arrow
profile_image
Ráďa26
od 3. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dobrý večer, mám dotaz na křečové žíly.
Bude mi 15 a na stehnech se mi objevili takové malé fialové žilky.
Ty by mě ani netrápili ale myslím že je to příčina křečových žil. Má je moje babička a máma tak je jasné že je budu mít taky. sem z toho hrozně neštastná.
Sice nemužu vědět jeslti se mi to fakt rozjede do hrůzy nebo to budu mít minimálně, že se toho nikdo nevšimne. Jenže já chci proto udělat nejvíc chtěla bych to něják zastavit aby se mi to nerozjelo. Momentálně dělám atletiku jsem velice aktivní. Tak se chci zeptat jestli i když budu sportovat tak jestli se žíly objeví. A dyžtak jak jim co nejdříve zabránit. zatím se mi vážně nic neobjevilo ale dělám to pro budoucnost.
Tak se enchci trípit do předu.

arrow
profile_image
bedrunela mojeid
od 11. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

na stehnech se nedělají vyloženě klasické varixy, ale tzv. metličky. Taky jich mám pár.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Nejsou to křečové žíly
Časem to vybledne a bude to míň viditelné ..
Jako prevenci můžeš krémem masírovat postižené místo

arrow
profile_image
Alisss
od 4. 1. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Metličky Začaly se mi dělat už tak ve 13 nebo 14 :-/ Nikdo si toho nevšimne, neboj

arrow
profile_image
listinka
od 9. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Metličky ti samy od sebe nevymizí, jsou to popraskané žilky. Lepší zpráva je, že tyhle jdou odstranit laserem a jestli je nemáš příliš viditelné,tak se s tím netrap. Co se týče křečových žil, pokud je máte v rodině, spíše s tím do budoucna počítej. Já jsem si jich začala všímat tak okolo dvaceti a jelikož je máme také v rodině, a to hodně na všech stranách, začala jsem okamžitě s prevencí, tj. co nejvíce potravin s rutinem, správný pohyb nohou (tj. například nekřížit je, co možná nejčastěji dávat při sezení někam nahoru,aby se změnil průtok krve, ne moc časté dlouhé sezení či stání, a skončila jsem i s aerobikem - pro už vzniklé křečové žíly je nárazový pohyb na nohy až nebezpečný, a začala jsem brát i různé podpůrné přípravky). Bohužel mi to bylo zřejmě houby platné, možná to zhoršení křečových žil zpomalilo,ale rozhodně se to nedá zastavit. Zajímavé je,že metliček jsem si všimla až někdy hodně potom, zřejmě se objevily za delší dobu než křečáky. Ale není třeba zoufat, díky současné medicíně se s křečovými žílami dá hodně (operativně) dělat. Pokud ještě nemáš žádné viditelné žíly,tak asi nemá cenu si s tím zatím lámat hlavu. Jestli si nejsi jistá s tím sportem (jestli je to na křečáky příznivé nebo ne) poraď se s lékařem, ale specialistou na cévní chirurgii a nech se i na žíly vyšetřit, pro klid duše.

Osobně bych tyto, i když zatím malé, problémy nepodceňovala. Také jsem jim dříve nepřikládala význam, ale objevovaly se mi stále další metličkové žilky a časem se mi objevily také křeče v lýtkách a chodidlech. Tohle už pro mě bylo znamení, že bych měla začít něco dělat, jinak se problémy budou zhoršovat - a obrázky křečových žil vypadají opravdu nevábně! Lékař mi poradil koupit si výživu na žíly, aby se zpevnily a zlepšila se návratnost krve. V lékárně jsem si koupila Priessnitz žilní výživu a rovnou i mazání, které mi doporučily, a po pár dnech se mi ulevilo, navíc mazání je příjemné i když je horko, protože chladí. Užívala jsem výrobky ze začátku dlouhodobě, aby opravdu zaúčinkovali na delší dobu. Teď si občas koupím výživu a mazání mám pořád v lékárničce. Po těžkém dni se hodí Je moc fajn, že nemám problém nosit sukně, protože metličkové žilky podstatně zesvětlaly a některé se i úplně ztratily

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené