arrow
profile_image
provokateur
od 21. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Kamarátka je povolanim kuchárka.Mysli si, že je úžasna kuchárka.Pritom bez tuny múky a sádla variť chutne nevie.Jej manžel cvičí, zdravo je, žije wellness a je príťažlivy.Ona stále priberá.Pretože to je prirodzené pri jej varení.Ich dcéra je o rok a pol mladšía od mojho syna a váži 14 kg.Moj syn 12 kg.Moj syn ma svaly a je štíhli.Tá malá má len o 2 kg viac, ale je fakt strašne tlusta-tuk je objemovo vetši než sval.Mala ma k tomu taky dementny výraz, proste je otupena.Neustale ma v ruke křupky.Kamarátka vie, že ja držim dietu a vyjadrila sa, že keď ju ma manžel rad, tak taku aká je.Nesúhlasim.Vzal si štíhlu holku.Ona si vzala dobrého muža.Nepije.A keď zažne, tak čo?povie jej, však keď ma miluješ tak aj s flaškou..To je to samé.Mne sa tiež páči moj muž.A keby sa zmenil, vadilo by mi to.OK.po porode, keď zostane žene par kilo, to nevadí.Ale ona stale tlstne a dcera s ňou.Bohužial je to ignorant, ktorý absolútne nebere, že tukové bunky sa vytvárajú v detstve a v dospelosti bude mať ich dcera ťažke problémy s obezitou.
Ja niesom kuchárka, ale varím vynikajúco.Aj syn zje všetko.Varim zdrave jedlá.Niekedy aj tučne.Ale vynímočne.Niektore ženy nevedia nič iné, len omáčky s mukou a sadličkom.Ale čo ich deti?Ako to máte vy doma?niektorí rodičia dajú deťom křupky do ruky, len preto, aby neotravovali.Je pravda, že moj syn ma inú zábavu, než sladkosti.A mňa ako rodiča to stojí dosť energie.Proste sa mu venujem.Nevenuju sa mu křupky a čokoládky....

Reaguji na provokateur:
Nechápu matky, co dávají dětem do jedné ruky přeslazený nápoj a do druhé kus čokolády. My vyrostli na studeném čaji a lehce slazených domácích šťávách a doteď za to rodičům děkuji. Samozřejmě, dostávali jsme i pamlsky, ale v malém množství.
Můj názor je, že nevyvážená (příliš tučná) strava v dětství je to nejhorší, co člověk pro své dítě může udělat. Podepíše se to na jeho zdraví, socializaci a bude jej to omezovat.

arrow
profile_image
kamilka24
od 20. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tomuhle nerozumím.. také mám takovou "kamarádku", tuny brambůrek, coly a sladkých llimonád.. cpe dítěti levné sušenky, nekvalitní tučné jídlo.. aby měla pokoj. Smutný no

Reaguji na Silvie OK:
Přesně tak. Někteří rodiče si myslí, že když třeba oni v dětství strádali jakkýmkoli způsobem, tak se to snaží maximálně vynahradit jejich dítěti a tady to je zrovna to jídlo, kterého je dnes opravdu nadbytek, je poměrně levné (hlavně to vysoce kaloricé = "bohaté") a tak má matka klidné svědomí s tím, že dítěti dává vše ! To je ale velice, velice špatně.

Doteď si vzpomínám, jak můj o sedm let mladší bratr jezdil v kočárku se suchou kůrkou od chleba v ruce Ne snad, že by rodiče neměli na sušenky či křupky, ale bráška byl spokojený že něco žvýkal (té kůrky moc nesnědl) a dělalo mu to dobře na dásně.
No a taky u nás byla dobrotou č. 1 zelenina - rajčata, okurky, papriky,...

Silvie OK
Souhlasím, já mám skoro roční dceru a na žvýkání ji stačí kůrka nebo bio neslazené a nesolené kukuřičné křupky z DM.Dětem jde spíš o zabavení než jídlo.
Jinak bych řekla, že s těmi tukovými buňkami to není tak horké, většinou z toho malí tlouštíci vyrostou.Problém je spíš v návycích, které si v dětství osvojíme, nejen v jídle, ale hlavně v absenci pohybu.

arrow
profile_image
purple
od 21. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Silvie OK: Podepíše se to na jeho zdraví, socializaci a bude jej to omezovat.

Myslím si presne to isté, už dopredu takto dieťaťu komplikuje život. A ohľadom jej postavy- možno že si to uvedomí, keď sa jej manžel začne obzerať po štíhlych kočkách. Odôvodňovať svoj postoj tým, že ju mal rád takú aká je (aj keď vlastne začal ju mať rád ako štíhlu) je čistá pohodlnosť. Z takých žien sa vyvinú presne tie typy, čo automaticky zazerajú na dievčatá len preto, že sú štíhle ( pričom pravým dôvodom je, že manželia týchto "zazeračiek" pokukujú po štíhlych minimálne od doby, keď sa ich manželky prestali o svoju postavu starať a odôvodňovali to tak, ako spomenula provokateur.)

arrow
profile_image
bobkova
od 13. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Silvie OK: mladší bratr jezdil v kočárku se suchou kůrkou od chleba v ruce

jj, chleba nebo suchý rohlík to dětem taky dávám. výborný jsou ještě kukuřičný nebo rýžový křupky ze zdravé výživy.
jinak já jsem taky vyrostla na čaji a šťávě. sladký jsme měli jen o víkendu, když jsme jezdili k babičce. takže se snažím vařit zdravě, sladkosti nekupuji, dcera má ráda třeba mrkev... ale mám problém s partnerem, ten když vaří tak tam flákne půlku hery, celou šlehačku, to aby ta omáčka byla pořádná, maso smaží v centimetru oleje a brambory má taky nejradši ještě opečené. všechno zapíjí kolou a když jdou s dětmi ven, tak ta starší vždycky dostane jen tak párek do ruky. kupuje čokoládky, gumídky, karamelky, sušenky... já se můžu snažit jak chci, stejně si jde dcera nakonec k tátovi a něco vyškemrá.
takže to máme rozdělené, já vařím jenom zdravě a dbám na správnou výživu, on pravidelně narušuje a vykrmuje tuky a cukry. ještěže jsou děti hodně akční, takže tlusté nejsou...

Holky, já teda nevím, ale pokud mám pocit, že se kamarádka stará o dítě nějak jak by neměla, radši to povím jí a nezakládám na to diskuzi. Jasně, ona si s nějvětší pravděpodobností myslí, že pro svoje dítě dělá to nejlepší, ale asi by se to mělo rozmlouvat jí.
I když je fakt, že já když ještě žila babička, měla taky docela problém s tím že mi říkala své názory na výchovu, protože ona Vašíka dávala na nočník od tří měsíců a v pěti měsících už jedl guláš s knedlíkem.... A nějak nedokázala pochopit, že když to pro tátu bylo dobrý, proč to není dobrý pro moje děti.

A co se týká překrmování dětí, nevím, občas se mi zdá lepší mít doma malého "žrouta" než přemlouvat mrně ke každému soustu. Co tak vidím v okolí, jedna mamina to dotáhla tak daleko, že do školky každý den nosila malému jeho vlastní oběd, protože on nepapal, to, on nepapal tamto.... A to upozorňuji, že je to naprosto zdravý dítě!

Takže jak píše Lusinda, je to o návycích a o příkladu v rodině, a pokud mamina překrmuje dítko, nebo mu cpe sladkosti, nejspíš tak jí i ona sama, jenže ona už má dost rozumu, aby pochopila následky, zatímco dítě pak v období kolem puberty, bude fakt mít problém

Cituji 1EPE: Co tak vidím v okolí, jedna mamina to dotáhla tak daleko, že do školky každý den nosila malému jeho vlastní oběd, protože on nepapal, to, on nepapal tamto.... A to upozorňuji, že je to naprosto zdravý dítě!

No tak to už je ale rozmazlenec, to už je taky extrém.
Já znám rodinu, která je schopná svým malým dětem i počítat kalorie, aby náááhodou nebyli obézní.. Kalorie samozřejmě maminka počítá sobě, takže automaticky i svým dětem. To je taky dost mimo...

Cituji 1EPE: Takže jak píše Lusinda, je to o návycích a o příkladu v rodině, a pokud mamina překrmuje dítko, nebo mu cpe sladkosti, nejspíš tak jí i ona sama, jenže ona už má dost rozumu, aby pochopila následky, zatímco dítě pak v období kolem puberty, bude fakt mít problém

Souhlasím. A návykových nápojů a potravin jako Cola, smažené bramborové lupínky apod. se člověk těžko vzdává.

Cituji 1EPE: Holky, já teda nevím, ale pokud mám pocit, že se kamarádka stará o dítě nějak jak by neměla, radši to povím jí a nezakládám na to diskuzi.

To asi Provokateur zkoušela.

Já v tom vidím taky určitou pohodlnost - celkově je dneska jednodušší děti posadit k pc nebo tv a dát k jídlu to na co mají největší chuť (nemusí se s děckem přít apod). Co dětem často chutná, je zdravotně nic moc, a od toho jsou rodiče, aby to jemně korigovali (jasně že ne násilím, ale třeba vlastním příkladem). Jinak je dítě vysloveně chudák...
Nejsem ani příznivcem toho, aby se děcku odměřovalo a počítaly se kalorie, ale spíš mu nabídnout jinou zábavu než jídlo.

arrow
profile_image
Mia_Sofia mojeid
od 3. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji 1EPE: radši to povím jí a nezakládám na to diskuzi.

Ono to podle mě není tak jednoduché...právě že to často slyšet nechtějí a jsou z toho jen nepříjemnosti..

Také jsem znala jednu maminku, která své dítko vykrmovala tak, že se třeba až pozvracelo. Jednalo se o malé mimčo, které samo neumělo říct, že už má dost...a maminka ho krmila polévkou, dokud nehodilo šavli...a vždy, když brečelo, tak mu strčila "kozu" a měla pokoj...žádný čaj, ale pokaždé mateřské mléko.
Manžel (už jsou rozvedeni) do ní neustále hučel, že tu holku přejídá, ale nechtěla to slyšet..Takže říct jí to situaci nevyřeší...

1EPE
Nebyla Tvoje babička ta moje?Babi jednou dala mé starší dceři svíčkovou a to jí bylo tak šest měsíců.
Jinak jak už jsem psala výše, na ukládání tukových buněk v dětství moc nevěřím.Moje starší dcera byla v roce vyloženě obézní, protože byla mimo jiné ještě kojená a dnes, kdy je jí osm, váží stěží 20kg a opravdu se neomezuje.Ale je fakt, že je neustále venku a hodně sportuje.
Takže na snídani si klidně dá dva koblihy a kakao, protože to vyběhá, ale sladké nápoje vůbec nevedeme, obě holky pijí nejraději dobrou vodu.
Ono je to hlavně o příkladu v rodině, když děti vidí, že se rodiče u telky cpou brambůrkama, těžko jim vysvětlíte, že oni nesmí.

arrow
profile_image
Hekate
od 23. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji Mia_Sofia: Ono to podle mě není tak jednoduché...právě že to často slyšet nechtějí a jsou z toho jen nepříjemnosti..

Presne tak. My máme takýto prípad dokonca v rodine. Dieťa má obezitu druhého stupňa, doktorka už neraz upozornila matku, že s tým treba niečo robiť a výsledok? Žiadny, pretože dieťaťu vraj zdravá strava nechutí...

arrow
profile_image
mišunda
od 9. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedokážu pochopit,jak nějaká máma dokáže vykrmovat dítě tak,že vypadá jako buřt.Já když to někdy vidím,tak je mi z toho zle.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené