arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Už několik let se mi na mandlích tvoří čepy. Několik měsíců jsem chodila na ORL, kde mi je vymačkávali, ale nemělo to žádný efekt. Vždy se po několika dnech znova vytvořily. Problémy s tím související jsou zápach z úst, nepříjemný pocit v krku, zahlenění uší a hlavy, motání hlavy, lupání v uších atd. Přemýšlím, že si nechám mandle vytrhnout...Poradíte jak se čepů zbavit,event.nap.své zkušenosti s trháním krčních mandlí?

arrow
profile_image
wayka
od 23. 5. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Krční mandle jsem si nechala odstranit před čtyřmi lety. Nelituju, ale.... Problémy, které popisuješ, jsem měla také, navíc jsem měla obtíže, které mě donutily řešit tento problém rychle, tudíž radikálně, ale dnes, pokud bych měla před oním zásahem trochu víc času, zkusila bych očistu organismu, změnu jídelníčku, a to tak, že žádné bílé pečivo a mléko, hodně vitamínů a pozitivní přístup k životu, protože psychika hraje obrovskou roli, ostatně jako u všech obtíží. Já vše začala aplikovat sice až po operaci, ale cítím se skvěle, i když bez mandlí.

arrow
Neprodává v Bazaru

32

kozlinka
Vše co popisuješ mám už několik let a žádné metody nezabírají, za týden mi je vytrhnou...

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj Kozlinko a Dejničko, chci vám trochu poskytnout slova útěchy Vím, že vám to asi moc nepřidá - každý si to prostě musí prožít sám .. Mandle mi brali před čtyřmi lety - doktor mi dělal pravidelně výtěry a přeléčení, ale proti bakteriím nic nepomáhalo .. homeopatička mi říkala, ať si mandličky vytrhnout určitě nedám, ale bylo mi pohroženo, že by se to i případně mohlo přenést na srdce. Očista, jak píše Wayka, by u mě musela být opravdu jiná - radikální, protože žiji opravdu zdravě - 8 let vegetarián, zdravá výživa, vitamíny, sport .. A přesto! Takže jsem se nakonec odhodlala jít. Od té doby skutečně na chrapot, bolesti v krku apod. netrpím. Myslím, že mi to pomohlo.

Jinak průběh "operace" byl opravdu v klidu .. (nevím jestli to nebylo těmi 2 injekcemi, co mi na pokoji píchli) Byla jsem strašný strašpytlík, ještě večer jsem příteli plakala v náručí, že prostě nechciii a jak se bojím..Píchli mi do mandliček a okolí pár injekcí (nebolo to, spíš tlačilo) - takže jsem při tom vůůbec nic necítila - ani nepříjemné pocity (a pořád se mě ptali, jestli nic nebolí), akorát mi "zgumověl" krk (nemůže se polykat). Za chvilku bylo hotovo. A já se usmívala a ještě jsem doktorovi ukazovala Akorát se připravtě na víc krve (sestřička mi pořád utírala pusu, prý jsem byla jak upír), no a následně to při hojení a polknutí trochu bolí, ale určitě to není tak hrozné. Jo a také pak radši nemluvte, minimálně pár dní - já psala na papír nebo do mobilu

Moc vám držím palečky, ať to krásně zvládnete

arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuji holky za rady, hlavně terezz. Pochopila jsem, že sis to nechala dělat v lokální anestezii. Ale já si to nechám udělat v celkové anestezii,i doktorka mi říkala,že se mám nechat uspat,jinak mám o hrůzostrašný zážitek na celý život postaráno!Ale u mě se věc komplikuje tím,že nenávidím žíle,krev atd... Slyšela jsem,že bolest po je nesnesitelná,10tinásobná jak normální bolest krku. Zatím se nebudu nervovat. Čeká mě to až v zimě,protože ted na to nemám čas. Takže nač se narvovat tak dlouho dopředu!

to wayka: já mám tak pozitivní přístup k životu,že u jiného člověka jsem se s tím nesetkala

arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jo a ještě. Nevíte co s tím lupáním v uších? To není jako běžné tichučké lupání jako při polknutí...Ale už tak 3měs. mě bez přestání každý den při pohybu čelistí , uší nebo při polknutí slyšitelně lupe v obou uších. Doktorka mi uši profukovala,proplachovala,i kapičky do uší jsem měla,ale nic nepomohlo... Už mě z toho hrabe

arrow
Neprodává v Bazaru

32

Tereez
Jakto, že ti to dělali v lokální anestezii? To už se teď vůbec nedělá, jen v celkové narkóze..
A za jak dlouho jsi prosímtě byla úplně uzdravená? Já mám být týden v nemocnici a pak mám v papírech o poučení napsáno, že ještě týden až 3 týdny klidový režim, což se mi zdá celkem dlouho.. Ale třeba se tak jen jistí proti případným komplikacím..

arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Dejnička:
Dělá se to buď v lokální nebo celkové anestezii a nebo taky laserem...te´d už jsou vymoženosti. Já se nechám uspat. A kde si to necháš dělat? V jakém městě? Bojíš se? Asi hloupá otázka,že..A jak to probíhalo od té doby,co ti doktorka dala doporučení? jako kde kam jsi všude musela jít na jaká vyšetředí apod.

arrow
Neprodává v Bazaru

32

Cituji kozlinka: Čeká mě to až v zimě,protože ted na to nemám čas.

A už to máš zařízené? Jestli ne a chceš to v zimě, tak radím aby sis to začala vyběhávat, protože každá nemocnice chce něco jiného, někde ti řeknou, že chtějí vyjádření dalších několika doktorů, někde, že jen čepy nejsou indikací pro vyndání apod., tak se na to radši připrav a začni zařizovat včas.. Ovšem pokud máš známé, tak to máš v suchu

Cituji kozlinka: evíte co s tím lupáním v uších? To není jako běžné tichučké lupání jako při polknutí...Ale už tak 3měs. mě bez přestání každý den při pohybu čelistí , uší nebo při polknutí slyšitelně lupe v obou uších.

Tak tohle nevím, mě se to taky objevuje, ale zase to mizí, takže, když to není permanentně v kuse, tak to neřeším.. A doktorka ti nic dalšího nevymyslela?

arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dejnička: A už to máš zařízené?

No doktorka na ORL mi napsala doporučení na vytrhnutí mandlí a řekla mi, že mám přijít do nemocnice na krční oddělení objednat se. Takže si myslím,že by to mělo probíhat tak,že tam přijdu ,dám jim doporučení a oni mě objednají (čekací doba je prý kolem 2měs.) ...Tobě konkrétně se stalo,že chtěli vyjádření od více doktorů?

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jojo, v lokální anestezii.. Já zase úplně koukám, že se to teď dělá v úplné narkóze to jsem vůbec netušila .. Operaci mi dělal primář, bylo to absolutně bezbolestné a opravdu šetrné - jako zákrok v celkové bych to vůbec neviděla. Samozřejmě pokud má ale někdo jako Kozlinka takovou fobii z krve, žil apod., je lepší podstoupit ta rizika, než si z toho odnést traumatizující zážitek. Za mě můžu opravdu říct, že mě to naopak posílilo v tom, že se při případném příště (i když už ne mandličky) nebudu tolik bát

Dejničko, v nemocnici jsem musela být také týden, ale pamatuju si, že jak jsem přijela domů, tak už to bylo o 100% lepší a max. do 14 dnů jsem o tom ani nevěděla. Tehdá jsem vlastně šla už po 12 dnech do školy. Doma jsem si pak ještě občas stříkala Tantum Verde.

Kozlinko, taky mi holčiny říkaly, jak je to strašná bolest a jak mě litují - ale není to pravda, určitě to není 10x horší .. navíc sem si pravidelně dávala kapičky a ty to krásně utlumily. Jak bych to definovala .. když mě bolí v krku, je to taková tupá bolest, ale tady je to takové řezavější, ale bolestivé bych řekla skoro stejně. A to si vem - že mi hned druhý den (!) dali k obědu brambory a maso .. no nejedla jsem, ale né kvůli krku Jediné snad ještě trochu nepříjemné - uvnitř v puse mi tkáň a to kolem jakoby "zbělelo" .. ale to tou regenerací.

Jinak s tím ouškem mě napadá - nemohla by jsi to mít od alergie?

arrow
Neprodává v Bazaru

32

kozlinka
Tak mě nikdo na výběr nedal, prostě to bude v narkóze a tečka. Jdu na Karlák v Praze. Bojím.
Musela jsem na výtěry a krev, pak mi napsal doktor z ORL žádanku (ale předtím jsem k němu chodila asi rok a stěžovala si na bolesti v krku a i párkrát dostala antibiotika a při každé návštěvě mu opakovala, že chci mandle pryč), s tou jsem šla na Bulovku, kde mě vyrazily, že to nic tak hrozného není a že ty čepy nestačí a bla bla, že chtějí ještě vyjádření imunologa, takže za ním, který tě pošle na imunologické vyšetření (rozuměj jiná krev) a pak mi napsal taky doporičení, naštěstí už k němu chodím 10 let a on už mi to doporučoval před pár lety..
Pak jsem se ptala na Vinohrady, ale ty prý vůbec nemají termíny přes léto a tak další na řadě byl Karlák (na Bulovku jsem se už vracet nechtěla, protože z výrazu té dámy tam mi bylo jasné, že mi to nechtějí udělat, i kdyby dostaly 100 papírů..) a tam už to naštěstí vyšlo..

arrow
profile_image
kozlinka
od 6. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Dejnička: každá nemocnice chce něco jiného, někde ti řeknou, že chtějí vyjádření dalších několika doktorů, někde, že jen čepy nejsou indikací pro vyndání apod.,

Ona mi do doporučení napsala všechny mé problémy:čepy,problémy s ušima,točení hlavy atd.... takže tam nejdu vyloženě jen s tím ,že mám čepy.
Ani mi nevytírala krk,zda tam mám nějakého bacila...Tobě ano?

arrow
Neprodává v Bazaru

32

Cituji kozlinka: Takže si myslím,že by to mělo probíhat tak,že tam přijdu ,dám jim doporučení a oni mě objednají (čekací doba je prý kolem 2měs.) ...Tobě konkrétně se stalo,že chtěli vyjádření od více doktorů?

jj, už jsem ti to popsala.. Také jsem myslela, že jim dám žádanku a oni mě objednají, chyba lávky

arrow
Neprodává v Bazaru

32

Cituji Tereez: Tehdá jsem vlastně šla už po 12 dnech do školy.

Myslíš po 12 ti dnech od vyndání nebo po 12 dnech doma?

Cituji Tereez: A to si vem - že mi hned druhý den (!) dali k obědu brambory a maso .. no nejedla jsem, ale né kvůli krku

vždyť po tom musí být kašovitá strava...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené