Zdravím vás holky, potřebuji od vás rady a zkušenosti týkající se kastrovaného pejska
Ve čtvrtek jsme nechali vykastrovat našeho tříletého tibetského španěla. Důvodem byl jeho přílišný chtíč, který ho ovlivňoval natolik, že se nedokázal ovládat a trpěl nejen on, ale i okolí.
Den před zákrokem měl hladovku, samotná operace dopadla v pořádku. Dostal límec aby si ranku nelízal, anebo nerozkousal. V pátek dostal antibiotika a další injekce. A teď k problému. Na rady lékaře jsme mu dali piškotky, nějakou konzervu, dnes dostal i libové maso, ale naše láska ne a ne jít na záchod. První den čůral pod sebe na plínu, ale na velké ještě nebyl. Bříško má tvrdé, tak se mu ho snažím masírovat. Když ho dám ven na zahradu, tak jen sedí, když udělá pár kroků, tak ho nejspíš tahají stehy, protože má tendenci si místo polízat i když nemůže.
Většinu dne jen leží, sem tam se přesune na jiné místo, anebo se přijde nechat pomazlit. Je stále zvídavý, štěká, "hlídá", má apetit, pije, ale trápí mě, že ještě nebyl na velké.
Máte s tímto nějaké zkušenosti? Mám strach, aby tohle zatvrdnutí nebylo nebezpečné. Veterinář ordinuje až v pondělí a tak mám strach, abych něco do té doby nezanedbala. Mám zkušenosti jen s kastrovanými kočkami, které byly během "chvilky" fit
Děkuji za vaše rady

Není možnost zavolat veterináři a poradit se s ním?

arrow
profile_image
mitternacht
od 12. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych to zatím nechala být. Je dva dny po operaci. Můj kadil po kastraci až, tuším, třetí den. A špatný byl asi týden, pak už to bylo ok.

Dneska se už zadařilo uff, takže jsem ráda

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené