Cituji Desire: Že nemá papíry snad neznamená, že je z nějaké množírny ne? A jestli jo, pak podporuje množírny asi celé mé okolí, protože znám fakt málo lidí, kteří za kotě dali deset tisíc. A opravdu ne, nebudu bez kočky jen proto, že bohužel nemam takový ranec, abych si ji mohla koupit, když kočky miluju.

No tak kočka asi neměla koťata jen z nějaké náhody ne? Čili chtěli aby měla koťata a ty pak prodali --> vydělali na tom... Jde vidět že o tom nic nevíš.... pak nemaj být všude kočky a psi bez domovů... sice to není množírna, kde se mláďata točej ve velkým, ale svým způsobem to podporuješ a přispíváš k tomu, aby to udělali znova...
Když si taková milovnice koček, tak sis měla vzít kočku z útulku - jakoukoliv!

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: No kdybys četla moje příspěvky, pak bys věděla, že to byl původní plán Jenže komunikace s útulky... jejich odpovedi typu kočička je volná, za týden kočička vlastně volná neni, absolutně žádná reakce na telefon nebo e-mail a to nemluvím ani o snaze domluvit se s jednim útulkem tuším z Budějovic...nedivím se, že je tolik opuštěných zvířat po téhle zkušenosti a celkem mě to mrzí, ale to byl důvod, který mě přinutil hledat po inzerátech. A nelituji, moje kotě je úžasný a jestli ta rodina bude mít za chvíli kotata znovu a prodávat je, tak to neovlivnim a neni to moje věc. Pro mě je množírna to, když někdo chová čivavy (například) v příšerných podmínkách atd. a k tomu nikdy přispívat nebudu. Solidní rodinu zkrátka za množírnu nepovažuju - mam kotě, které je socializované, bylo naučené na kočičí záchod, naočkované, dostaly jsme výbavu do začátku a tak dále a tak dále a pokud mě za to chcete zkritizovat, tak si poslužte. Jsem ráda, že sem po dlouhé době konečně kotatko sehnala. Ted jen chci, aby bylo spokojený.

arrow
profile_image
Dasule2
od 8. 5. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Desire:

Cituji Desire: A jestli jo, pak podporuje množírny asi celé mé okolí, protože znám fakt málo lidí, kteří za kotě dali deset tisíc. A opravdu ne, nebudu bez kočky jen proto, že bohužel nemam takový ranec, abych si ji mohla koupit, když kočky miluju.

Ale prosímtě... ty kočky miluješ, ale musíš mít přesně "tuto" roztomilou rasu a nejlépe ještě za levno...to je přesně ta lidská mentalita, kvůli kterým tyto množírny vznikají...

Cituji Desire: K ničemu ji nenutím, tak laskavě nesuď, když o tom nic nevíš

To jsem neřekla. Jen jsem řekla, ABYS ji k ničemu nenutila a nechala tomu volnej průběh...přečti si můj text ještě jednou...

Cituji Desire: No kdybys četla moje příspěvky, pak bys věděla, že to byl původní plán Jenže komunikace s útulky... jejich odpovedi typu kočička je volná, za týden kočička vlastně volná neni, absolutně žádná reakce na telefon nebo e-mail a to nemluvím ani o snaze domluvit se s jednim útulkem tuším z Budějovic

No někdy si to lidé představují jako Hurvínek válku. Já jsem teď tady, všímejte si mě, okamžitě odepište...ne, neříkám, že jsi byla taková, ale já osobně už velmi dlouho sleduji činnosti několia OS a útulků a musím říct, že někdy o tom mají lidé poněkud zkreslené představy, často se u zvířata starají dobrovolníci ve veškerém svém volném čase a pak si dovolí jednou nezvednout telefon, nebo neodpovědět včas na mail. Je také možné, že jsi měla smůlu a narazila na nesolidní jednání, to nevylučuju.

Ale nezlob se na mě, přijde mi, že si sama lžeš do kapsy. Počítám, že kotě bylo odebráno tak v 8 týdnech? V tom případě jde určitě o skvělé chovatele a rozhodně to nejsou množitelé. Moje rada zní stále stejně. Koťátku se nevnucuj a pracuj na tom, aby si hlavně získalo jeho důvěru. Je to ještě miminko, co mělo v tuhle dobu být u maminky. A ano, ještě jednou opakuju, i tak je možné, že jí to bude vadit na pořád. Můžu se zeptat. jakou konkrétní radu bys chtěla slyšet, co se ti na tom nelíbí?

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Dasule2: Ano vzhledem k tomu, že tři kočky domácí už doma máme, tak jsem chtěla tuto roztomilou dlouhosrstou rasu Těžko pochopit co?

A opradu ne, nejsem typ člověka, co jednou zavolá do útulku a když to nikdo nezvedne tak konec. Samozřejmě chápu, že se to může stát, ale když to nikdo nezvedne po xté a nereaguje ani na sms, kde píšu z jakého důvodu volám, tak to už pak nevím. A jak jsem psala výše, tak to nebyla jedna negativní zkušenost s útulky, ale několik...bohužel. Samotnou mě to mrzí, protože jich x sleduju a sem tam nějakou tu stovku pošlu na účet. Lhostejné mi to není.
Kotě bylo odebráno v 10 týdnech.
Počítám, že jí to bude možná vadit na pořád...stát se to může a rozhodně to pro mě není důvod se jí zbavit nebo tak...to bych toto téma ani nezakládala. Nedala bych jí ani za milion.
Každá kočka je jiná, u rodičů máme tři a měli jsme jich několik jako děti. Nikdy bych si nevzala kotě ze špatných podmínek nebo kdyby se mi něco nezdálo. Ale jak říkám výše, s paní byla skvělá domluva, prostředí bylo dobré, krmení kavlitní, zkrátka ano možná to dělají pro peníze, ale to jistě nevím a ani to neovlivním. Máme takto i psa - bez PP z jedné rodiny, jejíž inzerát jsme našli na internetu a léta letoucí bez jakéhokoli problému. A dodnes každé Vánoce posíláme paní fotku a to je jí 10 let. A takových lidí je určitě víc než těch, kteří si koupí zvíře za x tisíc s PP. Chápu, že někdo s tím nesouhlasí a jeho názor mu neberu. Stejně tak sem ale nezakládala diskuzi proto, aby se tady do mě někdo navážel s tím, že podporuju množírny. S tím si může jít do témat, kde se diskutuje o množírnách. Kdyby mi na zvířatech nezáleželo, tak se na ní vykašlu a neřeším tady tento problém.

A jakou odpověd chci slyšet? Já ani nevím a možná máte pravdu, je zkrátka brzy se tímto zabývat, přece jen si zatím víc hraje a "nemá čas" na mazlení. Spíš se mi zdálo, že kvičí jen když ho zvednu a nemůžu ho ani pomalu odnést z jednoho místa na druhé, tak mi to přišlo jako specifičtější problém a chtěla sem vědět, jestli to někdo nemá podobné. Bydlím sama a mám to jako dítě, takže to asi možná přeháním.

arrow
profile_image
Kikulina
od 28. 9. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Desire: Jen bych ráda věděla, jestli s tím má někdo u tohoto plemena zkušenost. Každá rasa má svoje specifika

Laskavě pochop, že nemáš-li to kotě s PP, tak nemáš záruku vůbec ničeho, ani toho vzhledu, ne povahy a už vůbec ne zdraví. Prostě máš kočku, co přibližně vypadá jako mainka.

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kikulina: No to mi stačí

Cituji Desire: Kotě bylo odebráno v 10 týdnech.

Takže ho máš doma tak max. týden? Tak ji nech si zvykat....

Cituji Desire: Spíš se mi zdálo, že kvičí jen když ho zvednu a nemůžu ho ani pomalu odnést z jednoho místa na druhé

Tak ji nenos, nech ji nějakej čas na to, aby si na tebe stihla zvyknout...není to pes, co se na tebe hned upne po první noci

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Cherry_: Asi ano. Ona je přítulná hodně, mazlí se, vrní a chce být u mě blízko...tohle je jediné přes co se zatím nepřenese. Asi je to otázka času, pravda.

Cituji Desire: Solidní rodinu zkrátka za množírnu nepovažuju

Je to množírna, sice se o ně podle tebe starali, ale pořád množírna, protože jak píše Cherry -

Cituji Cherry_: Čili chtěli aby měla koťata a ty pak prodali --> vydělali na tom...

. Jo, kdyby to byla nehoda a oni koťata dávali jenom za očkování třeba, to je jiná... Jenže jaký s prominutím blbec, by měl doma dvě nevykastrované mainky rozdílného pohlaví, aby se vůbec taková "nehoda" mohla stát, že. Udělali to záměrně kvůli výdělku a ty akorát podporuješ to, že to klidně udělají znovu.

Cituji Desire: má pouze jednoho rodiče s PP

Hm, takže si někdo koupil mainku na mazlíčka, nenechal ji vykastrovat/připustil ji před kastrací, čili tak či onak podvedl CHS, které mají podmínku vykastrování do určitého věku a zákaz připouštění v kupní smlouvě. To taky něco vypovídá.

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Kajess: Ok, tak fajn. Já o tomhle nic nevím, takže pokud je to tedy podle těchto kritérií množírna, tak jo, mám tedy kotě z množírny. Vědomě ale nic nepodporuju. Prostě sem jen chtěla dlouhosrsté kotě. A nevadí mi pokud nebude vypadat jako 100% Mainka, neplánuju koťatka, nic takového. Mám ji jen na mazlíčka.

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Kajess: Reaguji na Cherry_:

Cituji Desire: Já o tomhle nic nevím, takže pokud je to tedy podle těchto kritérií množírna, tak jo, mám tedy kotě z množírny. Vědomě ale nic nepodporuju. Prostě sem jen chtěla dlouhosrsté kotě. A nevadí mi pokud nebude vypadat jako 100% Mainka, neplánuju koťatka, nic takového. Mám ji jen na mazlíčka.

Je to marný, holky...

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lulamae: Co je marný? Už jí mam doma, dokážeš to pochopit? Ať je z množírny nebo ne ať vypadá jako main nebo ne, to už je fuk! Nevim o co Ti jde, ale stalo se A btw tvůj názor mě nezajímá, jestli Ti vadí, že si někdo koupí kočku bez PP tak jdi přispívat do diskuze na toto téma, tam můžeš kritizovat. Když nemáš nic k tématu, tak škoda.

arrow
profile_image
Desire
od 6. 5. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na lulamae: A když si teda moderátorka, tak proč nezměníš název diskuze? Stačilo by vymazat mainské mývalí a nechat jen kotě a byl by klid ne ? Nikdo by nemusel neustále dokola řešit jestli je to main nebo ne a odkud je, kolik stálo a nevím co dalšího, co se tématu absolutně netýká že

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Desire:
Napsala ti to Kikulina, viz výše:

"Jen bych ráda věděla, jestli s tím má někdo u tohoto plemena zkušenost. Každá rasa má svoje specifika"

- Laskavě pochop, že nemáš-li to kotě s PP, tak nemáš záruku vůbec ničeho, ani toho vzhledu, ne povahy a už vůbec ne zdraví. Prostě máš kočku, co přibližně vypadá jako mainka.

Ptáš se na něco, co ti může být úplně jedno. Bůhví co máš doma, bůví jaké zdraví to bude mít, bůhví jakou povahu...
Jak si, správně, napsala, každé plemeno je specifické. Ty ses rozhodla si koupit změsku s dlouhým chlupem. Ne Mainku. Pouze tak, zatím, vypadá.
A tím, že si kupuješ za peníze něco bez původu (viz výše tu "bůhví co" stať) jen podporujše množitele (ptž to oni jsou, nic jiného. kdyby to byla nehoda, koťata orzdají, rozhodně neinkasují tisíce).
Hrách o stěnu, vím. Nemusíš prskat.
A btw "

Cituji Desire: A btw tvůj názor mě nezajímá,

Je to diskuze, tak jsem přispěla, věcně. Cos čekala?

arrow
profile_image
lulamae mojeid
od 23. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

moderátorka

Reaguji na Desire:
Požádala jsi o změnu? Nevidím tady nic.
Nezasahujeme do diskuzí jen tak z plezíru, jak se nám hodí a jak se nám, subjektivně, zdá.
Původní název nebyl nic proti ničemu. To, žes koupila bPP oříška vyplynulo teprve později.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené