arrow
profile_image
katkap1
od 19. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všichni, mám otázku. I když je ještě čas, v lednu jedeme na tři týdny do Thajska a našeho kocouřího miláčka necháváme samozřejmě doma. Je to naše miminko, miluje nás a děsím se, jak to zvládne. Budou k němu denně chodit krmičky v podobě mojí a přítelovo maminy, ale stejně- máte nějaký nápad, jak to udělat pro něho co nejmíň stresující? Denně na nás večer čeká, až přijdeme z práce a chce se mi brečet jen při myšlence, jak tam za dveřma čeká tři týdny Díky za rady K.

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na katkap1: Souhlasím s tím, že kočky hodně času prospí a reagují až na podnět. I když s tím chrastěním klíčů nesouhlasím, protože moje kočky spolehlivě poznají, když jde domů muž nebo já ještě o dost dříve než o ten z nás který je doma o tom druhém ví.

Co se týká dovolené, tak to je těžké. Nechávat zvířátko ve svém prostředí má jistě svůj nezanedbatelný význam, ale já dávám přednost dát i zvířátko na takovou jakože dovolenou.
Samozřejmě to ne vždy je možné.

Konkrétně naše situace... vždy jsem dávala svoje čičáky "na prázdniny" k mamce, když jsme jeli na dovolenou nebo jsem byla v nemocnici. Nikdy nebyl žádný problém. První den byli čičáci hlavně zvědaví a pak už jako doma. Naposledy, když jsem šla do nemocnice to bylo na honem, takže zůstali doma s mužem a ještě za nimi jezdila moje maminka. Naštěstí jsem byla v nemocnici jenom týden, protože jeden kocourek přestal prakticky žrát a začal až když jsem byla zase doma. Druhá kočička byla pět dnů schovaná a vylezla až, když už opravdu měla velký hlad. A i ostatní nebyli úplně ok. Prostě věděli, že doma mám být a přitom nejsem a to je divné.

Proto bych byla opatrná a pečlivě zvážila možnosti a také vlastní reakce kocourka. Když jsme plánovali první dovolenou, protože mamce nevadilo hlídat, dali jsme k ní jako trénink čičáky na víkend, abychom zjistili jak budou reagovat.

arrow
profile_image
skvelamamca
od 19. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Znáná má kocourka, kterýmu vůbec nevadí, že nejsou doma

arrow
Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veselka10: Asi to chce opravdu vyzkoušet. Naše kočky raději zase zůstanou doma bez stěhování. Každá je trochu jiná, tak se člověk musí přizpůsobit jí.
S tím "poznáním" na dálku souhlasím, naše kočka také ví, že jde domů muž a pozná to ještě, když je na chodníku, když otevře spodní dveře od domu, tak letí ke dveřím, i když jí jinak otevírání od cizích lidí nechává naprosto chladnou. A naopak se mnou to funguje také stejně, jak mi říkal muž. Také ví, že jdu domů a to jsem od něj ještě kus cesty.

arrow
profile_image
petulajz
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky se za dva týdny chystáme na týden na dovču a hlídání kocourka chceme vyřešit tak, že u nás ten týden bude můj brácha bude tam prostě přechodně bydlet, spát, jíst a bude dělat číčákovi společnost, takže nebude sám stačí mu chvíle, aby cizímu začal důvěřovat a normálně se s ním bavil takhle jsme to už kdysi řešili s naší kamarádkou, čičina nás znala, tak jsme tam prostě přebývali, nebo za ní aspoň chodili a trávili tam vždy pár hodin odpoledne a v pohodě samozřejmě asi bude stačit, když tam někdo zajde ho krmit, ale podle mě je ještě lepší, když mu tam někdo dělá i chvíli společnost, pohraje si s ním, pomazlí, aby se necítil tak sám

arrow
profile_image
katkap1
od 19. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Moc všem děkuji za názory a rady. Taky jsem uvažovala, že ho dám k mamině, ale má kočku a moc se s naším nemusí, tak ho nechci stresovat ještě víc. Máme variantu, že u nás bude ty tři týdny bydlet přítelovo mami, ale to je takový složitější a na dlouho Takže vám budu věřit, že stýskat se mu bude maximálně večer, přes den bude spinkat. Ale věřte mi, na chvíli mě i napadlo cestu zrušit

arrow
profile_image
Veselka10
od 20. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji PíBí: Asi to chce opravdu vyzkoušet. Každá je trochu jiná, tak se člověk musí přizpůsobit jí.

Přesně tak jsem to myslela

Cituji PíBí: naše kočka také ví, že jde domů muž a pozná to ještě, když je na chodníku, když otevře spodní dveře od domu, tak letí ke dveřím, i když jí jinak otevírání od cizích lidí nechává naprosto chladnou. A naopak se mnou to funguje také stejně, jak mi říkal muž. Také ví, že jdu domů a to jsem od něj ještě kus cesty.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené