arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím slečny. Chci se zeptat, má tu za sebou některá z vás konizaci děložního čípku? Je mi 21, ale prodělala jsem ji, jelikož jsem měla několikrát po sobě špatné výsledky cytologie. Prý se nejednalo o vysoký stupeň a tak se čípek seříznul jen lehce. Každý měsíc přišla menstruace normálně, ale uprostřed (v období ovulace) přišel i krvavý až hnědý výtok se sraženinami. Trpím na ovulační bolesti, zkrátka to poznám, a vždy to bylo v tomto období. Trvalo to max. 5 dní a nešlo o velké krvácení, tak jsem si řekla že to nejspíš nic nebude, že za to může ovulace. V únoru jsem měla jít na kontrolu a první cytologii po zákroku. A zrovna mi to vyšlo na tu ovulaci. Takže jsem tam přišla a zrovna měla ten výtok, tak jsem panu doktorovi vše řekla. Dělal mi i vnitřní ultrazvuk a nepřišel na nic, že prý vše vypadá v pořádku a dokonce že čípek je tak skvěle zahojený, že by nepoznal, že jsem byla na zákroku. No a od té prohlídky se ten výtok snad ještě zhoršil. Vždycky to trvalo pět dní, teď je to už asi 14. Menses má přijít za deset dní a výsledky cytologie budou tak za tři týdny, takže se teď hrozně bojím, co se děje. Pokaždé, když jdu na záchod, tak na papíře ta krev je. Někdy tmavší, jindy ale čirá červená. Přijde mi, že při zatlačení to je silnější. Nevíte, čím to může být? Musím se ale přiznat, že jsem po konizaci nebrala čípky na podporu hojení. Vzala jsem si asi tři a zapomněla na ně. Došlo mi to až před pár dny. Doktor mi doporučil Ascorutin (který se už ale nevyrábí) a tak mi v lékárně dali Aescin Vulm (to samé bez vitamínu C - ten piji zvlášť). Ale zatím žádná změna. Děsí mě, že ani on neví, čím to je.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojda já měla přesně tohle co ty. Čípky mi ani po opce nedali.. Byla jsem na konizaci 1/15 a tak do 6/15 špinila,prvních 14 dní bez špinění-pak občas až do konce cyklu... v životě jsem to neměla a přikládala to konizaci. Bylo mi vysvětleno, že se zásah byl jen na čípku a tohle s tím nesouvisí a změna antikoncepce,že je prý slabá. Zmenu jsem odmítla s tím,že trpím na migrény a tohle je jediná antiko u které je skoro nemívám. Začala jsem tedy pít na doporučení kontryhelový čaj a vše se ustálilo....Nevím jestli je to tím čajem-nebo to jen chtělo čas. Čaj piju dodnes..
Ted jsem byla na kontrole po roce, cytolka+UZ a vše v naprostém pořádku. Sliznice malinká.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Beby: Mně se to právě taky v životě nestalo a vzhledem k tomu, že čípek je prý skvěle zahojen, tak to asi nebude od něj.. Děkuju moc za odpověď, docela jsi mě uklidila. Kontryhel jsem pila jeden čas pravidelně, ale v poslední době jsem na něj úplně zapomněla, tak moc děkuju za připomenutí, zase s ním začnu! Snad cytologie bude v pořádku. Můžu se ještě zeptat, zda ses nechala po konizaci očkovat? Já jsem totiž proti očkování a gynekolog mi to naopak doporučil, ale vůbec se mi do toho nechce..

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nedala, taky mi to doporučovali,ale vzhledem k tomu,že dělám 30 let -ano jsem už stará ve zdravotnictví-tak očkování krom tetanu moc nefandím. Bohužel jsem viděla i těžké reakce. Takže očkovat jsem se nedala...něco ti pošlu do SZ-ohledně očkování...
Holky taky doporučuji Gynex-taky je supr...

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Beby: Moc děkuji. Já na očkování nemám celkově dobrý názor, takže tvá zpráva mi to potvrdila. Tak teď jen doufat, že to bude dobré.

Ahoj, v únoru jsi měla kontrolu po 6ti nedělí? Já jsem byla na konizaci v COOP ve Vinohradské 7/15v Pze u MuDr. Havránkové , ležela jsem tam 4 dny, konizace tzv. klička. Doporučeno 8mi nedělí.Po té krvácení mimo cyklus, zejména po styku ještě minimálně 4 měsíce od ukončeného 8mi nedělí.A bylo jedno jestli byla nebo nebyla ovulace. Před týdnem kontrola na gyndě a opět mám změny 1. stupně. Očkovaná nejsem, bude mi v létě 30, někdo očkování po konizaci doporučuje, ale je to spíš vyhození peněz.

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Paulam: Byla to opravdu konizace děložního čípku?? Ležet 4 dny-me pustili po vyspání domu cca za 3 hodky.
Já nyní po roce kontrola a vše supr...

http://www.konizace.info/konizace

Ano, byla to konizace. MuDr. Havránková je údajně nejlepší specialista na rakovinu čípku v ČR. To, že dělají konizaci ambulantně jiní doktoři, jsem věděla dávno předem. Čekací doba u ní jen na kolposkopii je 2 měsíce a na konizaci od kolposkopie 4 měsíce. Má svá pravidla a pokud bych řekla, že nechci hospitalizaci, tzn.: že nebudu poslouchat, poslala by mě s úsměvem k jinému doktorovi. Já si ji vybrala sama, protože je nejlepší a její pravidla respektovala. Já si vybrala doktorku podle zkušeností, ne podle toho kdy mě pustí domu... ležela jsem 10 dní- nesměla jsem se hýbat.10. den od konizace je největší riziko utrhnutí strupu a vznik krvácení. Po konizaci 8 týdnů "šestinedělí". A nějaké zavádění Cicatridiny bezprostředně po zákroku je nejvetší nesmysl- a veliké riziko infekce. Zavádění Cicatridiny až po 8mi týdnech. Takže úplně jiná pravidla než kdekoliv jinde.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Beby: me pustili po vyspání domu cca za 3 hodky.

Já musím také spát v nemocnici, ale pouze na jednu noc. Každá doktorka/nemocnice to má asi jinak.

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Paulam: Ale to, že to jsou úplně jiná pravidla, ještě neznamená, že jsou správná, ne? Nebo dle čeho soudíte, když sama píšete, že po kontrole máte opět změny?
Já tedy byla v Pardubicích v G-medu a na tuto soukromou kliniku jsem neslyšela jedinou stížnost a to jsem šla taky domů prakticky ihned po zákroku. Po probrání jsem si chvíli poležela a pak mě poslali domů (samozřejmě jsem musela mít odvoz) a dodržet klidový režim celý měsíc - nezvedat nic těžkého, nesportovat, nemít pohlavní styk apod. A první den jsem tedy měla jen ležet a dopřát si zvýšený klid celý první týden. Myslím si, že je jedno, jestli ležíte tam nebo doma..

arrow
profile_image
Beby
od 30. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lucille11: Také jsem byla v Gmedu a naprosto supr..Pohlavní styk po 4 týdnech-opatrně... Nekrvácela jsem ani temeř nešpinila... Po roce kontrola-vše oka...
Nechci se nikoho dotknout,ale nesmět se hýbat 10 dní po konizaci me připadá jako nesmysl...odbočím: Já byla loni v listopadu na CHE žlučníku. V pátek dopo opka,večer už velmi opatrné přejití na toaletu v doprovodu sestry, v sobotu ranko to samé-pak už sama. V neděli odpo propuštění do domácí peče a klidový režim. Po 14 dnech jsem nastoupila do práce (pracuji jako zdravotní sestra na obvodě) a cejtím se výborně..

arrow
profile_image
Lucille11
od 9. 12. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dlouho jsem se neozvala, měla jsem toho moc a na internet nezbyl čas ale teda jsem trochu vystrašená, protože s tou menstruací jsou stále problémy.. tedy bolesti nemám, ale ona se stále nedostavila. V říjnu proběhla konizace, listopad, prosinec a leden MS byla pravidelná, v únoru jsem tedy začala krvácet během ovulace a krvácela jsem snad přes dva týdny a myslela jsem, že to tedy potom skutečně dostanu, ale nic. Přestala jsem krvácet a teď jsem opět pozvolna začala.. je to +- 30 dní od toho posledního, ale opět je to takové že chvíli ano, chvíli ne. Spíš při zatlačení když jdu na wc tak trochu, jinak hodně slabě špiním. Mám už vážně obavy. Po víkendu půjdu na prohlídku, tak uvidíme co cytologie a co bude dál.. Já už vážně nevím. Dříve jsem měla MS silnou po dobu 6ti dnů, pravidelnou a první dva dny jsem měla ukrutné bolesti podbříšku. Každý měsíc. Je možné, že by se po konizaci tak změnila a byla slabá a trvala déle? Přijde mi to divné, obzvlášť když to tři měsíce bylo v pohodě.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené