arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, máme doma obyčejnou kočičku. Má 8 let, nikdy dřív s ní nic nebylo. Teď poslední měsíc pozorujeme, že už tolik nejí co dřív. Na jaře po zimě jedla vždycky míň, ale teď už nejí skoro vůbec. Navíc si strašně vybírá. Granule už nejí dávno, kapsičky asi týden. Vyzkoušeli jsme moc druhů, první misku vždycky snědla, ale další už nejedla. Je to tak i s dalším jídlem, když jí něco dáme jednou, tak to sní, ale podruhé už to nechce. Pohrdla už i syrovým kuřecím masem apod., po kterém se dřív mohla utlouct. Je na ní vidět, že by jedla, pořád sedí u misky, ale cokoliv jí dáme, tak se toho netkne. Když už něco jí, tak žvýká malé sousto klidně i 5 minut. Stalo se vám s kočkou taky něco podobného?
A ještě, cca před dvěma týdny jsme s ní byli u veterináře, protože přišla s pochroumanou přední a zadní packou a skrz i to jezení. Na rentgenu veterinář nic nenašel, ale přesto jí nasadil antibiotika. Všimli jsme si ale, že na pravou packu stále lehce kulhá, šetří ji a celkově ji má takovou divně zakřivenou. Je možné, že veterinář něco přehlédl? Jen by mě zajímalo, zda budeme muset kočičku znovu uspávat a jít na rentgen. Nerada bych, aby jsme zaplatili dalších 1200,- a nic se nedozvěděli. Stojí další vyšetření taky tak, nebo méně?

arrow
profile_image
opinka1
od 16. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslím, že určitě díval, měřil jí i teplotu, všecko. A o zubech neříkal nic. Dásně má od přírody černé, zoubky bílé a patro světle růžové. Taky mě to už s těmi zuby napadlo, měkkší strava jí jde líp, ale třeba včera si vesele pokřupávala oříšky ze stolu

arrow
profile_image
Ifísek
od 6. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Koukla bych se na ty zuby a případně se zašla zeptat jinýho veterináře, jeden našeho kocoura léčil takovým způsobem, že kdybysme nešli k jinýmu, přišel by o oko. Takže z mý zkušenosti se každýmu věřit nedá...

arrow
profile_image
DragonLady
od 10. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Nezvrací? Nemá průjem nebo zácpu? Neměnili jste značku krmiva? Nemá nějak "změněnou" srst? Napadlo mě, zda jí třeba nevadí něco v potravě a raději tedy ani nejí. Nebo zda nemá nějaké zprvu nenápadné vleklejší trávicí potíže, jelikož to tedy trvá už delší dobu (viz úvodní příspěvek). Nebo něco s těmi zuby, jak už tu je napsáno.

Cituji Ifísek: případně se zašla zeptat jinýho veterináře

Taky bych raději s kočkou zašla ještě jinam...

arrow
profile_image
Michellka mojeid
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

No naše kočky mají občas taky takové nálady že skoro nic nejí...
Ale lepší je nic nezanedbat a zajít k jinému vetovi.
A odkud jsi, že jsi dávala tolik za RTG? Pokud bys byla ze Zlína nebo okolí dala bych ti tip na levnějšího a starostlivého veterináře...

arrow
profile_image
Michellka mojeid
od 9. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo ještě mě napadlo, existují výživné pasty s multivitaminy, používá se to i pro podvyživené kočáky.
Nebo i DM mají takové sáčky s tekutou stravou pro kočky- jedna naše kočka by se potom mohla umlátit, tak zkuste třeba to.

arrow
profile_image
Ifísek
od 6. 11. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky mě ještě něoc napadlo, nelíná teď? Náš když líná tak taky moc nežere, má plnej žaludek chlupů jak se pořád meje...tak mu kupujeme ve zverimexu nějaký polštářky co podporujou trávení a jsou přímo určený na ty chlupy...a je to lepší

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na opinka1: Zkusím to vzít postupně... nevidím jediný důvod proč kočku na rentgenování uspávat!
Je samozřejmé, že je nutné, aby u rentgenu bylo přítomno více lidí, aby ji dostatečnou dobu podrželi a to tak, aby jí navíc nepůsobili další bolest. Uspání je naprosto zbytečné a mnohem víc zatěžující!
Na ochranu přitomných lidí u rentgenu je každé běžné zařízení vybaveno zástěrami, které chrání důležité orgány. Jsou sice těžké, ale tu chvíli se to dá vydržet.
Rengten obvykle stojí okolo 500,-.

To zda lékař uděla správnou diagnozu netuším, fakt je, že rentgen nedokáže ukázat vše. Máš-li pochybnost, obrať se na jiného veterináře.

Co se týká vybíravosti v jídle.. kočky jsou od přirozeně vybíravé a je vhodné jim stravu střídat pravidelně, aby nedošlo právě k nějakému odmítání konkrétní potravy.
Nicméně k tomu co píšeš, že odmítá granulky a obecně sedí u misky a jako by jíst chce, zdá se mi, že má nějaký problém s přijímáním potravy.
Vzhledem k těm granulkám, mohla by mít bolestivé dásně a zuby, obvykle vinou infekce.
Také by mohla mít "ucpané" bříško a proto odmítat jíst. To je však třeba zjistit...má na pohmat plná střeva, vyprazdňuje se dobře? Pije dostatečně?
Pokud není dostatečně vyprázdněná, dávej jí stříkačkou laktuozu, je to přírodní, neškodné projímadlo, které na rozdíl od běžných projímadel typu Gutalax, nijak nezatěžuje střeva, ale podporuje jejich funkčnost a je vhodná pro zvířata i děti
Samozřejmostí je dopovodání dostatkem vody a to i nadále jako prevence...opět stříkačkou.

V každém případě to chce kočičku dobře vyšetřit a upřímně bych spíš doporučila nějakého "vesnického" lékaře, který řeší problémy víc..nevím jak bych to definovala.. zkrátka nebude do kočičky zbytečně cpát léky.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

duplikovaný text

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené