Ahoj! Ty z vás, co mají nebo měly přítele - když jste spolu, jak to děláte s jídlem? Chodíte pořád někde do restaurace, vaříte si, pokud máte kde, nosíte si jídlo s sebou, nebo jinak?

S přítelem jsme spolu 4 měsíce a když jsme u něj, chodíme na jídlo vždycky ven (na večeři), protože u něj se vařit nedá (nemá sporák). Takže za jídlo platí, ale myslím si, že už to trochu musí lézt do peněz. Druhý den od něj odjíždím většinou dopoledne, z x důvodů, ale taky pro to, že já jsem zvyklá jíst 3-4 denně a on tak 1-2 krát. Takže buď si něco málo vezmu s sebou a sním si to, anebo prostě jedu dom. Nevím, jestli mu to dochází, ale být znovu celý den bez jídla opravdu nevydržím
Když jsme u mě, tak si vaříme, s tím, že nějaké věci tu mám, a co není, dokoupí přítel. Tak nějak jsem si na tohle zvykla (že mi partneři tyhle věci platili) a fakt nevím, jestli je to dobře, jestli je to normální nebo jak...

Nikdy předtím jsem v takové situaci nebyla, protože moji bývalí byli hodně štědří, co se tohohle týče, a hlavně měli sporák (a taky jedli 3krát denně)...Navíc vždycky, když jsem jim nabídla, že se o útratu za jídlo podělíme (v obchodech), tak nikdy nechtěli a většinu vždycky platili oni.

Nechci, aby to vypadlo blbě a aby si myslel, že z něj tahám peníze. Jenom je to pro mě úplně nová situace.
Sama ještě studuju a to málo, co si vydělám, nemůžu utratit na obědech někde v restauracích nebo na tom, že si budu vyvařovat. Samozřejmě si vařím, ale vzhledem k tomu, že jím celkem zdravě a maso moc nemusím, na jídle dost ušetřím.
Přemýšlela jsem, že bych mu to nějak naznačila, protože vidina toho, že jsme spolu třeba 3 dny a 3 dny chodíme do restaurace nebo nemáme nic, se mi opravdu nezamlouvá Nebo to budu řešit tak, že si k němu vždycky navezu kupu jídla. Každopádně nechci, aby byl v tomto případě nucený (?) platit třikrát za jídlo v restauraci...Možná by mě to mělo být jedno, ale snad chápete, jak to myslím....

Poznámka (raději): nejsem rozežraná, vážím 57 kg na 169 cm, a jím celkem zdravě

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vzhledem k tomu,že spolu bydlíme tak jíme spolu doma. Ale když jsme teprve začínali, tak jsme vařili a jedli u něj doma. Jíme venku poměrně sporadicky vzhledem k tomu,že v pracovním týdnu chodíme na obědy do restaurací neustále tak si raději doma něco uvaříme.

Reaguji na Jannnie: A když jste vařili u něj, platil za suroviny on, nebo jste to měli napůl?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Arwi: Upně ze začátku platil on respektive jsme se střídali. Ale jakmile ty nákupy byly kolem 1000czk, tak jsme to dali na půl, jinak by to bylo nefér. Ale my oba jsme pracující, vydělávající osoby takže s tím problém nebyl.

Reaguji na Jannnie: Reaguji na Jannnie: Tak to jo....my máme totiž ten "problém", že já ještě studuju (viz příspěvek, který jsem aktualizovala )...na jednu stranu mi tohle přijde takové trochu hloupé řešit, na druhou stranu je to něco, z čeho mám divný pocit, proto to tu řeším...Díky za reakci!

arrow
profile_image
meda_beda
od 18. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A jak přítel řeší jídlo pokud nejste spolu? To chodí každý den do restaurací? jinak moc nechápu, proč kvůli jídlu odjíždíš hned dopoledne, přeci nepotřebuješ mít teplé jídlo 3x denně??

Reaguji na meda_beda: No, co vím, tak buď jde na jídlo (ale většinou jen když má s kým, tzn. s kamarádem), nebo si něco udělá (chleba nebo tak, ledničku prázdnou nemá) nebo jde dolů k sousedům (když jsou doma) a uvaří si něco tam. To nedělá moc často...když je v práci, tak si něco někde koupí, když má čas.

To nemusím mít 3krát denně teplý jídlo ale oběd si většinou ráda dám. Takže párkrát se stalo, že jsem si něco koupila a on si pak koupil taky.

arrow
profile_image
Pajia
od 11. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ted už spolu bydlíme, ale když jsem u rodičů (stále studuji) je u nás i v době večeře, tak mu normálně něco nachystám i sobě (pečivo s něčím, nebo když zbyde z oběda tak si dáme teplé), ale že bych vařila extra teplé večeře to né.
Co se týká svačin, tak když jsme u nás dávám i pro něj (buchtu, ovoce), když jsme u něj je to horší, oni nejsou zvyklí svačit a já si o jídlo neřeknu, tak většinou s sebou něco v kabelce mám
Je fakt, že co jsem měla bývalého přítele, ten byl hodně rozežraný a bylo mi blbé mu dát na večeři chleba s paštikou, tak tam mě to hodně stresovalo, co vymýšlet. Nýnějšímu příteli to je jedno, sní všechno

arrow
profile_image
Falcon
od 8. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

bydlíme spolu už několik let, takže asi tak …když jsme spolu začínali, bývali jsme u něj, občas jsme uvařili, někdy nakoupil on někdy třeba cestou k němu já , když jsme jeli někam na větší nákup platil většinou on, protože jsme brali i spoustu věcí k němu do domácnosti jako třeba prací prášek a podobné …když jsme šli někam na jídlo do restaurace platil on, když jsme si něco nechali dovézt, většinou jsme se střídali, ale nějak striktní to nebylo…třeba jsme jeli na nákup do tesca, zaplatil on, pak jsme si tam dali něco u McDonalds a to jsem platila já, případně jsem to navrhla a stejně většinou on řekl, že to zaplatí, ale že si cení toho, že jsem to navrhla…(on byl pracující, já pracující studentka)

arrow
profile_image
sheldonovka
od 12. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Tak když není sporák, dá se vymyslet i něco jiného. Studené večeře, více druhů...Zeleninové saláty, ale i kuskus, který se dá jenom zalít vodou ). Spíš je rozmazlený....do restaurací na teplé jídlo (které je potřeba) může jít 3x do týdne a zbytek vyřešit jinak..

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Arwi: Já si nedokážu představit, že bych doma neměla sporák,abych si mohla uvařit...neplánuje ho třeba pořídit - zda by ho to ve finále nevyšlo levněji než to chození do restaurace. Nebo pokud nechce sporák tak aspoň 2plotýnkový vařič, není to sice ideální,ale investice je menší a uvařit se na tom taky něco dá.

arrow
profile_image
meda_beda
od 18. 9. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Arwi:

Tak pokud se i bez tebe stravuje po restauracích, tak bych to neřešila a na obědy chodila ven. A snídaně, večeře atd už zvládnete doma bez vaření...

Když nemá sporák tak ať si pořídí plotynkový vařič My s přítelem většinou jedli doma jednou za čas venku když jsme spolu ještě nebydleli, teď si vaříme hlavně doma Neumím si představit nemít sporák Být tebou asi bych si s nim o tom promluvila

Reaguji na Falcon: Tak se asi začnu trochu víc angažovat a cestou k němu nakoupím něco víc. I když mu teda vozím třeba co jsme doma pekli, nebo cokoliv, co vím, že má rád, abych nepřijela s prázdnou..
Zkusím mu navrhnout, že něco zaplatím

Reaguji na sheldonovka: To máš pravdu s tím kuskusem, to mě ani nenapadlo! Díky za tip!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené