Ahoj holky, jelikož jsem si konečně udělala řidičák, začínám se porozhlížet po nějakém ojetém autě. Plánuju tak něco kolem 30-ti tisíc. Zajímají mě vaše zkušenosti s koupí třeba v bazaru, pokud máte. Když auto nemá technickou, jak ho dostanu domů, jestli je možnost jen odtah. A vůbec - co všechno potom zařídit na úřadech. Holky, nemám vůbec žádné zkušenosti, takže prosím hodně polopaticky jako pro blbé . Děkuji

no já bych si bych si být tebou (pokavad máš možnost) vzala s sebou nějakého chlapa co se v autech vyzná.
Kolikrát se prodává nehavarovaný vůz - který už nějakou tu bouračku má za sebou ( ik dyž je už opravené) a tím jeho hodnota stoupá.

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

ahoj
v první řadě se dobře rozhodni jaký vůz a pro jaké účely bys chtěla kupovat. Výběr je velmi důležitý, třeba japonská auta jsou známá tím, že hodně vydrží, škodovky jsou zase levné na náhradní díly. Pro samotný nákup vozu bych nevolila bazar, nikdy nevíš co všechno kdo chtěl na autě skrýt. Lepší je hledat inzeráty od majitelů. Já vždycky viděla tak 5 - 10 aut, než jsem si vybrala to správné, takže počítej na tyhle cesty se zvýšenými náklady na cestovné. Nikdy bych auto nekupovala sama, vždy se mnou jel přítel, měl na sobě montérky a auto do posledního místečka prohlédl. Předešli jsme tím tomu, když nám chtěl majitel nacpat auto s děravou podkladou, nebo když byly přeřezané brzdové hadičky. Pokud uvidíš tři až pět aut stejné značky, postupně přijdeš na to, na jaké závady ta auta trpí. Pozor například na orosená přední světla, je dobré kouknout pod koberečky v autě, jeslti nejsou vlhké. Přítel v montérkách budil velký respekt u majitelů, takže z nich většinou vypadly i všechny vady na autě. Pokud si mazlíka vybereš, je nutné s majitelem sepsat kupní smlouvu a auto zaplatit. Poté bys s ním (nebo on sám, to je na dohodě) měla dojít na jeho dopravku (tam kde je auto momentálně hlášeno) a on by měl auto odhlásit a uvést nového majitele. Pokud má auto technickou, dojedeš s ním na kupní smlouvu normálně domů. Co nejdříve potom jdeš na dopravku, kde by ti měli udělat evidenční prohlídku, pak sundáš SZP, vezmeš velký a malý techničák, kupní smlouvu a jdeš auto přehlásit na sebe. Nevím ještě jak je to s placením ekologického poplatku, počítám, že se platí na dopravce dle stáří auta. Pokud auto technickou nemá, je možný jen odtah - ale počítej s tím, že odtah tě následně bude čekat i do servisu a následně na STK. Já bych auto bez technické nekupovala. Jinak naprosto běžně se po nákupu staršího auta mění rozvody, svíčky, oleje, filtry - je to základ, měl by to dělat každý nový majitel a předejdeš tím vážnějším problémům.

Po zkušenosti s majiteli jednoho autobazaru tady ve Zlíně,kdy jsem po 2 měsících při silniční kontrole díky policistovi zjistila,že jsem za 120 000,- koupila havarovanou křivou kozu,tak bych už auto z autobazaru nechtěla ani za nic!! Díky šikovnému právnímu zástupci,který jim dal jasně najevo,že pokud si vůz nevezmou zpátky a nevrátí peníze,tak už z ciziny nedovezou ani koloběžku si dali říct a reklamaci uznali . . . .
Tak jak se píše výše . . . .vzít si sebou dobrého mechanika,dávat si pozor i na sestavení smlouvy,popřípadně sehnat reference na dotyčný autobazar . . . .a nebo kupovat vůz od majitele,nejlépe 1. majitele,který si vozítko opečovává a chová se k němu jako k rodinnému příslušníkovi

kukuricka
Nejlepší je prostudovat inzeráty,kolikrát důchodce a nebo člověk z rodinných důvodů prodává celkem zachovalá auta za "pár korun".
Do bazaru bych pro auto za 30 tisíc nešla.To si pořídíš šrot.

Já bych taky do bazaru nešla...ani náhodou a auto kupovat jen po prvním majiteli-vlastní zkušenost a pokud mohu říct tak auto za 30000kč tě vyjde draze,jsou to šroty co ničí ovzduší a budeš do toho cpát a cpát jen peníze .Koupíš auto za 30.tisíc a počítej že alespoň 20000kč do něj ještě dáš.To raději šetři na lepší auto než na vrak

arrow
profile_image
Misty87
od 29. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji bublinka24: To raději šetři na lepší auto než na vrak

JJ, svatá pravda.
A bazar taky nedoporučuji, oni ví, jak na šrotech, co nakoupí někde v Německu, tady dobře vydělat. Raději sledovat inzeráty od soukromých majitelů.

arrow
profile_image
sabulebambule
od 11. 10. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takže v první řadě, uvědom si, že autobazar má na automobilu nahozeno nejméně 10 tisíc a to i na autu za 30 tisíc. Dále si uvědom, že auto v takové cenové hladině pořídíš minimálně 10, 11 let staré, což znamená, že budeš muset platit za přepis mnohem více, než za přepis novějšího vozu, takže pokud koupíš automobil za 30 tisíc, tak do něj za přepis dáš ještě tak cca 10.

my se zrovna zabýváme dovozem ojetin z Německa a japonci patří mezi nejoblíbenější držáky a jsou i levné náhradní díly (ne originály ale druhovýroba - třeba v Auto Kelly). V bazaru bych taky nekupovala, mají stočené tachometry, nikdy neřeknou pravdu co tomu autu je nebo mu bylo. Za 30 tis to vidím tak na Toyotu Corollu z r. 95-96, to byly moc dobrá auta a i pěkná

Cituji Mikyska: r. 95-96, to byly moc dobrá auta a i pěkná

Byla to je rozdíl nevim jestli po 15 letech to mužeš definovat

Mají ji od nás sousedi a i moji rodiče a auta jsou bez poruchy , ty nové Corolly, co se vyráběly, tuším asi před 4 lety tak ok nebyly. Můj muž je do aut fanda a jeho práce je jeho velký koníček, tak vím o čem mluvím A mluvíme tady o ojetině za cca 30tis. Kamarád si koupil v bazaru zánovní Audinu za půl melounu a během dvou let ji měl 7x v servisu asi za 150 tis Vždycky ho nechala na holičkách mimo domov (v Itálii, Rakousku) , několikrát jsme pro něj jeli s odtahovkou. No chytil to zrovna blbě no.

Cituji Mikyska: Mají ji od nás sousedi

mají tak když byla tak super než novější proč ji nemáte??
Ty auta nespl´ˇnují už skoro vubec emise a ani bezpečnost při dnešním provozu není moc v normě a o nádrži nemluvím ojete auto tak staré je nenasytné

bublinka24
Oni mají asi méně peněz než my, tak jim stačí levné, spolehlivé. Ty máš otázky

Cituji bublinka24: Ty auta nespl´ˇnují už skoro vubec emise a ani bezpečnost

no asi splňují, to by neprošly technickou

tády je recenze o Corolle od r. 1997 - http://magazin.auto.cz/ojete/toyota-corolla-prvotr idni-kvalita.html

arrow
profile_image
Kokinka
od 22. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji bublinka24: ojete auto tak staré je nenasytné

Není pravda, že by takhle stará auta byla nenasytná, mám Opel tigra, 96 rok, 1,4 a jezdím max. do 6 litrů. Doma máme favorita za 91, ale po 1 majiteli, 30 tis najeto a ten jezdí za 5,5.
Mimochodem pro začátek by nebyl špatný Renault Clio, nebo Citröen Saxo - malé, koupit malý obsah, to houby žere a má to i mneší poviné ručení.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené