arrow
profile_image
Zuziik mojeid
od 27. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji MiaMia: Sečteno a podtrženo: co je to za choré mozky, že mají motivaci něco takového vyrábět?

Taky si říkám, asi mají potřebu hlásat svou jedinou pravdu, nebo na sebe upozorňovat, ale chybí kapacita na to, aby domysleli následky. Na druhou stranu jsem ráda, že i takové názory u nás mohou být svobodně vyjádřeny.
Spíš mě ale zarazila ta forma propagace - čučení na bilboardy u dálnice taky občas stojí nějaký ten lidský život (nezpochybnitelný), a řekla bych, že když je kontroverzní, tak o to hůř. To už pro-life nevadí?

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Zuziik: čučení na bilboardy u dálnice taky občas stojí nějaký ten lidský život (nezpochybnitelný), a řekla bych, že když je kontroverzní, tak o to hůř.

mi povídej, já na dálku vidim kulový, takže jsem ostřila jak blázen, řikám si, sakriš je to to, co si myslim, že to je? Jsem si to pak musela najít na netu, abych to mohla prostudovat podrobně.

arrow
profile_image
mau-mau
od 14. 3. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mně na tom vadí jedna věc, a to že si opět nějaká skupinka lidí myslí, že ví nejlíp, co je to nejlepší pro každého jednoho z nás, že nám to musí vysvětlit (neb my nejsme tak osvícení jako oni) a že nás musí "spasit".

arrow
profile_image
im4fun
od 7. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

upřímně - já jsem ten plakát nepochopila - jednak při potratech nejsou usmrcovány děti, ale embrya (co vlastně dětmi ještě nejsou, je to prostě seskupení buněk), a druhak se tam rozporují 2 věci - říká se že potrat je špatně a na druhou stranu se píše o svobodě volby. To, že jde žena na potrat je přeci její svoboda volby ne? Tak jak je možné, že ta svoboda volby je teda špatně? Když jí na tom plakátu tak propagují a na druhou stranu zase odsuzují...Možná to některá chápete líp a vysvětlíte mi to, protože mě to jaksi nedochází. A pochybuju, že by tu svobodu volby zamýšleli dát tomu embryu, potažmo nenarozenému dítěti, neboť člověk má práva (tzn. i svobody) a povinnosti až když se narodil. Mimojiné i narozené děti přeci nemají svobodu volby - dokazují to jak soudy při rozhodnutích o rodičovské péči při rozvodu rodičů, a za další za ně jsou povinni jednat rodiče jakožto zákonní zástupci. Takže celkově je podle mě tento plakát dost velkej úlet.

No já pro potraty vyloženě nejsem., ale tak když má každý tu možnost se rozhodnout..Spíše nechápu ty zákony, že na potrat můžeš jít v klidu. Ze zdravotních důvodů ti potrat udělají i když jsi v 5. měsíci (což už to dítě je skoro hotové) a potom, když nějaká matka po porodu dítě zadusí apod., tak jí dají třeba 16 let vězení a nějaké matce, která zabije starší dítě, tak tam ta sazba je různá, ale takové vysoké tresty nepadají. Nechci tím nikoho omlouvat. Rozhodně si nemyslím, že je v pořádku aby někdo zabíjel svoje dítě, ale přijde mi to takové zvláštní a nedomyšlené. Pak jsem slyšela o pilulce, která tu ještě není, že můžeš potratit v jakémkoli měsíci těhotenství. Což mi přijde vyloženě zrůdné.
To samé nechápu, proč nechají žít dítě, které nic neslyší, nevidí, necítí a nemůže se hýbat. To už zase spadá do téma eutanázie. Prostě ty názory na smrt a na život jsou opravdu někdy zvláštní.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na EleanorWoods: tak není to tak docela přesné...
Běžně můžeš jít na potrat do 12. týdne těhotenství.

Pouze zcela výjimečně, po písemném vyjádření genetika, po absolvování vyšetření které potvrdí genetické poškození - může být interupce provedena do 24. týdne. A to právě proto, že se už pozná, že je dítě nemocné a narodilo by se vážně postižené.

Potratovou pilulku RU-486 lze použít pouze do 49.dnů od počátku poslední menstruace (což odpovídá zhruba těhu 1,5 měsíce). Použít ji půjde pouze jen v některých nemocnicích a potratových centrech, kam se musí následně ještě 3x dojít na kontrolu.. Koupit v lékárně na předpis není a nebude možné.

Cituji EleanorWoods: To samé nechápu, proč nechají žít dítě, které nic neslyší, nevidí, necítí a nemůže se hýbat.

k tomu je právě povolena ta interupce do 24. týdne. Ale jsou lidé, kteří se rozhodnou mít i nemocné dítě.

Cituji farahh: Potratovou pilulku RU-486

No ale to prý není ono. Zatím je to prý nějaká nová pilulka, co se používá zatím v USA. Nemám to tedy ověřeno jen mi o tom říkala kamarádka, co je teď v usa, že takto nějaká její kamarádka potratila dítě ve vyšším stavu těhotenství..

Cituji farahh: k tomu je právě povolena ta interupce do 24. týdne. Ale jsou lidé, kteří se rozhodnou mít i nemocné dítě.

U tohoto případu to bohužel bylo tak, že dítě bylo zdravé, ale vinnou lékařů to dítě bylo přidušené a pak to mělo takové následky. To dítě žije a stará se o něj matka. Absolutně nechápu, co je to za život..(

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji EleanorWoods: nová pilulka

pilulka RU-486 byla schválená a začala se používat od r. 1986, tak nejspíš ani ta nová tu hned tak nebude...jestli vůbec bude...jestli to nebyl spíš jed na krysy Prostě lék dosud neregistrovaný, zatím ve fázi pokusů a testů na dobrovolnících...

Cituji EleanorWoods: Absolutně nechápu, co je to za život.

víc než těžký, bohužel...

Cituji im4fun: při potratech nejsou usmrcovány děti, ale embrya (co vlastně dětmi ještě nejsou, je to prostě seskupení buněk)

Embryo je dítětem/člověkem v samém počátku, tedy ve chvíli zplození, nikoli až ve chvíli narození.
Při početí vzniká nová a naprosto unikátní kombinace DNA. Tedy jedinečná a neopakovatelná osobnost. Dokonce chvíle početí skutečně rozhoduje o našich povahách a ne chvíle narození. To jen tak na okraj.

arrow
Neprodává v Bazaru

True: tím je fajn se řídit, jestliže je už od počátku vše úža a zalité sluncem. Jestli je od počátku všecko blbě, ať už jakkoliv, je lepší si říct, že je to změť buněk. Ať už je to jakkoliv alibistické, dát svoje zdraví (když jsou třeba zdravotní důvody) nebo zdraví toho malého, ať už to nazveme jakkoliv na oltář "správného" rozhodnutí, je falešným hrdinstvím.

arrow
Neprodává v Bazaru

True: takže když budu píchat naštvaná a z povinnosti, malý bude otrávený nervák? To snad ne...

arrow
profile_image
Sally Carrera
od 7. 1. 2014
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Ellenuschka: akže když budu píchat naštvaná a z povinnosti,

nezlob se na mne, ale občas mne tvoje vyjadřování přinejmenším zaráží

arrow
Neprodává v Bazaru

Sally Carrera: jéé, tak já nevim, souložit. My tohle slovo běžně používáme jak s partnerem, tak s kámoškama, už ho ani nevnímám jako přisprostlé. Jestli jsem urazila Tvůj jemnocit, tak promiň. Mě spíš zaujala ta myšlenka, jak psala True, o tý povaze, že se základ povahy utváří už při tom spojení, tak mě napadlo, podle čeho by to mělo být, jestli podle aktuálního rozpoložení rodičů nebo jak... Osobně tomu teda moc nevěřím no... Ale třeba to tak fakt je, nechci se hádat. Jen nevím, jak by se to teda asi zjištovalo a vysvětlovalo...

arrow
profile_image
blackorchid
od 19. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Sally Carrera: Já umřu smíchy, no tak doma píchaj no. My zas doma prcáme, někteří souloží a jiní se milují. No a jinak děláme všichni to samý.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na blackorchid: a někde jsi jdou prostě za-šu-kat...ti jadrnější
Čestina je prostě báječná

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené