arrow
profile_image
koci.jak
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,

rád bych se trošku pobavil opět o komerčních krmivech a o webu, který mě velmi oslovil a celkem dost jsem se sám v sobě zklamal ohledně granulí, které kupuji svému psovi v dobré víře, že kupuji jedny z nej granulí a jsou mi doporučeny i veterinářem...sem to ale naivka, co? Je to americký nezávislý test všech krmiv, většina zde registrovaných zná:

WWW-DOGFOODANALYSIS-COM pomlčky proto, že mě to nepustí přes ochranu.

Dost jsem se zalekl a stále nemůžu uvěřit, že ty, které máme doma (Hill´s Prescription J/D) jsou hodnoceny jako jedny z nejhorších krmiv, které v seznamu jsou a že s těží obdržely 2 hvězdičky ze 6.

Když jsem začal hledat opravdu celkové složené granulí, co mám, tak jsem se ani nedočetl, zda vůbec obsahují 2 zásadní látky pro podporu kloubu - chondroitin a glucosamin (jako v tabletách doplňku Alavis nebo Proenzi atd.)

Když jsem si početl u granulí, co byly ohodnoceny 5 a 6 hvězdičkami, tak složení bylo úplně někde jinde, obsahovalo výše zmiňované látky a byl uveden podíl a gramáž jednotlivých položek.

Oblíbil jsem si Acanu Pacifica a Orijen Adult...asi se spíš přikláním k tomu Orijenu. Celkem jsem i koukal, jaký je cenový rozdíl....o 1,5kg větší pytel než Hill´s a cena??...nižší!!

No mě asi picne....je to opravdu takový humus a odpad, jak se v testu uvádí? Poraďte mi prosím.

DĚKUJI

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ano, je to pravda. Stačí se podívat na složení - hills má na prvním místě kukuřici, další rýže, pak nějaké maso a poté 2x soja, která je naprosto špatná pro psa. Naproti tomu orijen a acana neobsahují žádné obiloviny. Je opravdu zvláštní, že krmivo na zlepšení pohyblivosti psa, neobsahuje chondroprotektiva... Pokud má pejsek problémy s klouby, tak je možné je i dodávat mimo např. alavis. Já krmím orijen large breed labradora a i přes varování ostatních, že pejsek bude rychle růst a bude tlustý, se tak nestalo naopak je krásně nasvalená a má výšku jakou má mít. Jen upozorňuji, že pokud budete chtít přecházet na toto krmivo, ať acanu nebo orijen, tak velmi pomalu, klidně i 2-3 měsíce - obsahuje hodně živočišných proteinů, které psy na např. hillsu neumí nebo jim dělá problémy trávit a mají průjmy. Hills je špatná kvalita za hodně peněz. Bohužel.

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Humusem a odpadem by se daly nazvat jiné značky,ale je pravda,že Hills a jemu podobná krmiva jsou předražené pytle pšenice a kukuřice.Tebou vybraná krmiva jsou určitě lepším řešením, jen ten přechod může dát psovi zabrat,možná budeš muset přejít postupně přes nějakou značku,kde je rýže nebo i pšenice a kukuřice na nějakém zadním místě.Chce to vyzkoušet.

arrow
profile_image
ifoun
od 6. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

koci.jak ano, testům můžete věřit. A Orijen i Acana (jejich bezobilná řada) jsou super! Zkusili jsme oboje a pokaždé super! Teď jedeme v Acaně.
Naštěstí naše výhoda byla, že pes nechtěl nic jíst... až Orijen. Takže si sám moc dobře vybral, kde je maso. Není to slepice, aby žral obilí.
Stejně tak řeším i pamlsky - snažím se kupovat převážně 100% sušené maso. Jako větší pochoutku na zabavení klasické psí, pro odměny kočičí (je to to samé, ale mnohem menší kousky).
GL

arrow
profile_image
koci.jak
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

A sakra...toho sem se fakt bál, že to bude pravda. Moc vám děkuji za typy a rady. Měl jsem v plánu postupně přejít, ale podle všeho budu muset koupit ještě jeden pytel kukuřice a soji, aby nedostal živinovej šok.

Má celkem velký problém s klouby (displazie 4 na levé zadní) k tomuto mu děláme měsíční kůry s Proenzi 3+.

Koupil jsem pytlík 400g Orijenu a moc mu to šmakuje, takže budem pomalinku po lehoučku přecházet, aby nám to doma nezadělal.

No, ani zde na omlazení tento web není žádná novinka. Je seriozní a můžeš mu věřit -. ano Hills a jemu podobné jsou srajdy. Je to pytel obilí za naprosto neuvěřitelnou cenu, s minimem masa, se spoustou alergenů (soja, kukuřice) a často s chemickými přísadami či se solí. Nevěřím, že kdokoliv, kdo má maturitu, si mohl myslet, že pro psa je prospěšné kupovat mu balík obilí s cca 5% masa. Tohle není naivita, ale čistý nezájem.

Co se týče glukosaminu apod - není tak docela prokázané, že by tyto látky měly skutečně blahodárné účinky na klouby. Já je sice psovi sem tam podávám, preventivně, ale zase ruku do ohně bych za to nedala. Farmaceutické firmy ti samozřejmě nakecají cokoliv, ale realita může být úplně jinde.

K té dysplazii - záleží, v jakém je to stadiu. Pokud ho nic nebolí, chodí v pohodě, tak je fajn podávat pouze chonroitin a glukosamin. Nikoliv MSM, to potlačuje bolest a vy byste si pozdě všimli zhoršení. Stejně jako pes, který by přetěžoval poškozený kloub více, než by bylo zdrávo. Důležité je přiměřeně se se psem hýbat - zdravý kloub = dobré svaly. Naprosto ideální je na tohle plavání nebo ještě lépe aquaterapie, kdy psa zavřou do boxu a on "chodí ve vodě". Perfektně se nasvalí, je to dražší, ale velice účinné.

V pozdějších stádiích potom už je třeba podávat tlumiče bolesti a především kloub nahradit. Jeden kloub stojí cca 30-40 tis, tak bych začala šetřit.

A pokud jste si nezkountrolovali rentgeny rodičů a dalších předků vašeho psa, máte poučení do příště - vždy to udělat.

arrow
profile_image
koci.jak
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Milá Liso,
Vůbec se nejedná o nezájem, ale o to, že i když vy přijdete k doktorovi s problémem vysokého tlaku nebo jiné problematiky, předepíše vám léky, tak mu důvěřujete, protože je to lékař a rozumí tomu....pracoval jsem ve farmaceutické firmě a výběr je hodně ovlivněn firmou stejně asi jako u veterináře. Je tam asi jen jeden hodně podstatný rozdíl, že léčiva jsou přísně posuzována a kontrolována, granule pro psy asi tedy vůbec.

Prostě jsme důvěřovali člověku, o kterém jsme si mysleli, že nám radí, co na klouby a že je to super...teď už vím, že to tam není a okamžitě sjednávám nápravu...to se taky cení, ne? : )

Jinak předpokládám, že u Puriny, Royal Canine, Eukanuby a jiných, je to naprosto stejný, když jsou tak nízce hodnocený, že.

arrow
profile_image
Misy
od 25. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jo, tyhle objevy můžou být někdy smutný. Mně taky cpal veterinář (nebo lépe řečeno jeho prodejna) Proplan s tím, že na Orijen se koukalo jako na největší hnus, co se složením nedá srovnat. Ovšem stačí si ho přečíst, že... Je jasný, že ti bude dávat to, za co má provize. Osobně slepě nedůvěřuju ani doktorům, ani veterinářům... Zvlášť u psů je kolikrát diagnostika spíš věštěním z křišťálový koule. Ale naprosto chápu tvoje zděšení, protože prostě ne každýho vůbec napadne něco takovýho řešit... (řada lidí v mým okolí - nyní již z velké části mou zásluhou poučena ).

Na druhou stranu ovšem řada psů má třeba po Acaně průjmy, těžko říct, jestli proto, že jim nesedne to "nadupaný" složení, nebo je to něčím jiným...
"Dražší" granule zase až takovej horor nejsou, furt lepší než Pedigree. Odchovalo se na nich spousty psů v pohodě...

No. A když jsme u toho, tak se zkus ještě zamyslet třeba nad pamlskama, co psovi dáváš. Jejich složení (často nikde nedohledatelný) může být taky dost děsný. Osobně dávám psovi jako odměny už jen to, na čem je opravdu vidět, z čeho to je. Nejlíp třeba maso .

arrow
profile_image
koci.jak
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo jo...taky si teď hraju na spasitele našeho městečka a co chodíme venčit psy, tak se všech ptám, co dávají za krmení (většinou ProPlan, Eukanuba a jiné podobné) a hned přeposílám tyto diskuze a odkazy na ty testy granulí a každý na mě kouká se zděšením a nedůvěrou, jak jsem čučel já sám asi před 2 dny : )

arrow
profile_image
luci
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

My dva roky krmili Royal canin, nikdy mě nenapadlo nějak pochybovat o kvalitě, doporučil mi je jak chovatel tak veteriář. Až po pročtení různých diskuzí, když jsem se o to začala zajímat jsme přešly na nové.

Teď zkoušíme Artemis, ještě mám koupen Canin caviar, ten jsme ještě nezkoušeli. Máte někdo též Artemisky? Podle toho testu by to měly být jedny z nej....
Orjen je také vychvalovaný, ale někdo tady plal, že může časem zabarvovat srst, tak nevíím

arrow
profile_image
koci.jak
od 7. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj Luci,

ano, Artemis jsou taky super. Právě osoba, která mi ukázala všechny tyto diskuze a články a ty webovky s testem granulí, tak právě Artemis používají a jsou s nimi maximálně spokojeni. Ony jsou ještě jedny stránky, kde je ještě vypsáno, které granule jsou testovány na zvířatech a které ne...Orijen sice mezi ně prý patří, ale jsou vynikající, ale Artemis prý testované nejsou.

Jinak Royal Canin...ani mi o tom nemluv...my mu dávali Royalku jako štěněti přímo pro retrievera : ) ...takže z jednoho humusu do druhýho...

arrow
profile_image
blossom
od 11. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lisa:

Ani znalost rentgenů rodičů a předků ještě nic neznamená. Náš pes má předky s výbornými rentgeny a sám má těžkou displazii. Takže ani zakoupení psa s PP ještě nezaručuje zdraví.

Jako štěně jsme krmili taky Hillskma, pak jsem přešli /hned/ bez problému na Orijen. Orijen byl fajn, jen ja tam moc bílkovin,což není taky úplně ideální. Takže jsem nakonec u Artemisek a jsou super. Velká spokojenost. Nádherná srst.

arrow
profile_image
luci
od 17. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na koci.jak: Mno my dávali Royalky pro Jorky (napřed pro štěně a pak 2 roky pro dospěláky), s tím, že mu dáváme fakt to nej.
S přechodem na Artemisky nebyl problém, chutnají mu. Zkoušeli jsme ještě Brit care, ale ty mu moc nešmakovali, navíc jsou hrozně prťavé, i když máte Jorkšíra, tak se mi to zdálo až moc. Ještě mám koupené malé balení od Canine caviar, tak to možná zkusíme.

Jak tady byly zmíněny mlsky, tak u nás se jí akorát Let´s bite od Britu, ty mu chutnají snad všechny. Jiné mlsky už ani jíst nechce. Co dáváte vy?

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nebyla jsem hned od samého počátku znalá granulí jako Lisa a krmila jsem eukanubu i proplan (u Hillsu mi vadila soja).Ono také dřív nebylo moc z čeho vybírat a spojojenost mých psů byla veliká.V dnešní době se dá na netu najít tolik informací,lidé o nich diskutují,názory se mění.Proto dnes také krmím "lepšími" značkami.
Co se týče podávání chondroprotektiv, vidím to na svých starých psech,jak moc pomáhají.Psovi se stupněm 4 bych určitě podávala MSM.Nejde o to,že potlačuje bolest,ale potlačuje křeče a má mimo jiné protizánětlivý účinek.Pokud se po něm pes zlepší,není to tím,že by přestal cítit bolest.V krmivech je chondroprotektiv tak malé množství,že problémovému psu je nutno je přidávat.

arrow
profile_image
Neferr
od 29. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rajána: V krmivech je chondroprotektiv tak malé množství,že problémovému psu je nutno je přidávat.

V zmiňovaném Orijenu ho zase tak málo není:Glukosamin (min.) 1400mg/kg
Chondroitin (min.) 1000mg/kg - dávka pro 30ti kilového psa je kolem 300g denně
Alavis: Glukosamin sulfát – 500 mg Chondroitin sulfát – 400 mg - opět pro 30ti kg psa prvních 14 dní 2 tablety, poté 1 tableta denně. To mi nepřijde jako velký rozdíl.

Cituji blossom: Orijen byl fajn, jen ja tam moc bílkovin,což není taky úplně ideální.

To už je překonaný názor, ledviny to psovi opravdu nepoškodí.

Cituji luci: Jak tady byly zmíněny mlsky, tak u nás se jí akorát Let´s bite od Britu, ty mu chutnají snad všechny. Jiné mlsky už ani jíst nechce. Co dáváte vy?

Koupíme kilo hovězího u řezníka, nasušíme a dáváme jí to. Vyjde to o hodně levněji

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené