Vážené dámy a slečny, rozhodla jsem se založit toto téma, protože už mě vážně štve, jak spousta provozovatelů slevových portálů a dalších prodejců vydělává na neznalosti některých lidí. Často se mi stává, že na nějakém eshopu nebo "slevovém" portálu naleznu zboží (většinou oblečení), které zde inzerují s velkou slevou např. "zlevněno z 800Kč na 200Kč, sleva 60%" atd. Přitom se identické zboží dá objednat přímo z ebay.com za zlomek ceny než je cena na těchto portálech po údajné mega slevě. Není výjimkou, že tito dodavatelé zboží přes slevové portály mají i vlastní eshopy, kde ono zboží prodávají za ještě mnohem vyšší ceny a na jednom kusu tak potom mají rabat třeba i 700%. Toto zboží jsou většinou levné šunty z Číny nakoupené provozovateli jak jsem již výše psala na ebay.com. Navrhuji, abychom zde psaly své zkušenosti s podobnými nabídkami a eshopy a přestaly tak vyhazovat peníze z okna.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No... ale takhle funguje obchod už docela hodně dlouho . Řekla bych, že je to dokonce princip obchodování . A ne, nepřeprodavám věci z ebay....

A první příklad (i já této nabídce naletěla):
Úžasný svetřík s krajkovými zády. Tak toto zboží jsem nalezla postupně na slevových portálech vykupto.cz, slevomat.cz, fertip.cz a hyperslevy.cz. Inzerovaná původní cena byla v rozmezí 699-849 CZK, cena po "slevě" 249-389 CZK. No nekupte to. Ovšem pak jsem tento samý svetřík od stejného čínského výrobce našla přímo na URL za 103 CZK včetně poštovného! Dodavatelé svetříku na slevových portálech byli dva: FaMe Trade s.r.o. (web: akcnipradlo.cz) a jakási Tereza Išková (web: want-it.cz), u které tedy nebylo ani uvedeno IČO, což je ze zákona povinné. Oba tito prodejci mají vlastní eshopy, kde daný svetřík prodávají za "plnou" cenu, tady 699 a 849 CZK.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji moonlighteous: slevomat.cz

Tam taky číňárny? Tam jsem se setkala jen s tím, že pásek, který jsem koupila v Tk-Maxxu za 300 CZK (jednalo se o cK, ale byl poslední velikost a malá) se prodával za 800 CZK. Ale to respektuju. Balast z ebay jsem tam ještě nezahlídla, ale tolik nesleduju.

Reaguji na Misy: Prosím, toto není diskuze o tom, zda to je či není správné, jde o téma vztahující se ke konkrétním nevýhodným nabídkám. Smyslem tohoto tématu je, aby se dámy o takových obchodech dozvěděly a následně se svobodně rozhodly, odkud si zboží objednají. Spousta žen si tyto předražené hadry kupuje a netuší, že jsou vlastně klamány.

Cituji Tanja77: Cituji moonlighteous: slevomat.cz Tam taky číňárny?

Ano, tento svetřík tam měli v nabídce. Jinak musím uznat, že slevomat má toho zboží z ebay minimum.

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na moonlighteous: a nestačilo by prestať chodiť na zľavové portály? myslím, že každá aspoň trošku internetovo gramotná žena je schopná si daný kus oblečena vygoogliť a zistiť jeho cenu u iných predajcov...

A další - bezva sexy župánek, dodavatel zboží opět FaMe trade (akcnipradlo.cz), nabídka na slevovém portálu fertip.cz za 249 CZK zlevněno ze 499 CZK (za tuto cenu je prodáván přímo na jejich webu). A ebay - cena 88 CZK. URL

Cituji zuska-bluzka: a nestačilo by prestať chodiť na zľavové portály? myslím, že každá aspoň trošku internetovo gramotná žena je schopná si daný kus oblečena vygoogliť a zistiť jeho cenu u iných predajcov...

sama se divím, jak na to můžou lidi naletět, ale je to prostě tak. tito prodejci mají dost často shopy i na facebooku a to by ses divila, kolik bab jim to tam kupuje. a já když tam samozřejmě hodím příspěvek, že jsou to předražený šunty z číny, tak mě správce smaže.

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na moonlighteous: No to si tedy dovolují
Slevomat.cz je dobrý slevový portál, má hodně výhodné nabídky na kosmetiku, kadeřnictví, masáže, pobyty
Na cestování je taky super www.newgo.cz

Reaguji na moonlighteous: jinak nemůžeš posuzovat jenom podle sebe - spousta žen prostě ze zahraničí nakupovat nechce, nejde jim o ušetření pár kaček a klidně se tímto baví...

arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na moonlighteous: a tebe někdo nutí tam nakupovat s pistolí u hlavy?
Děláš jak kdybys objevila Ameriku a přitom je to běžný obchodní postup...

jinak nyní je na trhu dobře 95% zboží z Číny, ať je to značka jakákoli...

Cituji farahh: a tebe někdo nutí tam nakupovat s pistolí u hlavy?

já tam nenakupuji. ale chci, aby ti co tam nakupují, věděli, co to je za zboží. a že ty "výhodné" nabídky nejsou zas až tak výhodné.

arrow
profile_image
Cindova
od 25. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já na tom nevidím nic špatného, tohle zřejmě nedělají pouze slevové portály, ale i běžní prodejci. Ne všichni mají zájem objednávat ze zahraničí, nebo nemít na zboží záruku.
Každý spotřebitel se může svobodně rozhodnout, kde, za kolik a jestli vůbec si věc koupí. Tohle je mimo jiné také jeden z principů tržního hospodářství.

arrow
profile_image
zuska-bluzka
od 21. 5. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na moonlighteous: dotyčné, ktorým je predovšetkým táto diskusia určená, ak nie sú schopné vyhľadať si totožný výrobok za nižšiu cenu, tak asi nebudú schopné si vyhľadať ani túto diskusiu mnoho ľudí ebay vôbec nepoužíva, resp. neobjednáva zo zahraničia... chápem, že máš dobrý úmysel, no myslím, že túto "osvetu" robíš zbytočne.

arrow
profile_image
Tanja77
od 1. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji moonlighteous: já tam nenakupuji. ale chci, aby ti co tam nakupují, věděli, co to je za zboží.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené