Chtěla jsem se zeptat jestli nemáte některá zkušenost s levnou kosmetikou třeba od Vietnamců. Asi před 3 měsíci jsem si koupila na doporučení kamarádky kazetku očních stínů.
Do té doby jsem si u nich nikdy žádnou kosmetiku nekoupila, ale docela se mi zalíbil výběr barev atp. tak jsem svou sbírku o pár kousků rozšířila.
Hlavně spíše o laky na nehty.

Jenže po včerejší koupi tužky na oči jsem si vzpomněla že jsem jednou někde četla že v takovýchto výrobcích byly nalezeny látky zdraví škodlivé.

Asi poslední měsíc mě více bolí hlava než dřív, nikdy jsem na to netrpěla - myslíte že by to mohlo mít nějakou souvislost?

Co si myslíte o takovéto kosmetice?

Layla22
Co si myslíte o takovéto kosmetice?
Že neprochází v podstatě žádnou kontrolou a nikdy bych si to na sebe nevzala.

Layla22
Raději tu tužku nepoužívej, kdoví co v tom je..

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

ahoj, myslim, že to určitě souvislost mít může.. moje mamka je alergická snad na každou řasenku-bolí ji po nich hlava!! po některých jen oči, po jiných obojí zkus je přestat používat a uvidíš, nic jednoduššího není

No tfůůj to bych na sebe taky nedala..když jsou shopní psy jíst, bůhví zda tam není nějaká psí moč nebo něco já nevim co hygienicky netestovaného...blueh... neriskla bych to

arrow
profile_image
Kakula
od 18. 2. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

..a neumim si představit co by s ní udělala laciná kosmetika.. rozhodně jsi teda adrenalinovej dobrodruh

jestli tady stojí někdo o můj názor - tak teda podle mně je to jedno.stejnak ty drahé věci mají v sobě škodlivé věci a ještě jsou předražený. tohle od vietnamců udělá kolikrát stejnou službu.Zá pár kaček.a stejně se nemaluješ furt.AM

nemyslím si že je to dobrý nápad, už jen jak to tam v těch jejich obchodech smrdí mluví samo o sobě, absolutně to neprochází žádnou kontrolou, být tebou tak to nepoužívám

Já myslím, že to není tak uplně jedno co se do toho dává. Někdo může mít alergii na různé látky obsažené jen v určité kosmetice, já jsem dokonce jednou měla alergii na stíny od Estee Lauder! Pálily mě tak víčka že jsem si je musela umýt, nedalo se to vydržet! Takže pokud tě bolí hlava, určitě tu tužku nepoužívej.

a myslite ze treba i pres nehty se mohou do tela dostavat skodlive latky?

arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Nemyslím si, že by kosmetika od vietnamců měla být z principu horší, než některá třeba drogerková. Je pravda, že asi moc neprochází kontrolou, ale jinde se zas kontroly obchází...
Těžko bude nějak zázračně kvaliní, ale neřekla bych, že by byla nebezpečná.

Kamculenko, tu Tvou souvislost se psy jsem ovšem nepochopila...? Sice bych psa nejedla, vyrostla jsem v evropské kultuře, kde je pes považován za mazlíčka a neměla bych dobý pocit, ale jinde je třeba kráva posvátná a ta se zase jí u nás, ne? Ale jak to souvisí s kosmetikou?

najana
Různé části či kousky zvířat se používají do kosmetiky (např. tuk, štětečky na řasenky...) už víš jak jsem to myslela??

arrow
profile_image
najana
od 16. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

kamculenka
Jo takhle, aha... jak jsem přemýšlala o tý nebezpečnosti, tak mi to nedošlo. No, možný to asi je... což není dobrej pocit...

kamculenka
když jsou shopní psy jíst
Tohle mě pobavilo natolik, že musím reagovat. Jako u nás je zvykem jíst určité druhy zvířat, tak u nich je zvykem jíst psy. Ale ne všechny... Jako například u nás máš domácí zvířátka králíčky, zakrslé, či nikoliv, tak tam se chovají speciální rasy na jídlo. Není to tak, že bys šla se svým mazlíčkem po ulici a někdo ti ho sežral. Princip je úplně stejný (viz králík), akorát jde o psa. A kdybych tady někdo chtěl argumentovat, že je to ale PES... prase má mozek jako tříleté dítě a nikoho to taky nepohoršuje.

AnnaMarie
tak teda podle mně je to jedno.stejnak ty drahé věci mají v sobě škodlivé věci a ještě jsou předražený
S tímhle s dovolením nesouhlasím, tedy přesněji jen s tou první částí, zbytek je určitě pravda Není to jedno, neprochází to vůbec žádnou kontrolou.

arrow
profile_image
Hankaa
od 19. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, ja bych si u vietnamcu kosmetiku takz radeji nekoupila, jednou jsem i slysela o testovani laku na nehty prodavanych na trznici a obsahovaly latku negativne pusobici na plodnost, pres nehet se to tela chemikalie dostat muze.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené