arrow
profile_image
Carlyy
od 13. 6. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Zdravím Mam menší problém, zítra odjíždím na dovolenou, kde se budeme koupat a právě dneska jsem začala menstruovat. Počítala jsem s tím, takže jsem si nakoupila tampony. Jsem ještě panna a vždycky jsem používala jenom velikost mini, ale četla jsem, že do vody bych si měla vzít velikost větší, tak jsem si koupila velikost mini a normal od o.b. a nejsem si jistá, jestli to s normal zvládnu, zdá se mi strašně velký. Snad nikdy se mi nestalo, že by mi ve velikosti mini prosákl, ale bojím se, že ve vodě to bude jiný. Četla jsem taky něco o nějakých speciálních tamponech napuštěných vazelínou, ty by vodu vsakovat neměly, ale večer odjíždím a nevim, jestli je začít shánět. Nestačili by mi ty obyčejné?
Pak se chci zeptat, jestli je skutečně nutné je měnit po každém koupání. Jedeme do aquaparku, kde budu ve vodě prakticky pořád, jen si vylezu třeba na 5 minut pro pití nebo na toaletu. Můžu ho mít třeba 3 hodiny, pak si odskočit ho vyměnit a vyměnit ho zase až po dalších 3 hodinách? Nebo jaký je limit, jak dlouho ho můžu mít ve vodě? Nerada bych chytla nějakou infekci, ta voda bude určitě chlorovaná a možná se budeme chodit koupat i k přehradě, kde už nějaké ty bakterie budou. Trošku se toho bojím.
A poslední můj problém je se zavedením. Dřív jsem mívala s tím docela problém, protože pokud jsem neměla silnou menstruaci dost to bolelo a kolikrát se mi ani nepovedlo ho zavést. Nebudu z té vody nějak vysušená, že by mi to pak nemuselo jít? Na internetu doporučují lubrikant, ale ten já nemám, musela bych si ho dojít koupit, a trochu se stydím a nechce se mi moc utrácet. Tak jsem si říkala jestli nemůžu použít kapičku intimního mýdla, nebo slin když bude potřeba?

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Na problém se zaváděním můžu poradit koupit si tampony s aplikátorem
(tampax s takovýmhle http://www.rossnet.pl/GalleryImages/Photos2/10-02- 15/thumb31_10332851.png (ne! s tímhle http://www.profimoda.cz/e/sites/www.profimoda.cz/_ autori/Rokalyuka-Maria/2014/07/20140717-Tampony-do -vody-vam-pomohou-uzivat-si-naplno-leto-/images/03 -tampax-pearl-active.jpg - ten mají ty pearl! a ten nejde použít na to co potřebuješ)
Ten aplikátor pak nevyhodíš, nýbrž rozebereš - důkladně omyješ a použiješ na o.b.čka (tampax mi nevyhovujou vůbec...) Můžeš ho používat tak dlouho, dokud to s ním jde - poněkolikáté to začne jít dost ztuha a chce to jinej, asi se to nějak odře, nebo co. Nicméně to s ním jde podstatně líp než bez něj, protože plast nedře tak jako vata. Většinou ten tampon kousek povystrčím, aby přece jen otřel i "cestu".
Jen to chce vymakat kterej aplikátor bude sedět na který tampony potom, protože velkým samozřejmě budou malý tampony prolítávat a naopak do malýho nenacpeš větší tampon.

arrow
profile_image
Candy86
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, vezmu tvé otázky po řadě:
Velikost normal není nijak široká, většina dívek by s ní neměla mít problémy. Nevidím ale žádný důvod, proč bys i do vody nemohla používat velikost mini.
O tamponech napuštěných vazelínou jsem sice nečetla, ale nějak logicky mám pocit, že by asi nevsakovaly nejlépe ani menstruační tekutinu.
Žádný limit pro výměnu není, jen ho bude pravděpodobně potřeba vyměňovat o něco častěji, než to děláš normálně. Určitě ho ale vyměň hned, jak budeš z koupaliště nebo přehrady odcházet, aby tam voda a bakterie nezůstávaly zbytečně dlouho. Jestli se bojíš infekce, doporučuji propláchnutí Rosalginem, a to nejen v období menstruace, ale klidně kdykoli se budeš koupat v nějaké špinavé vodě (samozřejmě ne každý den).
Ano, po koupání se tampon skutečně zavádí hůře. Jestli s tím máš i jinak problémy, doporučuju ten gel koupit. Není to zase taková investice a není důvod se stydět, mají ho v každé drogerii. Mýdlo si tam určitě nedávej a sliny zase asi nebudou mít potřebný účinek.
Snad jsem ti pomohla. Přeju hezkou dovolenou a neměj obavy. Mě menstruace při koupání prakticky nijak neomezuje, snad kromě nutnosti častěji navštěvovat toaletu a dávat pozor, aby se nestal trapas třeba s vykukující šňůrkou.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
Upřímně tvé obavy chápu, já mám s velikostí normal do dneška problém, prostě jsou ty tampony na mě příliš velké, a tak pokud mám silnější menstruaci kupuji si tampony Light Days právě taky od ob Na koupání s tamponem velikosti mini nevidím nic špatného, i já jsem se s ním chodila koupat a nikdy žádný problém nebyl, pravdou je, že jsem jej častěji vyměňovala, ale to je při koupání zcela běžné, myslím že tebou zmiňované 3 hodinky budou stačit, ale záleží samozřejmě na intenzitě menstruace. Ob mají povrch silk touch, takže by se zavedením neměl být problém, pokud by ale přeci jen byl můžeš použít třeba klidně i sliny

arrow
Neprodává v Bazaru

Lubrikant si kupovat nemusíš, podívej se místo něj po kokosovém oleji Má mnoho využití (u moře ho můžeš využít i na vlasy namáhané sluncem), používá se také jako přírodní lubrikant a k tomu pomáhá díky svým antimykotickým účinkům, takže je na tyto účely prospěšný. Jinak ho můžeš využít i třeba po holení, nebo když se spálíš od sluníčka, takže na dovolenou ta nejlepší volba. Užij si hezky dovolenou

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lady Marmalade:
Naprosto souhlasím, kokosový olej kupuji spoustu let a patlám ho prakticky na vše.. A tím se i hodně potom zmenší počet produktů co s sebou někam tahám. Takže já taky kokosový olej doporučuji.

arrow
profile_image
lady.blondie
od 4. 5. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Blacky:
Mohu se zeptat, na co vše jej používáš? Nejsi po něm pak umaštěná?

arrow
profile_image
Blacky
od 23. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na lady.blondie:

Odličuji se s ním - nanesu na obličej a krouživými pohyby přejíždím a pak stáhnu mokrým vatovým tamponkem, používám jako oční krém, když mám nějaký pupínek, po holení na celé tělo, pokud mám nějaký exém, na vlasy do konečků nebo jako masku, jako lubrikant, apod.. A umaštěná po něm nejsem

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené