arrow
Neprodává v Bazaru

Ahojky,chci koupit dceři lyže na lyžařský výcvik,nikdy na nich nestála,já ano(před 15 lety),ale chci opět začít.Chci koupit carvingové lyže,ale vůbec nevím,čím se mám řídit.Já měřím 165cm,dcera 159cm,myslíte,že bych si mohla ty její půjčit,jakou tedy zvolit délku lyží?Díky holky

arrow
profile_image
Mistress
od 28. 7. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj,
jednoznačně bych doporučila zajít do specializované prodejny, kde Ti nejlépe poradí. Carvingové lyže se nekupují jen podle výšky lyžaře, ale především podle jeho schopností, stylu jízdy a na tom závisejícím vykrojení lyží. Možná by bylo lepší daný typ lyže nejdříve vyzkoušet a pak investovat do vlastních.
Pokud se dcera chystá na výcvik a na lyžích nikdy nestála, ujisti se, že instruktoři budou vyučovat carvingové lyžování, ať se neučí od záčátku špatný styl.
Jinak můžeš mrknout třeba na tyto odkazy: carving1, carving2.

Já měřím 164 cm, carvingy mám 155 ale snesla bych klidně i kratší. Rozhodně je lepší vzít malý radius (třeba 12 cm), protože pak budou lyže ovladatelnější. Nevýhoda kvalitnějších lyží je v tom, že jsou těžké, lehčí ale zase dobře nedrží.
Vyhnula bych se velkým řetězcům, protože tam mají lyže podobné těm kvalitním, ale jsou vyrobené speciálně pro tyto řetězce - laik to vůbec nepozná. Nejlepší je vzít kvalitní model třeba 2-3 roky starý (nejetý - jen ze starší kolekce).
Levnější modely má třeba Blizzard.

arrow
profile_image
Áď4
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já bych taky zašla do prodejny, v našem městě se vyrábí Sporten, máme tu prodejnu a vždycky nám poradili jak se sjezdovými, tak s běžeckými lyžemi

arrow
Neprodává v Bazaru

Holky díky,přemýšlím o těchto,jsou nejeté,prodáva je někdo doma.Nechci kupovat drahé,protože nevím jak to dceři půjde,ale právě že bych na nich mohla pak i já,ale nevím,když je psáno pro mládež,jak se to myslí,jestli třeba podle kil?

arrow
profile_image
Áď4
od 20. 7. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

"Ideální délka lyže závisí nejen na výšce postavy, ale i na váze lyžaře a stylu jízdy. Základní trend posledních let je zkracování lyží. Jestliže dříve se jezdilo na lyžích delších než výška lyžaře, dnes se doporučují lyže dosahující mezi bradu a nos.

Vždy je ale nejlepší se poradit s odborným personálem v prodejnách, který by vám měl být schopen doporučit lyži vyhovující vašemu stylu lyžování, délce oblouků, které jezdíte, terénu, do kterého nejčastěji jezdíte, atd."

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené