arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Vždycky jsme naše kočky krmili dá se říct "od oka", prostě jsme jim nasypali a když jsme měli pocit, že by ještě něco snědli, tak jsme jim přidali.
Nedávno jsem ale viděla v TV doporučení veterináře, že je potřeba u koček dodržovat krmné dávky doporučené na jednotlivých krmivech. Takže jsem jukla na doporučené krmné dávky na konzervách, granulích, kapsičkách apod...Ale nejsem z toho moudrá. Naše kočky hladem rozhodne netrpí, ale mám pocit, že kdybych jim dopřávala doporučené krmné dávky, tak jim bude do měsíce malý kožich. a budou z nich obrovské tučné koule.
Např. kočka by prý měla sníst za jeden den celou konzervu, to si vůbec neumím představit, máme dvě kočky a jedna konzerva jim vydrží asi na 3 krmení.
nebo kočky by měla sníst za 1 den 2-3 paštiky, ty naše zase dají jednu napůl za den
Krom toho mají celý den k dispozici granule.

Zkusila jsem jim teda dát doporučenou denní dávku kapsiček (3 na den), první snědla jednu a o další dvě už zájem neměla, druhá (žravá) sice snědla všechny 3, ale zbytek dne ležela s obrovským pupkem, neschopná pohybu a nakonec to vyzvracela. Další den už neměly o doporučenou denní dávku zájem.

Tak nevím, asi zůstanu u našeho krmení od oka. Ale vcelku by mě zajímalo, jak jste na tom vy ostatní? Také se vám zdají doporučené krmné dávky vysoké? Nebo máme doma kočky-anorektičky?

arrow
profile_image
karamelka
od 16. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Naše zhruba půlroční kotě baští, kolik samo chce. Neustále má k dispozici suché krmení pro koťata a přes den sní tak dvě kapsičky, k tomu plátek šunky nebo na kousíčky nakrájené maso nebo rybu. Občas ještě ujídá pejskům jejich granule nebo jídlo. Je zdravé a tak akorát.

Cituji Miinka: Např. kočka by prý měla sníst za jeden den celou konzervu

Tak záleží na tom, jaká konzerva to je. No kdyby jedna kočka sežrala za den půl kilovou konzervu, tak to z ní bude za měsíc prase.

Cituji Miinka: dvě kočky a jedna konzerva jim vydrží asi na 3 krmení.

Jak velká konzerva? Pokud menší, tak si myslím, že by to mohlo být jen na 2 krmení.

Cituji Miinka: Krom toho mají celý den k dispozici granule.

My jim sypeme granule 2x denně, kdybysme jim je nechaly volně, tak by nedělaly nic jiného, než žrali a tloustly (máme žravé kočky).

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Já zas naopak dávám vyšší dávky než uvádí výrobce. Běžně se u granulí pro čtyřkilovou kočku píše 55-65 gramů, já dávám asi 80g.
Když jsem jí krmila konzervama, dostávala na den 400g rozdělenou do dvou dávek.
Dokud byla hubená, snažila jsem se toho do ní dostat co nejvíc a dařilo se mi 100g granulí+100g kapsičky.
Teď je taková kulatější, ale ona je čistě venkovní a nemocná, takže alespoň jí ten tuk izoluje (abyste se na mě nevrhli, co jsem to za tyranského majitele, který si nemocnou kočku nevezme do teplého bytu, tak předem píšu, že já si kočku nepořídila, že ona si pořídila mě a bohužel by následkem té své nemoci silně znečišťovala byt)

arrow
profile_image
Pikola
od 20. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Krmím ráno a večer, 400 g konzervu mám na dvě dávky pro oba, takže celkem sní 200g každá. Dřív jsem krmila i kapsičky, ale při dvou kočkách se mi to zdá trošku předražený.
K dispozici mají neustále granule, jí je teda jen jedna, ta druhá zase ujídá konzervy. Hlady netrpí, dneska jsem zapomněla nakoupit, tak měli filet pangasia s mrkví a sýrem

Kočka má něco přes 3 kg, kocour přes 4. Podvyživené nejsou, jen se pravidelně dožadují svých přídělů, většinou to ani nesní celé.

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Moje kočky z konzerv zvrací-pokaždé, když to zkusím, takže jsou naučení se psama stejně, aby se nehádali, tj večer kapsička masa, všichni po jedné. Jsou na to zvyklý všichni, po pár dnech i nově příchozí pokaždé. Po večerním venčení psů za mnou stojí řada na maso. Už je to zvyk přesně na čas. Jinak psi granule ráno a večer a kočky po trochách asi 6x denně, ony jí jak cvrčci a když jim granule nějakou tu hodinku stojí v misce, tak to nechcou opice. A i když nasypu víc, sní jen naučenou porci. Proto po malých dávkách 5-7x denně, jak se jim chce, oni sice hodně spí, ale ve svoje hodiny se budí a jdou si vyžádat dlabanec. Obezní kočky se mi nelíbí, proto od mala byli naučeny nejíst moc, ale méně a častěji. Jsou přesné jak hodinky. Kdybych se měla řídit normama, tak nevím, holka bymi asi neustále zvrcela, ona i když si dá jinou kapsičku než na jaké je zvyklá, hned to jde ven a ty konzervy vůbec nesnese. Jinak krom granulí a masa večer, tak jediné co sní je šunka, šunk.salám a z anglické slaniny to masité, jinak absolutně nic. Ani maso,sem tam kocour kousek z kuřete, ale spíš podle nálady.

A čemu neodolají a jsou z toho vyloženě vzrušené, jsou olivy

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

jinak jsou akorát, nejsou špekaté, ani kostlivé, a přesto váží 6kg...a mladý, kterého jsme našli před měsícem už nabral 600g za ten měsíc a je akorát taky. Takže si myslím, že jim to vyhovuje a jsou spokojené až až

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Aysel: Jak velká konzerva? Pokud menší, tak si myslím, že by to mohlo být jen na 2 krmení.

415 g

Moc děkuju za reakce.
My krmíme tak, že mají celý den k dispozici granule, tam ani nemám odhad, kolik toho snědí, protože jim dáváme plnou velkou misku, tak doplňujeme asi 1x za 5 dní.
Kočky jsem schválně včera večer i zvážila, ta starší (8 let) má 4 kg, ta mladší (obrovský žrout) má 2,5 kg, ale je celkově taková menší. Nemocné nikdy ani nebyly, jen jednou nachlazení. Dneska jdeme k našemu veterináři, tak se zeptám, jestli je náhodou nemáme podvyživené?

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Miinka...
podvýživené určo nejsou, pokud jim nelezou žebra. U mě starší kocour je nejvyšší, takový pan model, se mu každý směje a je hubenoučký taky, ale ne moc, žebra mu ani nelezou,ani mu je necítím, má fajné masíčko pod rukama. Má hodně rychle spalování. Kočka je trošku nižží, tak má buclatější to bříško,ale na pohled vypadá vedle něho tlustší. A mimino, to by mohlo papat furt a jak furt všechny prohání, tak si linii drží. Ten toho sní nejvíc, jemu dávám i granulí víc, než těm starým oprsklounům(no starým, mají 2 a půl). Ti by mi asi omlátili o hlavu i den vysypané granule, já nevím co to mám za kočky, oni takoví byli ale odmala, rozmazlení nejsou. Nevím o.....Ale jídlo jen čerstvě nasypané a neradi nové granule, vždy když jim to vystřídám, tak by mi za to nejradši vynadali. A maso které (kočka jí jen trochu) nesní, tak to taky už pak nikdo nechce, taky jim to chvilku odstáté nevoní. Ale kdyby jedli hodně a byli takové ty kočičí kuličky, tak by asi dosáhli 10kg, každý se mi směje co to mám za dlouhány, čím je krmíma stále rostou, tak snad už se to zastaví

Naše kočka snědla za den většinou tak jednu kapsičku s kouskama masa, jinak měla celodenně v misce granule, ty křoupala spíš v noci...krmili sme ji tak jak si ona sama řekla kdy má hlad, většinou 4x denně, spíš po menším množství, než aby jí to leželo přes den v misce a oschlo

Cituji JessA: A maso které (kočka jí jen trochu) nesní, tak to taky už pak nikdo nechce, taky jim to chvilku odstáté nevoní.

naše dělávala to stejný, taky jí to pak nejelo

A levný granule třeba, to neexistuje, toho se nikdy ani nedotkla, musela mít takový ty plněný polštářky od whiskas...když sem jí je jednou smíchala s levnýma tak potvora vyžrala jen polštářky, zbytek nezájem...to stejný levný kapsičky s kouskama nebo normální konzerva, to se na mě ošklivě podívala, čuchla k tomu a uraženě odešla

arrow
profile_image
Miinka
od 9. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Tak jsme se vrátili od veterináře, zmoklí, zmrzlí, očkovaní...A podvyživiné kočky prý nemám, jsou zdravé.
Ptala jsem se na krmné dávky a bylo mi řečeno, že na řadě výrobků je krmná dávka doslova přemrštěná (někdy i na 2xnásobek), takže krmit podle krm.dávek nám veterinář nedoporučil.

arrow
profile_image
JessA
od 15. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

betty0

tak moje žerou uplně stejně at je léto,zima nebo jaro. Beze změn a podle zvyku...v zimě spíš naopak možná méně, nebo spíš méně si řeknou, protože mi v zimě více spí.

jinak z masíček jsme vyzkoušeli od levnějších až po nejdražší i konzervy i kapsičky a kocour chce jen kapsičky whiskas a kočka kit kat....nejmenší kocour i to i to, tomu to je jedno zatím, protože jsme ho našli ve 4měsících vyhládlého, tak nepohrdne ničím. Ale zatím je doma 3týdny, tak uvidím co se z něj vyklube. Granule těm mojim ty drahé absolutně nejedou, takže o až tak zdravé výživě u nás řeč není bo by umřeli nejspíš hlady, nechcou to ani smíchané, snědí jedine friskies....sem tam si zobnou whiskas, ale purina a podobné kvalitnější veškeré absolutně. To už jsem vyzkoušela myslím veškerou kočičí stravu na ně

arrow
profile_image
Piňa Colada
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji KatuskaBeluska: A levný granule třeba, to neexistuje, toho se nikdy ani nedotkla, musela mít takový ty plněný polštářky od whiskas...

Tak zrovna teda whiskas jsou poměrně špatné krmení. Ale měla jsem doma malý balíček (zdarma) a kočce to taky jelo. Ví bůh, co do toho přidávají za ochucovadla

Cituji betty0: Ne všechny kočky chtějí žít v bytě a spousta dává přednost pobytu venku.

Tahle zrovna by do bytu chtěla, pořád nám korzuje před domovními dveřmi. Ale má v tlamičce kalicivirozu a ukapávaj jí z ní sliny Byla léčena atb a nezabralo to. Jí by moc prospělo, kdyby mohla být vevnitř, ale to aby za ní človek pořád chodil s hadrem Má přístup do sklepa a stavím jí polystyrenové boudičky, jednu dostane i ven.

Kdo chcete zkusit kočkám kvalitní chutné granule, vyzkoušejte AlmoNature, ty té mojí jedou ohromě. V malém balení jsou dost drahé, ale dají se ve velkém sehnat i za slušnou cenu.
Odčervovaná je, kastrovaná asi ne, ale s břichem nechodí, tak možná už není plodná nebo co já vím.

Cituji Piňa Colada: ale s břichem nechodí, tak možná už není plodná nebo co já vím.

Jednu takovou máme taky (Třeba berou prášky)

arrow
profile_image
Pollinko
od 23. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Můj kocour má pořád granule v misce, občas dostane nějaké maso, rybu, konzervu apod. Někdy žere víc, někdy méně, ale rozhodně ho nenutím, aby dodržel denní krmnou dávku myslím, že kočky nejsou blbé a samy si řeknou.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené