arrow
profile_image
farahh
od 22. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Viky92: u aut to takhle nefunguje ,nepoletím 200km někam se podívat a zas zpět

takhle se auta kupují docela běžně...a jezdí se mnohem dál než po ČR

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji anýzka: Stroj jsem nekoupila. Pak mě aukro několikrát kontaktovalo, abych dokončila transakci, nebo budu vyloučena z aukra a hrozilo soudními výlohami . Nakonec po x mailech, mám trestné body a negativní kometář. Upozorňuji , ž se jednalo o stroj, který stál 800 Kč.

U automobilů to je něco jiného!! To, že předmět nemusíš nakonec koupit se týká pouze automobilů, ne klasického zboží, jako je např. šicí stroj....U toho je kupní smlouvou přihození.

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Přikládám obchodní podmínky z Aukra, kde je jasně psané to, co jsem zde napsala já.

3.6 Zvláštní ustanovení k prodeji motorových vozidel a nemovitostí
3.6.1

V případě nabídky, jejímž předmětem je prodej nemovitostí nebo motorového vozidla ve smyslu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, umístěné v odpovídající kategorii položky Nemovitosti, resp. Auto-Moto, se čl. 3.1 až. 3.5 neuplatní. Nabídky v těchto kategoriích probíhají standardním způsobem dle čl. 3.2, 3.3 nebo 3.4, systém však v tomto případě slouží pouze jako zprostředkovatel možnosti uzavřít kupní smlouvu – příhozy kupujícího nebo oznámení o přijetí nabídky se nepovažují za návrhy na uzavření kupní smlouvy a kupní smlouva nevzniká ani tehdy, když kupujícího kontaktuje prodávající.
3.6.2

Prodávající není oprávněn odmítnout všechny nabídky na možnost uzavřít kupní smlouvu ani si takové právo vyhradit v popisu zboží.
3.6.3

Po skončení nabídky ve smyslu čl. 3.6.1 předá Aukro prodávajícímu kontaktní údaje kupujícího, který učinil nejvyšší nabídku. Způsob uzavření kupní smlouvy, případná prohlídka nemovitosti nebo zboží a uplatnění případných slev, předání nemovitosti nebo zboží a další záležitosti spojené s prodejem nemovitosti (např. sepsání písemných smluv, ověření podpisů, návrh na vklad do katastru nemovitostí, přiznání k dani z převodu nemovitostí), resp. vybraného zboží z kategorie Auto-Moto (např. registrace silničního vozidla u příslušného úřadu,) si sjednají prodávající s kupujícím nezávisle na úpravě čl. 3.1 až 3.6 Obchodních podmínek.
3.6.4

Právní vztahy mezi prodávajícím a kupujícím se řídí obecnými právními předpisy.
3.6.5

Zvláštní úprava podle čl. 3.6 se vztahuje pouze na nemovitosti a dále na motorová vozidla ve smyslu zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, a to včetně běžného příslušenství (např. autorádio, zabudované střešní okno, autopotahy, koberečky) a tzv. povinné výbavy ve smyslu vyhlášky č. 341/2002 Sb. o schvalování technické způsobilosti a o technických podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích. Na samostatný prodej příslušenství motorových vozidel (náhradní díly, autorádia prodávaná samostatně aj.) se však použijí čl. 3.1. až 3.5 v plném rozsahu.

arrow
profile_image
Pariiisss
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Klariska1241: Pokud kupuješ automobil z Aukra, tak není povinnost auto nakonec koupit....Tím, že klikneš na koupit se automaticky nestává tvým majetkem, jestli mě chápeš...

myslím si, že to teda vypovídá o všem...

Cituji Klariska1241: Toto je naprosto normální postup....Když si chci koupit auto na Aukru, které je z druhého konce republiky, tak se na něho přece nepojedu nejdříve dívat a když ho budu chtít, tak pak pro něho přece po skončení aukce nepojedu podruhé.

Aukro samotné má v podmínkách, že výhrou v aukci se nezavazuješ k definitivnímu koupi automobilu. Toto musí vědět i prodejce, takže se pak nemůže divit, když si například kupující automobil ve finále nekoupí.

Prodejce koneckonců může nabídnout automobil druhému kupujícímu, který přihazoval nejvýše...

Takže tvůj komentář je trochu mimo.

Pokud o věc nemá uživatelka skutečně zájem (nezná jeho stav), tak ať nepřihazuje... Já bych si auto přes aukro nekoupila, ale když se někdo tak rozhodne, může počítat s tím, že prodejce něco zatajil... A aukro si velice hlídá, zda kupce za zboží zaplatil.

Cituji anýzka: Pak mě aukro několikrát kontaktovalo, abych dokončila transakci, nebo budu vyloučena z aukra a hrozilo soudními výlohami . Nakonec po x mailech, mám trestné body a negativní kometář. Upozorňuji , ž se jednalo o stroj, který stál 800 Kč.

Přesně...

arrow
profile_image
Klariska1241 mojeid
od 2. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Pariiisss: zda kupce za zboží zaplatil.

Cituji anýzka: Pak mě aukro několikrát kontaktovalo, abych dokončila transakci, nebo budu vyloučena z aukra a hrozilo soudními výlohami . Nakonec po x mailech, mám trestné body a negativní kometář. Upozorňuji , ž se jednalo o stroj, který stál 800 Kč.

Přesně...

Už opravdu nechápu, jak mám vysvětlit, že pokud auto ve finále nekoupíte, tak Vás aukro na nic upozorňovat nebude...

Klidně si dejte dotaz aukru a uvidíte sami...Já auto z Aukra už koupila a také 2 auta přes Aukro také prodala, takže opravdu vím, o čem tady mluvím!

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené