arrow
profile_image
kacenka1212
od 8. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahojky,chtěla bych si koupit novou soupravu talířů z porcelánu a uvažuju jestli kulaté nebo hranaté,jaké používáte doma ? A máte tip na nákup ?

arrow
profile_image
čepička
od 22. 11. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

My si teď o víkendu koupili v Ikea hranaté se zaoblenými hramami, takový kompromis . Jsou krásné.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Taky máme s přítelem hranaté.. vypadaj hezky.. ale nevlezou se do mikrovlnky.. takže jsem vzala od mamky stejně i kulaté

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Hranaté a popř. barevné ( černé, ... ) ocením v nějaké stylové restauraci, doma preferuji klasičtější kulaté. Mám soupravu se zlatem na krajích ( z karlovarského výprodeje ) a k ní pár "technických" obyčejných bílých talířků na ohřívání v mikrovlnce a pod.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jinak já upřednostňuju taky kulaté, ale bez zlata, aby se daly strčit do mikrovlnky a do myčky. Hranaté tu měl přítel, když jsem se k němu nastěhovala. Je to krásná souprava červených a červenobílých talířků. Jinak jsou taky celkem těžké. Takže pokud budu mít možnost do budoucna koupit nové talíře, tak určitě kulaté Jo a na hranatých to občas vypadá, že toho jídla je málo, tak si naložím víc a nesním to.

Jak říká Polreich, žádné lepší než bílé kulaté nevymysleli. Ostatní tvary hrozně rychle podléhají módě, dnes se ti můžou líbit všelijak tvarované a za rok budou okoukané, out, nevkusné. Kulaté se i dobře strkají do myčky.

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pohlreicha jsem taky slyšela, jak to říkal. Má pravdu. Ale mně ty naše hranaté nevkusné nepřijdou. Líbí se mi doteď. Jsou super. Ale zatím nemám myčku a do mikrovlnky je nedávám, takže budou sloužit, dokud se nepřestěhujem a možná ještě dýl.

arrow
profile_image
dadabus
od 26. 9. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rumvil: zatím nemám myčku

Budu silně OT, ale mně se zdá, že se ta myčka trochu přeceňuje . Pro dva lidi každopádně k ničemu, dle mého. Radši budu mít hezké talíře, než myčku ( chápu správně, že do ní můžu dát jenom bílé "nepotištěné" a nezlaté talíře ? )

dadabus
Můžeš tam dát i jiné, ale hranaté se tam budou hůř skládat a z potištěných se ti časem může "umýt" barva. Ve většině rodin s myčkou, co znám, mají hromadu jednoduchých talířů z IKEA na běžný provoz a pak třeba krásnou sadu na slavnostní stolování, ta se pak umývá ručně.
Vytíženost myčky samozřejmě záleží na tom, kolik je lidí v domácnosti a jak moc se vaří a jí. Pro dva nevařící je asi opravdu k ničemu.

Cituji dadabus: chápu správně, že do ní můžu dát jenom bílé "nepotištěné" a nezlaté talíře ?

Já do ní už několik let dávám barevné talíře a nic se jim nestalo, musíš si být jistá, že jsou vhodné do myčky když je kupuješ, pak je to ok.
Jinak já si zas myslím, že názor o dvou lidech a myčce může mít jen ten, kdo ji nikdy neměl-já ho kdysi měla taky
Je úplně jedno kolik vás je doma, ale záleží jak moc se vaří. Já vařila hodně a i teplé večeře, navíc i dost peču, takže jsem často měla doma víc nádobí než švagrová v rodině o 4 lidech, protože téměř nevaří, jen o víkendu. Teď už jsme sice 3, ale nemyslím, že by mi 5ti letá dcera našpinila nějak moc nádobí, je to skoro stejné, myčku zapínám denně, o víkendu když peču tak i 2x. Neumím si představit, že bych měla malou kuchyň a musela si kvůli tomu koupit tu 45cm. Mám šedesátku a je vytížená.

Jinak k těm talířům, mě je úplně jedno co říká Pohlreich, nebo co je "moderní", kupuju si to co se líbí mě a co považuju za praktické, takže pokud vím, že denně musím ohřívat jídlo, protože se nesejdeme u stolu všichni najednou, tak si nekoupím hranaté, abych pak měla kvůli MW ještě sadu kulatých a z hranatých jsme jedli jen o víkendu.
Pokud nepoužívám MW, můžu mít třeba oválné
Jinak v restauraci se mi hranatý talíř líbí.

arrow
profile_image
venysek1
od 5. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji dadabus: že se ta myčka trochu přeceňuje . Pro dva lidi každopádně k ničemu

Tak my jsme dva a za myčku jsem ráda, zapínám ji obden a to nevařím každý den
Jinak talíře se mi líbí kulaté, hlavně jednobarevné, nezdobené.

kacenka1212
kup si to, co se líbí tobě a co se ti hodí do kuchyně, protože to budete používat jen a jen vy

arrow
profile_image
Rumvil
od 19. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

dadabus
No my jsme myčku nikdy neměli, ale asi 3 roky zpátky si ju mamka pořídila a je úplně spokojená. Některé nádobí si umyje sama (talíře se zlatým a příbory se zlatým) .. a nějaké věci prostě do myčky nedává (umělohmotné krabičky a dřevo asi).. Ale i tak se jí to vyplatí. Navíc myčka šetří vodu. Zvlášť mně by ušetřila, pže se u umývání nádobí furt vztekám, jelikož nám ohřívá vodu kotel a je věčně studená. Stačí ju mít chvilku vypnutou, a pak zas zapnout na opláchnutí nádobí. Hned je studená. Takže buď nechám téct proud vody a umývám, nebo oplachuju studenou. Do budoucna chci myčku určitě, zatím jsem myčka já. Znám spoustu lidí, co mají myčku ve dvou, a taky ju využijou. Jinak my plánujem děti, takže jen dva nebudem.

arrow
profile_image
laala
od 13. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ado, nesouhlasím s tím, že kulaté talíře se lépe skládají do myčky. Naopak, připadá mi, že moje "nahranatělé" se tam mnohem lépe skladují. Dadabus, jsme dva a bez myčky ani ránu. Myčku naplníme nejpozději za dva dny, pokud ale vařím, tak zapínám myčku každý den. Ve dřezu myjeme jen prkénka na krájení a vařečky - je to neskutečné šetření času. Má ji i moje mamka, která žije sama - jen na víkendy s přítelem a občas jsme u ní celá rodina - a pak jí ani její 45cm nestačí. Moje sestra si kupovala do rodiny se dvěma malinkými dětmi 45cm, pořád tvrdila, jak jí to bude stačit, na moje varování nedala - a po půl roce se myčky 45cm zbavuje a bude pořizovat 60cm.

Do nové kuchyně jsem pořizovala komplet nové nádobí a pořídila jsem si bílý starorolský porcelán, konkrétně tyto talíře malé, velké a hluboké
http://www.test.starporc.cz/www-porcelan/cz/tvar.p hp?i=10
a tyto misky na salát:
http://www.test.starporc.cz/www-porcelan/cz/tvar_p rvek.php?i=140

Nicméně kulaté talíře - pokud by to byla opět Stará Role - by se mi taky líbily, proč ne.

Jediná vada - nevejdou se do mikrovlnky (velké talíře). Moje blbost, blbě jsem měřila. Brala jsem to podle strany talíře (ta se tam vejde) a ne úhlopříčně - tak se tam už nevejde. Mám ještě sadu menších talířu po 3ks, takže pokud ohřívám jídlo, tak na starých talířích, které jsou mimochodem barevné a do myčky je dávám. Do myčky se může dát cokoliv barevného, pokud ta barva není na povrchu ale je pod glazurou (pokud to tedy říkám správně), například myjeme v myčce i mařížskou keramiku, která je silně pestrá a barevná, i luxusní italský kávový servis, který je taky založený na barvách

arrow
Neprodává v Bazaru

Jak říká Zdeněk Pohlreich-nikdo ještě nevymyslel nic lepšího než bílý kulatý talíř. Je to prostě nadčasové.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené