arrow
profile_image
mity
od 6. 6. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ahoj holky, chtěla bych dceři koupit za vysvědčení křečka.Nevím, jaký typ bych měla vybrat, představuju si nějakého milého, co by nekousal a dal by se i chovat v ruce a mazlit.Uvítala bych rady na nějaké tipy, který křeček by byl vhodný (také zda sameček či samička a jak to poznat)a co koupit do začátku, aby se mu u nás líbilo. Děkuji moc všem.

arrow
profile_image
verr
od 15. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Džungaráci jsou právě upištění agresoři
Když jsem byla malá, měla jsem tyto křečky a pamatuju si, že hrozně pištěli, kousali, nedali se chovat, pak jsem se i bála na mě sahat.

arrow
profile_image
indulona
od 25. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já bych doporučila zlatého křečka, lépe se ochočují a chytají, jsou větší než džungaráci. Jinač nesouhlasím s tím, že je terárko lepší - pro vás možná, ale pro křečka ne. Křeček má přirozenou touhu šplhat a to jaksi v terárku nemůže. Já měla v terárku křečky asi 7 let, než jsem konečně přemluvila mamku, ať pořídíme klec a křeček úplně ožil. Jo, musím jednou za dva dny zamést kolem klece, ale stojí mi to zato. Vím, že má křeček vše, co potřebuje.

arrow
profile_image
Locika
od 5. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Džungaráka bych taky nedoporučovala spíš toho zlatýho. Džungarskýho se mi vůbec nepodařilo ochočit, možná že jsem si s ním dala málo práce.
Měla jsem ho v kleci a vždycky šplhal po stěně až ke stopu to je myslím fakt baví. A kolečko bych doporušovala radši plastové protože to tak nerachtá jako kovové.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Mám teď už asi 5 křečka. Myslím, že to byli všichni zlatí křečci. Mám třípatrovou klec, křeček se v ní vyblbne, je tam kolo a já mu do toho nakoupila ještě nějaké hračky, domeček, misku a napajedlo. Křeček v kleci furt běhá a je mu tam dobře. Samec má větší zadek než samička, ale to se zeptej v obchodě co je to za pohlaví. Jinak měla jsem jak holky, tak kluky a myslim, že je jedno co to bude, chovají se skoro stejně.
Křečci byli hodní, ale při vybírání si dej pozor jestli není křeček nemocný, já jsem si prvního koupila s nemocí a dělali se mu u uší a nose a potom i po celém těle strupy, ty jsem mu mazala a on mě při tom jednou kousl, od té doby jsem žádného křečka nechovala (pouze jsem je nechala vlézt na ruku a pak rychle zase pryč) Ale pokud si křeček na chování zvykne, tak nekouše

Taky doporučuju zlaťáka a měla jsem vždy kluky, ale nevím jestli je s tím na výchovu nějaký rozdíl. Žádný mě nikdy na záčátku nekousal naštěstí. Jinak s tím kolotočem opatrně, křečci se v tom můžou uběhat, takže nenechávat v kleci natrvalo, ale dávat třeba jen na chvíli. Jinak dávat ovocné větvičky na okusování.

Cituji verr: Džungaráci jsou právě upištění agresoři

Cituji Helena: džungarák je nejen agresivní, ale taky tak prťavý, že se nedá pořádně pochovat

Cituji Locika: Džungarskýho se mi vůbec nepodařilo ochočit, možná že jsem si s ním dala málo práce.

Teda já jsem v šoku Měla jsem džungarských křečků dohromady 7 (během x let, ne ve "smečce") a agresivní nebyli, pískat jsem ho slyšela snad dvakrát. Pořád jsem je měla venku, lezli po mně, běhali po pokoji, atd. Asi jsem měla štěstí
Jinak větší křeček možná může být v kleci, ale ti menší (včetně džungarských) prostě prolezou každou dírečkou, to by ta klec musela mít hodně husté pletení.
Kokosový ořech jako domeček, napáječka, nějaké prolézačky a je to.

Reaguji na mity:
Hlavně počítej s tím,že křeček řádí především v noci,je nutno mu čistit životní prostor velmi často jinak smrdí a ochočit se moc extra nedá,prostě malá myš no.Když uteče,tak hlodá kabely a vše co cestou potká,špatně se chytá.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já měla asi 10 džungaráku a 8 z nich byli zlatíčka které jsme si ochočila! Byli zlatí.

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejhezčí a nejmilejší druh je křeček medvědí (jenže záleží co křeček, to jiná povaha), navíc vypadá jako plyšáček - já prostě měla zlato i povahou - lehával se mnou na gauči, vždycky mi vlezl za záda nebo do rukávu a tam usnul.
Jinak zlatého klasického jsem neměla, ale džungaráky 4 nebo 5 - už se přesně nepamatuju a opravdu jsou to rychlé a kousavé typy (ale měla jsem i zlatíčka) jsou to útěkáři, takže rozhodně akvárko 30 cm na výšku nestačí (museli jsme přikrývat knížkami a stejně vždycky zdrhli). Jinak koupila bych větší akvárko ( i když je dražší, ten křeček je zvíře a jako takové potřebuje pohyb - jsem zásadně proti miniakvárkům!! - nevlezou tam ani větvičky, ani hračky, je to trápení křečků). Ta klec určitě taky není špatný nápad, pokud bude mít vyšší tu podsádku, omezí se tím i vypadávání hoblin a křeček, jak bylo výše zmíněno, může i šplhat. Je to taky jednodušší na údržbu (já měla pro křečka akvárko od rybiček velké přes metr a vysoké, a to umývat byl děs, hlavně kvůli manipulaci).
Zde je stránky s nejdostupnějšími druhy - http://www.krecci-moji.estranky.cz/clanky/plemena. html

arrow
profile_image
Emma_Belle
od 27. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji mishka999: agresivní nebyli, pískat jsem ho slyšela snad dvakrát.

agresivní je povaha od povahy - já jich měla 5 a z tohoto bylo půl na půl.
Pískat jsem je taky neslyšela, občas jen vrzat zubama, ale za to ****** v běhacím kolečku v noci dělali, tak jsme je z pokoje museli přestěhovat na chodbu.

arrow
profile_image
adrianqa
od 29. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Každého křečka se kterým sem se setkala byl vzteklý a kousavý,takže tohle bych dítěti teda za mě určitě nekoupila. Naopak mám moc dobré zkušenosti s Osmáky degu,jsou to mazlíci,ochočíš je rychle a na zapískání přiběhne,nebo morčátky,to jsou taky mazlíci a přece jen třeba morče je poněkud silnější,nebála bych se když ho dítě trochu víc zmáčkne,nebo tak. Křeček mi připadá takový hodně "křehký".

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já bych teda za sebe doporučila z těchto malých hlodavců rozhodně pískomila. Jsou aktivní nejen v noci, ale i přes den, takže se dcera nebude celý den dívat, jak křeček spí a navíc mi přijdou přátelštější. Akorát je to hodně společenský zvíře, takže je lepší mít minimálně 2 (a měli by to být sourozenci, protože si hodně zakládají na svým teritoriu a cizího by tam mohli špatně přijmout).
Jinak co se týče obav, že ho dcera moc zmáčkne a něco mu udělá, tak toho bych se v 10 letech nebála. Myslím, že v 10 letech je dost velká na to, aby měla k tomu zvířátku cit a věděla, co by mu mohlo ublížit.

Ať už vyberete křečka nebo pískomila, tak rozhodně doporučuji koupit si zvířátko od soukromého chovatele a ne ze zverimexu. Personál zverimexu často ani pořádně nepozná pohlaví, zvířátka mohou být nemocná a dost často jsou vystresovaná, takže se hůř ochočují. Navíc ani nevíte, jak jsou přesně stará (můžete koupit třeba dvouletého křečka, který vám za rok umře) a samičky mohou být těhotné. Spousta chovatelů nabízí zvířátka například v inzerátech na různých bazarech, takže bych se fakt radši podívala tam než do zverimexu. Chovatel vám zároveň poradí, jak se o zvířátko starat a co je pro něj nejlepší.

arrow
profile_image
Ivónie
od 26. 2. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Jo a ještě jedna výhoda pískomila - smrdí daleko míň než křeček, protože tolik nečůrá...

Cituji Ivónie: Personál zverimexu často ani pořádně nepozná pohlaví, zvířátka mohou být nemocná a dost často jsou vystresovaná, takže se hůř ochočují.

No on je i křeček krmení pro hady a těm na pohlaví ani povaze moc nezáleží.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené