedle kočárku a zapálit si....

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jsem proto aby si každý mohl vybrat jakou restauraci, bar atd. chce provozovat, pokud přece někomu vadí, že je někde nakouřeno tak ať je do nekuřáckého podniku a naopak. Já jsem kuřák typu - nekouřím skoro vůbec ale když si jdu jednou za měsíc sednout někam do restaurace na kafe a dvojku na pokec tak mám prostě si chuť k tomu dát cigaretu, kdybych ji měla jít kouřit ven tak raději kouřit nebudu, přesto si myslím, že pro spoustu "náleven" může být takový zákaz likvidační a taky si myslím, že je daleko horší, když budou pivaři stát před putykou a smradit tam.

Cituji jajax: Nekouřit ve všech uzavřených, veřejných prostorách. Dojít v noci domů z hospody/diskotéky a nebýt celá načichlá kouřem, to musí být nádhera.

..ÁMEN!

Já to štěstí měla v UK je tohle super [img] Žádné propálené oblečení! nesmrdí vlasy/oblečení apod..
A nechápu když to může fungovat tam - tak proč néé tady?! No hold jsme v ČR = kde bohužel nejde nic..

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Maui: Nebo posledně jsme byly s kamarádkou a jejím prckem v číně. Úplně volná restaurace, přišly dvě kuřačky a nenapadlo je nic lepšího, než sednout si ke stolu hned vedle kočárku a zapálit si...

já osobně jsem s dětmi když byly v kočárku do restaurace nešla - nikdy. Zahrádka, pískoviště, les se mi zdály vhodnější místo, bohužel dnes se mi zdá, že maminky nejraději brázdí s kočárky kavárny a nákupní centra.

Ahoj, já jsem nekuřačka, a tuto změnu bych uvítala. U nás ve městě je většina restaurací, kde se kouřit nesmí, takže kuřáci chodí na chvíli ven. Ale na druhou stranu u nás v obecní hospůdce si neumím představit že by chlapi od piva odcházeli si zakouřit někam ven.

arrow
profile_image
tarabell
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na jajax:
Souhlasím se zákazem....pokud někdo kouří ať si to dělá doma nebo někde kde nikoho neobtěžuje.
Ještě bych to dokázala tolerovat někde v nočním baru či na diskotéce...ale pokud si chci dát jídlo tak mě to opravdu omezuje...je to dost nepříjemné když vás někdo od vedlešjího stolu podkuřuje. Případně když si chci zajít třeba na hodinku s kamarádkou na kafe tak nepotřebuji smrdět jak putika...což mi poslední dobou vadí hodně. Stačí chvilku a člověku nasmrádne nejen oblečení ale i vlasy a kůže.

Cituji Ivčáááá: Kamarád byl okolnostmi nucen zavést čistě nekuřácké prostředí a výrazně mu klesly tržby a ubylo hostů.

Souhlasím, právě proto si myslím, že řešením je plošný zákaz.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené