arrow
profile_image
Pračka
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ani nevím, kde začít. Jelikož jsem stresař a všechno několikanásobně prožívám víc, než ostatní tak i po několika dnech na vysoké jsem z toho hotová a chci jít pryč. Asi mě odsoudíte, že se vzdávám statusu studenta (co by jiní dali za to studovat). Všichni jaká je to pohoda na vysoké, ale když vím, že mám 6x týdně cvika (z toho pokaždé píšeme test), pak potkám o rok starší spolužáky ze střední a nikdo z nich nedošel do druháku a to ze střední navazujeme i na obor…ak ke mně dojdou informace, že z 260 lidí došlo do druháku 20 , všichni se k nám chovají arogantně, že jako za pár týdnů tady skoro už nikdo nebude..najednou jako bych to prostě vzdala..pocit, že člověk ani nezačal a už to nemá cíl. Není to o tom se neučit, ale prostě vím jaký stres pro mě byla “blbá“ maturita (příteli jsem brečela, že to dopadne zle…samozřejmě jsem odmaturovala za dobré známky, ale ten stres!). A čím dál se mi zamlouvá myšlenka jít pracovat, jenže…všichni jen mluví o tom, jak není práce + z mých vrstevníků bych šla pracovat snad jako jediná + přijde mi, že všichni se dívají na lidi bez titulu jak na póvl + doma by mě taky nepodporovali a argument všech je..však pracovat budeš celý život tak kam spěchám. Tak nevím, co mám dělat..láká mě i myšlenka osamostatnit se i kdybych z toho malého platu měla jíst jen rohlíky, protože to doma nemám jednoduchý co se týče vztahů. Chtěla bych se zeptat, zda taky někdo z vás ukončil studium kvůli stresu? Nebo jak by jste to řešili? Byla bych snad taková nula, kdybych se spokojila s maturitou a raději měla praxi?

arrow
profile_image
Hey Ju
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dokopej to do konce semestru aspon minimálně, mezi tím si můžeš bud hledat jnejakou práci nebo jiný obor aby ses necítila špatně, že nakonec zůstaneš bez titulu... hlavně NO STRESS dobrá rada, že )

arrow
profile_image
minehava
od 11. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám to hodně podobně. je to těžký, ale na druhou stranu jsem si říkala, že v práci to bude taky stres, takže by to bylo z bláta do louže. na tvém místě bych to brala tak, že bych se smířila s tím, že výšku mít nebudu (sama uvažuješ o ukončení) a že přinejhorším zkrátka půjdu do práce. a třeba tě to trochu uklidní, když si tohle budeš říkat a půjde ti to studium snáz, když už nebudeš mít co ztratit. a třeba to nakonec i dostuduješ
tak hodně štěstí, ať už se rozhodneš jakkoli

arrow
profile_image
kiwika
od 18. 6. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já nevím tedy na jaké škole máš maturitu.
Ale já skončila taky jen s maturitou, šla jsem pak pracovat jako asistentka v obchodě. Dva roky na to jsem dělala recepční v jedné firmě a další dva roky vypomáhala v personálním oddělení.
Teď jsem na mateřské. Podle mě hodně záleží jestli vůbec seženeš nějakou práci. Dneska je všechno o známostech, možnostech práce.. a jestli by se se mnou někdo nebavil kvůli tomu, že nemám titul? Tak ten člověk by mi za to ani nestál, nějaký snobák.

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

To jepřesně důvod proč já jsem si vejšku ani nehledala. Vzdala sem to rovnou. Maturita pro mě bylo nejvíc stresující období. Navíc mě faktšíleně nebaví se učit, nikdy sem se k učení nedokopala, takže sem se neučila ani na maturitu. Maturovala jsem před rokem, pak jsem prostě rozesílala životopisy na asistentky, recepční, obory administrativy, nejdřív sem dělala recepční v kosmetickym studiu, od ledna zástupkyni vedoucího prodejny a ted dělam provozní v hotelu.. A v současnym zaměstnání mě vychvalujou jak jsem od začátku schopná se všechno rychle naučit, spoustu věcí tam ovládám líp než lidi kteří tam sou už roky. Takže pro mě by byla vysoká zbytečnej stres, nemohla bych bydlet sama.

arrow
profile_image
blancco
od 16. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, vím jak ti je Jsem taky velký stresař a v prváku na vysoké, jsem to taky chtěla vzdát,říkala jsem si, že to nikdy nemůžu zvládnout a přišlo mi, že se to na mě valí ze všech stran. Ale řekla jsem si, že ten první rok prostě zkusím.......a nakonec jsem tam strávila pět let a úspěšně odpromovala. Vysoká škola je hlavně o schopnosti jedince mít pevnou vůli a odhodlání a ustát ten stres. Odpadá nejvíce studentů, kteří to hlavně vzdají ačkoliv schopnosti pro studium mají. Být tebou bych to jen tak jednoduše nevzdávala. Hodně štěstí, je to důležité rozhodnutí

arrow
profile_image
Pračka
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

asi bych měla nasbírat velkou dávku optimismu a zkusit bojovat Jinak studuji chemii

arrow
profile_image
Nicadezuria
od 29. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

.... všichni mi vždycky říkali že dneska je to povinnosti jít na vejšku, jinak člověk nemá šanci uspět. Ale to sou kecy. Na vejšku by podle mě měli chodit jen lidi, co mají opravdu zájem studovat a ne ti, kteříjdou vyloženě jen po titulu. Mam přesně takový dvě kamarádky. Jedna je vyloženě studijní typ, dělá filozofickou, stresuje se občas, ale vim že to pro ní má cenu, protože jí to prostě baví. Ta druhá šla na soukromou obchodku a ještě před necelym rokem sem se s ní hádala, když mě přesvědčovala že je to potřeba a že ona chce aspon bakaláře (kterej si teda myslim je v dnešní době uplně na hov..no) Po čtvrt roce odešla protože to nezvládala a ted pracuje.. takže tak..

arrow
profile_image
hambala
od 12. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já jsem to vlono vzdala po velmi krátké době a byla jsem si jistá, že na to nemám, že prostě chci a musím skončit a že toho nebudu litovat a dost jsem si to potom vyčítala, takže to zkus ještě překousnout aspoň do toho letního semestru, když to ani pak nepůjde, tak to pořádně promysli.

arrow
profile_image
Martinoslava
od 6. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky nastupuju na školu a chystám se ůstudovat" amtematiku moc si v tom nevěřím, ale chci to zkusit aspoň ten jeden semestr, abych pak mohla oprávněně říct, že jsem na to neměla. ty tak nějak podvědomě počítáš, že to nedáš. Tak s tím počítej, hledej práci, ale zkus tam aspoň ten jeden semstr vydržet držím palce, abys to vyřešila co nejlépe

arrow
profile_image
Pračka
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jde o to, že vlastně ze všech stran se valí jak tady jste všichni omylem...a že tu nikdo nezůstane.. že vlastně na tu myšlenku - nemám na to - nás k tomu podvědomě na té škole nutí.

Cituji Nicadezuria: Na vejšku by podle mě měli chodit jen lidi, co mají opravdu zájem studovat a ne ti, kteříjdou vyloženě jen po titulu.

A hlavně ti, co na to opravdu mají, protože jinak po těch x letech vyleze sice bakalář (inženýr, magistr...), uzlíček nervů a pak šup další stresy s hledáním práce... Mně by za to ty nervy opravdu nestály
Mimochodem.. nějak často tady vznikají taková témata...

Cituji Pračka: jde o to, že vlastně ze všech stran se valí jak tady jste všichni omylem.

omylem? jste omylem udělali přijímačky?

arrow
profile_image
Pračka
od 31. 10. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

[cituji=Christal]
přijímačky se dělaly, ale jde třeba o to, sedíme na cvičení .. jen nás tam zbytečně mnoho bych řekla .. a vyučující hned nezapomene zmínit, že to tady do pár týdnu prořídne, že se nemusíme bát, že by jste tady bývali i do budoucna stísnění.

Reaguji na Pračka: Ahoj, pokud je to pro tebe takový stres - tak zkus opravdu jen ten semestr udělat a hledat si nějakou práci - ale neukončuj studium, ale třeba přeruš. Může se Ti to v hlavě kdykoliv rozležet. Každý máme jinou psychickou odolnost a ne pro každého je studium na VŠ - ale to také záleží kde studuješ.
Třeba si dáš rok pauzu, budeš někde chodit do práce a pak se znovu budeš chtít vrátit.

Neboj se. jen počítej s tím, že bakaláře studuješ (te´d, má být změna) 3+1 rok do 26let platí stát, pak pokud studuješ nad 4 roky Bc.studium budeš už muset studium hradit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené