Zdravím,
ať hledám, jak hledám, nic konkrétního jsem bohužel nenašla a tak se tedy ptám vás - s přítelem letíme za měsíc na Kanárské Ostrovy - Maspalomas, kde budeme 14 dní a rádi bychom toho viděli a zažili co nejvíc; Co byste nám doporučili? + Jako bonus, kde se dobře najíme a nakoupíme?

arrow
profile_image
Lejlaaa
od 22. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Bratr tam byl dvakrát, dohromady 4 měsíce. Má to tam prošmejděné skrz naskrz...dnes se ho zeptám a když bude ochotný, napíše ti nějaké info třeba na mail.

arrow
profile_image
cherrinka
od 10. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,

Byla jsem tam loni, a asi bude můj přispěvek možná k ničemu ....Maspalomas jako město je krásné, je tam zeleň a plno luxusních obchodů. V těch luxusnějších restauracích jsme teda bohužel nebyli...měli jsme hotel u pláže chodili jsme na jídlo do místnich restaurací, kde bylo všude to stejné...samé hnusné smažené věci, takže jsem fajně přibrala

Je tam plno obchodů, kde je vesměs všude to stejné..

Oceán je docela teplý a překvapivě čistý

V městečku Maspalomas jsme viděli v oceánu dokonce kosatky nebo něco podobného, byla to oblast, kde nejezdily lodě a nesmělo se koupat.

Bylo tam docela pěkně , ale podruhé bych tam už nemusela jet.

A ještě mě zaujali písečné duny, vypadá to tam jako na poušti ....byli jsme se taky podívat v rezervaci velbloudů....o jiných atrakcích bohužel nevím.

Tak snad jsem ti aspoň trošku pomohla ).

arrow
profile_image
Maaacinka
od 26. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Pokud budeš mít finance a chut, jed do Las Palmas Tam je teprve krásně Nejmen město, ale i promenáda u moře, obchody a jiné. Určitě doporučuju tam na celý den!

arrow
profile_image
elle1
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ja som tam bola pred pár rokmi...môžeš ísť do palmového parku alebo na delfíny a zaplávať si s tuleňom...je tam aquapark, tam bolo super....mesto puerto rico alebo môžeš ísť na výlet po ostrove...my sme boli a stálo to za to...boli sme v meste terror napr. na hore roque nublo, ešte v nejakých mestách, ale názov ma nenapadne, v domoch v skalách, vo fatage...konkrétne v maspalomas sme chodili len k oceánu a po reštauráciách, po dunách....išli sme na oceán na výlet za delfínmi, videli sme veľrybu dokonca...jedlo sa dá, najmä paella, klasika v hlavnom meste som ale nebola, odtiaľ sme len leteli...

arrow
profile_image
elle1
od 30. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ešte k tým nákupom...na letisku sa dá v pohode nakúpiť, je tam dosť obchodov, mne sa hlavne páčil jeden, volal sa tuším pirates a mali tam pekné veci, hlavne pre deti, všetko malo morské motívy

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

určite sdi zájdite na tie duny, je to atraktivne a jedinečné a máte to pod nosom.A práve tam sú velké nudistické pláže hlavne pre osoby rovnakého pohlavia.
Vlani jak sme tam boli, narazili sme na letáky miestnej cestovky ktoré boli umiestnené na autob. zastávkach pri hoteli, my sme boli na htl. Veril playa a len nasadneš a máš celodenný výlet. Výlety robia po celom ostrove s roznou tematikou a každý výlet stál 15 eur na osobu.Robí to sympatický Nemec,vie zaujímavo rozprávat o všetkom, čo na ostrove je.Navštívili sme obydlia satrých Indianov Guanchov v horách, kde dnes žiju ludia v skalných obydliach, jeden výlet bol do hl. mesta a na nákupy - to bolo na tzv. Terassas, samý butik, boti, handry avšetko mmožné dosýtosti.Iný výlet je na vulkány,priamo do kráterov, dalej okružný panoramatcký výlet okolo ostarova, nemalo to chybu.A posledný den sme s nimi boli tiež a aby sme to stihli, už ráno sme sa zbalili z hotela, šli na výlet a z výletu nás zaviezol priamo na letisko s busom a o dve hodiny sme odlietali Určite navštívte botanickú zahradu /Gardino botanico/ a sú tam aj zábavné akvaparky, Loroparky,no dva týždne nestačia.Gran Canary je super destinacia, len oceán nie je nikdy tak teplý ako Ćervené more,ale osvieži a tým, že sú tam stále vlny, dá sa surfovat,a pod.
Jedlo majú sýte, vela masa,aj mastného, slaniny a tak, ale aj zeleniny, ryby, zmrzliny, no po promenáde sa dá prebehnut aj niekolko km.
A pohlad z auditoria Alfreda Krausa na 7 km dlhú pláž a pobrežnú promenádu je uplne
rovnaký ako na v Riu de Janeiro.A najlepšie je tam vtedy, ked tu je tá hnusná zima.Aj ti v dobrom závidím, ale ja sa tam zas a zas vrátim.

arrow
profile_image
Indil
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem na Gran Canarii - Maspalomas byla před 2 lety začátkem října. A bylo tam nádherně. Kdo chce trochu exotiky blízko Evropy, tak jedině Kanárské ostrovy. Přímo jsme bydleli v kompexu bungalovů Vista Flor. A mohu doporučit, mít svůj vlastní bungalov je lepší než bydlet v několikapatrovém hotelu. Má to větší kouzlo. Jediné menší mínus bylo, že ubytování bylo 2-3km od oceánu. Ale jezdí od hotelu autobusy pro turisty, kde řidičům ukážete kartu, kterou dostanete od delegátky. Takže to jde. Co se týče oceánu, není pro vyznavače klidné hladiny. Naštěstí já jsem se dost vyřádila v těch velkých vlnách. U místních jsme si koupili větší plovací desku, a s ní jsme pak na břiše sjížděli vlny až na doraz na písek Až budeš na pláži, tak si můžeš vybrat kam chceš jít. My byli uprostřed na nudistické části, vedle byla normální a na druhé straně zas část vyhrazená pro homosexuály. Těch bylo na Gran Canarii požehnaně Hned na začátku pláže stojí maják Faro. Ten celou tu krásu s písečnými dunami doplňuje. Hlavně v noci má neopakovatelnou atmosféru. Až pak budeš chtít vystoupat na duny, tak si radši vezmi žabky či jinou obuv. Je to dost rozpálený. Budeš si připadat jako by si byla na Sahaře. Neskutečný zážitek Na večer je dobrý si zajít do Playa del Inglés do centra Jumba, kde jsou samé obchody a různé restaurace. Nebo další centrum, který je opodál od Jumba a to Kasbah, tam si můžeš přímo na ulici zatancovat Pak jsme jednou byli i v Holiday Centru, který byl jen pár minut od našeho ubytování. Když to nazvu, tak je to taková menší Matějská pouť. Různé pouťové atrakce (Ruský kolo, dráhy, ..) a také ty restaurace. Jestli nechceš ležet jen na pláži. Tak jednoznačně doporučuji Aqualand a Palmitos park. Je to hned za Maspalomas, ale pěšky by to v tom horku nešlo. Do Aqualandu je dobré si vzít taxík, není drahý. Ale je dobré být tam už těsně před otevírací dobou. Protože jsou tam pak velké fronty. Jestli si víc dobrodružnější, tak v Aqualandu se vyřádíš jak děcko Jsou tam různé typy skluzavek, většina na nafukovacích člunech, a o to zas větší zábava, protože se často jezdí ve 2 či ve 4 lidech. Dál je tam obří bazén, který po nějakém čase dělá mechanicky velké vlny. A pak bazén s lachtanama, s nima si můžeš i zaplavat. Palmitos park, tam už jezdí jejich autobusy. Park leží v horách, a je to botanická a zoo dohromady. Můžeš tu najít různé druhý opic, papoušků, dům orchidejí, motýlí skleník, aquária, kaktusové zahrady, A abych nezapomněla, tak show dravců, papoušků a delfínů. Z delfínů jsem byla přímo uchvácená. Nádherná zvířata. Můžeš se s nima i vyfotit, ale doporučuji si vzít větší částku peněz. Jestli jedeš s cestovní kanceláří, my jeli s Fischerem, tak si můžeš u delegátky koupit přímo vstupenky do Aqualandu a Palmitos parku, vše v jednom. Tak ušetříš pár penízek, a v Aqualandu budeš mít rovnou v ceně i lehátka pod rákosovými slunečníky. Kde jsem pak už bohužel nebyli, tak u kráteru v horách. Tak snad příště. Určitě bych se tu zas vrátila

arrow
profile_image
Kikita
od 27. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koncem srpna taky letíme na GC, Maspalomas Holky nevíte jak je to tam s nákupama oblečení? Přemýšlím, že bych si zabalila takové to základní a dost si toho nakoupila až tam Nemáte někdo zkušenost?

arrow
profile_image
Indil
od 6. 4. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Teda já jsem tam nic nekupovala, co se týče oblečení a tak. Ale mají tam věci mnohem levnější, jelikož Kanáry jsou bezcelní zónou Tam značkové oblečení, elektroniku nakoupíš za hubičku

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené