arrow
profile_image
biimba
od 8. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky, koupila jsem si http://www.drmax-lekarna.cz/b-komplex-forte-generi ca-tbl-100.html a když se kouknu na složení jedné tablety (doporučené dávkování na jeden den) tak jsou tam některých vitamínů 100% denní dávky (DDD) u některých i 1000% DDD. Proč to tak je? Může to být nebezpečné?

arrow
profile_image
camomila
od 30. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mě prodavačka v lékárně říkala, že nadbytky vitamínů B (a taky to je napsané na příbalovém letáku léčiv B-kompex) se vyloučí močí, nemělo by to být škodlivé. Netuším proč to tak je, ale domnívám se, že tělo pak musí vynaložit více energie, aby se s takovým množstvím "béčka" vypořádalo...takže podle mě je takové množství zbytečné a stačí si koupit jen balení s přiměřeným množstvím.

arrow
profile_image
Lorraine
od 3. 9. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Předávkování béčka bych se bála jen v tom ohledu, že zvyšuje chuť k jídlu. Ty doporučené denní dávky prý představují dolní minimální hranici. Tu horní má každý individuálně podle potřeb jeho těla.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Zvyšuje chuť k jídlu, ale předávkovat se jím nedá.Já ho beru už půl roku a až na tři kila navíc se cítím o sto procent lépe. V těch tabletách není využitelné veškeré množství, ale např. při neurologických poruchách se předepisuje a ty vyšší dávky béčka vážně celkem pomáhají. Jak už bylo řečeno, přebytek se vyloučí močí. Nejsem si jistá, ale nevyrábí se i verze s nižším obsah těchto vit.?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené