arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj všichni, chtěla bych se s Vámi o něčem poradit. Moje alergoložka mi dělala někdy před 9 lety podkožní testy alergií na ruce, tenkrát jsem (myslím) měla prakticky vše pozitivní, tzn. včetně kočky. Před půl rokem mi je dělala znovu kvůli bezplatné vakcíně u kočky, ale kočka mi vyšla negativně, čímž jsem na vakcínu ztratila nárok a mám uvedeno, že na kočku alergická nejsem. S přítelem jsme se o kočičce bavily, myslíte, že bych mohla být bez příznaků? Je pravda, že když jsem u švagrové či kamarádky, která má kočku doma v bytě, tak mi to nic nedělá.

Dále bych se ráda zeptala, zda není problém mít kočičku v menším bytě, tzn. v 1+kk? Nechci, aby tu byla nešťastná, ale myslím si, že pro domácí kočku to není problém. Asi bychom si vzali koťátko, máme v kleci morčátka, tak abychom ji odmala navykali. Jsou na policích u zdi, takže shodit je nemůže a okolo nich není žádné místo, kam by si vlezla a natahovala po nich packu.

Předem moc děkuji za jakýkoli názor či radu.

arrow
profile_image
pehamek
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Co se týká alergií, tak jako détě jsem byla alergická na všechno co šlo, včetně psa, kočky, roztočů, atd. Během puberty mi alergie jako zázrakem zmizely. Je možný, že stejný případ je to i u tebe. Co se týká chování kočky, tak s tím nemám zkušenosti jak velký prostor potřebuje, takže to neporadím.

arrow
profile_image
Lenniy
od 15. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

kočky jsou dobrý skokanky takže je možnost že ti na klec jednou vyskočí ale rozhodně ne jako kotě

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Když na ní nejsi alergická, tak proč by jsi měla mít nějaké příznaky? Kočka když je naučená tak může žít i v maém bytě, já si ale myslím, že 1+kk je možná až příliš malé.

arrow
Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Alergii na kočky mám a rozhodně to poznám POKAŽDÉ, když navštívím domácnost, kde bydlí kočka. Nemusím si jí ani hladit, stačí sedět na gauči, na něco sáhnout a pak si sáhnout na obličej a je to konec. Být tebou, tak zajdu k někomu, kdo kočku má, pořádně se s ní pomazlím a pokud nic, tak si ji klidně pořídím

arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ony ty klece jsou vysoké až po další poličku, takže leda by nám vyskočila na křečky, ale to se spíš bude bát ona jich než naopak, jsou hrozně agresivní

arrow
profile_image
TequilaLopez
od 29. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já dřív měla také alergii na kočky. Teď už jí nemám a máme kocourka. Zatím v pohodě.

arrow
profile_image
mmenie
od 13. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Známý si pořídil kočku, bydlí přes chodbu a já se s kočkou furt chodím mazlit. Ze začátku, cca půl roku zpátky jsem se k ní moc tulit nemohla, protože jsem začala prskat a někdy jsem měla i vyrážku, pak jsem si vždycky po hraní začala mýt ruce Detolem a už jsem tak nekýchala a teď už žádný příznaky nemám. Je to asi individuální

arrow
profile_image
werunka14
od 30. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

já mám doma dva kocurky, ale bydlím ve velkém domě se zahradou...nevím...ale podle mě je ten byt bohužel malý Je to na tobě, ale kočička, i když je to na povaze každé z nich, má pořád v krvi, že je to šelma a potřebuje trochu toho prostoru. Neplánujete později větší být? A taky záleží jak často jste doma....pokud jste hodně často doma, tak by to byl zase o torchu menší problém, než kdyby měla být kočka zavřená celý den sama v tak malém prostoru, to by asi moc šťastná nebyla.
Jednu z našich koček máme taky spíše takovou domácí, je to peciválek, na půl perský kocourek, ale i tak když párkrát zjistil, co je to za krásu venku na zahradě, musely jsme ho naučit na popruhy a teď ho většinou v létě pouštíme na zahradu, hldáme ho a nebo s ním i chodíme na procházky - ale to upozorňuji, že nesnese každá kočka..my ho to učili od kotěte.

arrow
profile_image
Elsa
od 25. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

S alergií sice neporadím, ale co se velikosti bytu týče, říká se, že člověk by měl mít nanejvýš tolik koček, kolik má místností, aby měla každá hypoteticky svou místnost, takže to akorát vychází na jednu číču . A teď vážně, pokud ten byt není nějak ultra malý na metry, myslím, že jedna kočička tam bude spokojená, ale bude to chtít třeba nějaké vyšší škrabadlo, aby se mohla vyřádit.
Konkrétně s křečkama sice nemám zkušenost, ale měli jsme dvě potkanky, když k nám do rodiny přibylo kotě a vycházeli spolu velice dobře. Nejdřív dostalo za vyučenou pokousanou tlapkou, když ji strčil do klece, ale od té doby panoval vzájemný respekt, klidně mohli být všichni společně puštěni na zemi. A naprosto stejné to bylo, když po čase přibylo druhé kotě.

Začni chodit ke kočkám a uvidíš, jaká bude reakce jinak bytová kočka by neměla mít problém s menším prostorem ale to záleží na povaze.. a na křečáky si dávej fakt bacha, abys nebyla překvapená

arrow
profile_image
angor
od 21. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na ata001:
Určitě bych první zjistila, zda opravdu alergii nemám, aby to pak neskončilo tak, že se budeš kočky zbavovat - je to docela dost těžký hledat jakémukoliv zvířeti nový domov (z vlastní zkušenosti - i když u nás to byl kotěcí nalezenec a doma už dvě kočky máme, takže ne alergie). Jinak na alergii na kočku existují vakcíny (i na alergii na psy), ale alergologové je "obyč." smrtelníkům neradi dávají, jelikož je jednodušší "odstranit alergen". Ty vakcíny jsou teda spíš pro veterináře apod., prostě lidi, co s alergenem přijdou do styku v rámci své práce apod. (vyptávala jsem se své alergoložky a říkala si pak díky bohu, že já mám alergii jen na pyly stromů).
Co se týče bytu a jedné kočky - přítelova sestra měla kočku v garsonce, moje sestra měla kocoura ve větším bytě - obě kočky jsem nazývala "psycho", chyběla jim společnost - za mě tedy min. dvě kočky do bytu. My máme dvě a polovenkovní, jsou v pohodě, pořádně se vyřádí. Vždy když k nám přišel sestry kocour na hlídání, tak se během dvou, tří dnů změnil k nepoznání, jak měl společnost dalších koček, tak najednou byl úžasnej.
Jinak u nás se vždy kočky snášely tak s králíkem. Myslím, že morčata by jim vadila, přeci jen jsou hlučnější. Křečci nebo myši u nás vydržely tak možná tři dny, dokud nebyl kryt na akvárku, tak se lovily i rybičky a kočkám bylo úplně šum a fuk, že se máchají ve vodě.
Kočka je především šelma, takže pozor na to. A nesmí se nudit.

arrow
profile_image
ata001
od 9. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kočičku už nějaký čas máme a je to v pořádku Jsem moc ráda. Křečka si přinesla jenom jednou v tlamičce, nějak si je otevřela, ale nic mu neudělala

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené