arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj,
máme rok a půl starou kočku (a k tomu ještě 4letou fenku a 6letého kocoura), která nám už skoro 3 měsíce počůrává pohovku. Zdravotně je v pořádku, nejspíš je stresovaná - před rokem jsme ke dvěma pokojům nainstalovali vrátka, protože se nám před 5 měsíci narodilo miminko (nechtěli jsme, aby si zvířata spojovala omezení ve formě vrátek s miminkem, tak jsme je nainstalovali podstatně dřív). Miminko snášela všechna zvířata dobře, ale právě před necelými třemi měsíci jsme
a) posunuli vrátka a jedny dveře blíž, takže kočky nemůžou o skříně s oblečením, kam rády lezly
b) koupili nový potah na pohovku
Hned po navlíknutí potahu ho pomočila a od tý doby to dělá pravidelně. Vždycky nad ránem, mezi nočním a ranním krmením pohovku počůrá. Není to značkování, moč z ní nestříká, prostě přičapne a čůrá. Jinak je čistotná a samozřejmě kastrovaná. Podle doktorky j ve stresu a nejspíš pro ní byla ta pohovka poslední kapka, kdy se v ní ty změny nastřádaly a ona to začala dávat najevo.
Kočku jsme si vzali z útulku jako kotě, takže s dětmi žádné zkušenosti nemá (oproti naší psici, kterou dali do útulku právě kvůli miminku a má už od mýho těhotenství panický záchvaty).
Kamarádka mi říkala o difuzéru Feliway, kterej se strčí do zásuvky a vypařuje kočičí feromony,že se kočka cítí jistě a bezpečně. Nemáte s tím někdo prosím zkušenost?
Jsme z toho dost nešťastný, naštěstí to částečně zachraňujou přebalovací podložky, ale není to řešení. Smrdí to tu a o hygieničnosti ani nemluvim. Kočku se snažíme drbat a mazlit, ale nic. Dala jsem si ultimátum, že jestli toho nenechá do konce ledna, tak se jí bohužel budeme muset zbavit

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravim, tak jsem si to celé přečetla a napadá mě pár věcí..
Určitě je kočka řádně vyšetřená dobrým veterinářem a jsou vyloučeny všechny zdravotní problémy?
Feliwey mám vyzkoušený při sbližování dvou kočiček a moc nám pomohl.
Rozhodně bych ho koupila..
Nedělejte prosím nějaké závěry do konce ledna, je to živý tvor a jenom je potřeba mu
porozumět. Kočka není blbá, tohle dělá(jaké změny u vás ještě nastaly? nevyměnili jste podestýlku?) z nějakého pádného důvodu a je potřeba na něj přijít, ale v případě,že jsou opravdu vyloučeny zdravotní problémy. Zkusila bych kontaktovat Mvdr Žertovou, stránky najdete na internetu a vyplníte otazník. A rozhodně ještě radím dejte tento dotaz modrykocour.cz do diskuzního fora, kde Vám určitě poradí více kočkovitých hlav a budou se vám snažit pomoct.
Přeji hodně štěstíčka

arrow
Neprodává v Bazaru

VIP

máma si koupila nějaký sprej, který se nastříká na místo, kam nechceš, aby kočka chodila - učila tak jedno neposlušné kotě na záchod

určitě ji nedávej ultimáta, byl by to pro ni šok kdyby skončila v útulku v kleci. Zbiješ ji za to že se vyčůra na tu pohovku? Naše ví, že nesmí a když přece jen to nevydrží, tak se k tomu pak nechce ani hlásit, protože ví že bude zle, chodí ven, řekne si vždycky sama. Asi byt jí měla párkrát napleskat

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

lucisku není to pes, ale kočka, ona to nedělá proto, že nevydrží. podle veterinářky ji za to trestat nemáme, tak to neděláme, ona moc dobře ví, že to nesmí. dělá to opravu jen ze stresu, změn a nepohody, zdravotně vyšetřená je. ale miminko kvůli ní opravdu vracet nebudu. ona o tom ultimátu neví, to sme si řekli s manželem.

opravdu ji zkus potrestat, jiné řešení v tom nevidim, nejde přece o žádné týrání

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě ho zkusíme, ale za chvíli začne malej lézt a opravdu nechci, aby oblizoval počůranou pohovku
Trestat jsme taky zkoušeli, na začátku.

Étoile
a potrestala jsi ji přímo při tom, když to vykonávala? I třeba šňupák ji tam namoč, však ona si to přístě rozmyslí, hlavně ji nenech to tam konat dál bez potrestání, leda si na to navykne a ještě si bude myslet, že je to v pořádku. Možná jsi na ni moc měkká.

arrow
profile_image
Ninda
od 11. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji lucisek1111: potrestala jsi ji přímo při tom, když to vykonávala?

naše číča nám taky čůrá do jednoho rožku, dokonce nám zničila podlahu a moc dobře ví, že to nesmí. vždycky když to udělá,tak rovnou zdrhá,tak na sebe upozorní a dostane na zadek. nikde jinde to nedělá, jen tam a taky si s tím nevíme rady. potrestat nepomáhá, kočka si vždy bude dělat co chce. asi zkusím ten sprej.

arrow
profile_image
Étoile mojeid
od 2. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

čumák namočit jsme zkoušeli... dělá to jak před náma, tak i bez nás. ach jo, mam jí moc ráda, už i mimino ji začíná objevovat a tahat ji za uši, ale už mě to hodně štve

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zuzka:
Možná už těch kočiček asi máte moc a když si na poslední kotě nezvykli to je bohužel smůla, ale s tím asi člověk musí tršku počítat když už si pořizuje tolik koček. Myslím že to už je moc, ale nevim, to je nakaždém. Feliwey do zásuvky rozhodně vyzkoušejte.

Jinak pro všechny ostatní zvláště pro lucíška! Kočka není pes a jestli ji budeš být, tak si jen zaděláváte na neurotičnost a stresovanou kočku. Kočka když takhle značkuje, tak to má rozhodně důvod. Jak už jsem psala bud zdravotní a tím vám to naznačuje, nebo opravdu těžko si zvyká na jakkékoliv změny. Ať je to nový nábytek, nový člen rodiny, podestýlka prostě cokoliv. Vím že je to na douhé pídění, ale za zkoušku to stojí.
Postupně zkoušet co jí vadí. Už jsem to psala víše kam se máte obrátit. Přečtěte si aspoň pár zkušeností a rad na modrykocour.cz

Etolie:
A ta kočička se začala počůravat kdy? hned po příchodu mimča? říká se, ale není to pravidlo, že když je více kočiček v domácnosti více, že mimčo snáší lépe, protože nejsou až tak fixované na vás. Nastala u vás ještě nějaká změna. Věnujete se opravdu i kočičkám a přímo jí? Mazlíte ji, není moc odstrčená? Nevim no, chce to zapátrat. Nezavíráte ji třeba před mimčem?
Ten feliwey zapojte co nejdřív, mohlo by to pomoci.
A teké je dobrá knížka Hondá kočka, nemožné chování.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jakmile se kočka jednou někam vyčůrá, tak začíná problém, zvlášť když je to třeba ten gauč. Musí se to hodně důkladně vyčistit, jinak tam kočka začne chodit pravidelně. I když ti třeba přijde, že už to vůbec nesmrdí, kočka to ještě pořád cítit může a považuje to za své "čůrací místo". V závěru je pak úplně jedno, proč tam šla poprvé. Rodičům kdysi chodil kocour čůrat do peřin, takže taky žádná sranda, mamka kvůli tomu pěkně vyváděla (pochopitelně). Nakonec peřiny vyhodili a byl nadobro pokoj. Takže jestli chodí pořád na to samé místo, možná by stálo za zkoušku gauč dát na pár dní pryč.

S tím bitím to není tak jednoznačné. Některé kočce trauma způsobí jen to, že na ni zvýšíš hlas, některým je nějaká facka úplně ukradená. Třeba ta moje je doslova v sedmém nebi, když ji jednu vrazím, začne pak hrozně vrnět a šťastně se tvářit Ale jak už někdo psal, kočka není pes a výchova by měla být spíš metodou odměn, než trestů. Osobně si ale myslím, že když je tvoje kočka takový ten "tvrdší" typ, sem tam nějaké důraznější pokárání na škodu není.

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zuzka
Třeba Vám ten feliwey opravdu pomůže, ale určitě když máte tolik kočiček, tak máte zkušenosti a víte co a jak.. Hlavně když se neperou do krve a mají klid na papání a tak..

Jinak je fakt že kočička se může trošku plesknout či zvýšit hlas, ale u nás nic moc nepomáholo, vyhrál to až proud vody z rozprašovače na kvítka a také když zlobí, tak vytahat trošku za kůži za krkem.(ona kočka to hned pozná, že dělá co nemá, ale bití rozhodně nedoporučuju) Takto vlastně kárá kočka kotata a věřte že kočka to hned pozná a dá se na ústup

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ještě jsem chtěla dodat k těm problémům s čůráním a vlastně i s vykonáním potřeby velké mimo wc může být i to, pokud není kočka kastrovaná, může si tím značkovat teritorium.

arrow
profile_image
bia
od 20. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

etolie:
Zkuste dát ještě jedno wc přímo k té sedací soupravě(a kvůli mimču třeba kryté). Rozhodně bych to vyzkoušela.
Hodně štěstí

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené