arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dobrý den,
mám volnou živnost, prodávám věci přes internet. Jak je to s účetnictvím? Prodávám i věci po mých dětech, na které samozřejmě faktury nevystavuji. Kdyby přišla kontrola s finančáku má nárok se mi hrabat v účtě? A co když tam najde takové platby, jak to vysvětlím?

Ahoj,

pokud prodáváš věci po tvých dětech tedy nošené tak bych si to nechala posílat na svůj soukromí účet. A na podnikatelský pouze peníze a platby za faktury co platíš ty. Aspon takhle to teda dělám já ale to hlavně proto aby se mi nemíchali peníze z podnikaní s mýma. Jinak já prodávám pouze nové věci tedy na fakturu. Mimo jsem prodala snad jenom dvakrát. Bundu co mi byla velká a knížku ale to jsem si nechala poslat na svůj účet s podnikáním to nijak nesouvisí.

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji swing: Kdyby přišla kontrola s finančáku má nárok se mi hrabat v účtě? A co když tam najde takové platby, jak to vysvětlím?

ano, máš povinnost jim předložit výpisy a všechny přijaté platby musíš odůvodnit - doložit faktury na prodané zboží/služby... A pokud ti na účet chodí i jiné platby (protože není povinnost mít samostatný podnikatelský účet, jen je to lepší kvůli přehlednosti) jsi povinna doložit i všechny ostatní příjmy různýámi doklady jako výplatní pásky apod. Všechny příjmy které nebudeš schopná doložit ti budou nejspíš počítat do podnikání a pokud jsi je nepřiznala, pravděpodobně dostaneš pokutu...

arrow
profile_image
swing
od 8. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nejde o nepřiznání, přznávám vše, co prodávám komerčně, jde mi o to, že třeba nemám jak doložit, že jsem prodala něco osobního (jako třeba bundy po dětech, které už jsem koupila použité) o tom nemám doklad, že je to mé.

Když už tady ta diskuze je ještě se zeptam,vím,že finančák má právo kontrolovat mi všechny příjmy ale sice divná otázka ale jenom tak ze zvědavosti zajímají je i výdaje? Taky je musím vysvětlit? Mám svůj i firemní účet ale když např z firemního zaplatím kartou nakup? Díky .-)

Cituji Eliizabetha: ale když např z firemního zaplatím kartou nakup

Jde hlavně o to, jestli sis výdaj nepočítala jako daňově uznatelný

EDIT: teda podle toho, jak vykazuješ výdaje, jeslti podle skutečných, nebo procentem z příjmů (paušál), to by pak bylo jedno a zajímaly by je jenom příjmy.

Cituji AlmaSinger: Jde hlavně o to, jestli sis výdaj nepočítala jako daňově uznatelný

Zatím nevím jak budu dělat výdaje. Podnikám první rok Ale tyto platby určitě do výdajů nepočítám. Ptala jsem se jenom protože kdybych třeba musela předložit výpis z banky a musela ke všem transakcím doložit doklad tak u příjmu nemám problém tam všechno skladuji u výdajů samozřejmě také když platím dodavatelům ale občas se mi stalo,že jsem zapomněla v autě svojí peněženku tak jsem nakup zaplatila z firemní karty. Tak právě jestli s tímto by nebyl problém,že ho nemám jak obhájit ten výdaj

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Eliizabetha: Zatím nevím jak budu dělat výdaje. Podnikám první rok

Lepší je paušálně....Dělám to tak příteli a vyšla mu daň 0, zatímco kdybych počítala pomocí výdajů, tak platí asi 10 000 Kč daň....

arrow
profile_image
Jancysska
od 8. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Klariska1241: Lepší je paušálně....Dělám to tak příteli a vyšla mu daň 0, zatímco kdybych počítala pomocí výdajů, tak platí asi 10 000 Kč daň....

každému se vyplatí něco jiného.. Mě by se zas nevyplatil paušál, ale skutečné výdaje ano...

arrow
profile_image
mate
od 21. 6. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Eliizabetha:
ak si zaplatila súkromný nákup firemnou kartou, tento výdaj neuplatníš do nákladov.Každý náklad pri kontrole FÚ musíš zdovodnit a preukázať,či je daňovo uznateľný.Čiže i k platbe z účtu musíš mať doklad, z ktorého vidno o čo sa jedná.Napr. pokladničný bloček zaplatený firemnou plat. kartou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené