arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj holky tak jsem se po 4 rokách rozhodla jít na třetí a doufám že poslední operaci nosu.Po druhé opce mě nosík strasně dlouho otékal a otéká teda i teď ale spíš mám problém že mě jakoby vylézá chrupavka tím pádem i celá špička a na jedné straně nosíku se me dělá takový výstupek..no těžko to popsatv pátek jsem byla u pana dotora Záruby na konzultaci a prej to mám zbytnělé jizvy které mě opatrně odřeže a chrupavku srovná,ale k tématu myslíte že kouření opravdu hodně ovlivňuje hojení těch jizev?protože jsem fakt pečlivě masírovala.tady na diskuzi o tom už asi byla zmínka..ale jaké s tím máte zkušenosti?já jsem fakt sakra silná kuřačkaje těžké to omezit ale nechci ani nic tentokrát zanedbat.

Reaguji na Kačora: Tahej pusou,vydechuj pusou a bude to ok Jinak myslím že nijak vážně to hojení těch ran neovlivňuje.A i kdyby tak pokud jsi silná kuřačka,tak bych řekla,že už je to teď stejně jedno jestli vykouříš 2,10 nebo 20 za den.

arrow
profile_image
Innes
od 27. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Určitě ovlivňuje, tkáně jsou hůře zásobené kyslíkem, tudíž se i hůře hojí Sama jsem deset let kouřila a kdybych měla jít na opku, snažila bych se aspoň na nějakou dobu přestat.

arrow
Neprodává v Bazaru

Nehojící se rány
Lékaři měli již dlouhá léta podezření, že kouření nepříznivě ovlivňuje hojení ran. Již v roce 1977 byla tato domněnka potvrzena. I mnoho dalších studií poukazovalo na škodlivost působení kouření na hojení například pooperačních ran. Důvodů, proč cigarety narušují správné zacelování ran, je více. Nikotin z cigaret vyvolává zúžení cév a snižuje tak prokrvení tkání včetně kůže. Kouření také zvyšuje hladinu karboxyhemoglobinu v krvi, podporuje seskupování krevních destiček, zvyšuje vazkost krve a má mnoho dalších účinků na krev a výstelku cév.

Tak holky sakratenhle článek jsem našla na netu..takže začínám omezovat

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené