arrow
profile_image
Mickies
od 26. 2. 2015
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj, často si doma zastřihuji konečky vlasů a hlavně ofinu, rychle mi rostou vlasy. Celou dobu jsem používala obyčejné malé nůžky na zastřihování, které byly v setu u holícího strojku, který dostal přítel. Chtěla bych si pořídit kvalitnější, zkusila jsem koupit nůžky z Rossmanu, to byla tragédie, vlasy se lámaly a ohýbaly. Tak mě zajímá, jestli nemáte některá vyzkoušené dobré nůžky, s kterými nešlápnu vedle, max. 700 Kč.

Tohle nikdy nepochopím, že se někdo stříhá a barví sám doma. Neříkám, že bych každý měsíc měla na drahý salón, ale tak snad střih a barvu vlasů uzpůsobím tak, abych měla i na údržbu, ne?

arrow
profile_image
LucieVip
od 19. 7. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rútovna: Trochu OT, ne? Já si třeba patku zásadně zastřihuji sama a vždy to udělám lépe, než kadeřnice! A co se barvy týče, zvládnu to také dost dobře sama.

A k tématu, nůžky mám značky Olivia Garden, objednávala jsem si je tady

jsou opravdu dobré.

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rútovna: Když je někdo šikovnější, tak proč ne? Já se vždycky nechám ostříhat tak, abych si údržbu mohla dělat sama. A co tři týdny chodit ke kadeřnici, že potřebuju zastřihnout ofinu, když to úplně stejně zvládnu sama, mi přijde jako vyhazování peněz.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Rútovna: snad střih a barvu vlasů uzpůsobím tak, abych měla i na údržbu, ne?

Ano. Střih a barvu uzpůsobím tak, abych to zvládla i doma Netřeba si dělat iluze o tom, že všechny kadeřnice umí něco extra... Dnes se z toho dělá strašnej kult, ale mně přijde naprosto normální ostříhat se doma - když mi takovej výsledek vyhovuje, tak kde je problém? Většinou je problém právě když člověk zajde ke kadeřnici

Jináč já mám nůžky od Rossmanna a zatím mi stříhají hezky - už takový čtyři roky. Konečky roztřepený nemám. Ale taky to beru postupně ty pramínky, protože na celej ohon nejsou zřejmě ani dělaný. Na ofinu jsou naopak úplně perfektní. Mamka má krátký sestříhaný vlasy, hoodně hustý a té to s nima jde hůř. Té to zase projedu efilačníma, aby to vypadalo líp.

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na yvonne_s: Přesně tak, vím, jaké holky dělají kadeřnice. Některé jsou šikovné, ale většina ne. Dobrá kadeřnice je sice k nezaplacení, ale většinou narazíš právě na nějakou neumětelku.

Souhlasím s nůžkami od Rossmana, taky je mám, právě na ofinu.

Gratuluju všem, kdo je šikovný tak, že se umí sám hezky ostříhat i obarvit. Já jsem to sama nikdy nezkoušela a vůbec si netroufám odhadnout, jak by to dopadlo. Naštěstí mám šikovnou kadeřnici, která mi vlasy vždycky udělá, jak chci.

Reaguji na Yolanee: To ale je v každém oboru, že je někdo šikovný a někdo ne. Jen kvůli špatné zkušenosti neznamená, že jsou všechny neumětelky. Taky jsem byla u kadeřnice, která mě neostříhala dobře, ale šla jsem k jiné. U ní jsem spokojená. Nikdy bych si netroufla kritizovat všechny z oboru komplexně.

Také se stříhám kancelařskými nůžkami.Mám je ale bokem a na nic jiného než na vlasy je nepoužívám.

Já si také zastřihuji konečky sama, nebo mi je zastřihne mamka.. Přijde mi zbytečné dávat každý měsíc 200 za to samé, co si doma udělám sama a podle svých představ..Když jsem byla naposledy u kadeřnice a odcházela domu skoro s mokrou hlavou, řekla jsem si, že už nikdy víc...Nevidím v tom rozdíl, ještě, když mám podobnou kosmetiku na vlasy, co používají kadeřnice (Loreal Professional-samozřejmě to není nutnost) a zastřihnout ofinu nebo konečky umí snad každý..
Třeba moje mamka si kupuje stejnou barvu co jí dává kadeřnice (kupuje to v salonu pro kadeřnice), nabarvím ji odrosty a takhle ušetří nějakých 600kč...Takže asi tak

arrow
profile_image
Lina-Te
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Rútovna: Byla sem u kadeřnice 10x za život a 10x jsem odcházela nas.aná až na půdu, když si prohlídneš zdejší témata o vlasech, nejmíň polovina přispěvků je "jak napravit to, co kadeřnice totálně po.rala". Aneb kadeřnice všech zemí, vyližte mi p.del. A s nima i hloupoučký naninky, který si v módním časopisku přečetli, že každá ženská MUSÍ jít každý měsíc ke kadeřnici, jinak bude mít nejhnusnější vlasy na světě, a jsou natolik omezený, že to vzali za dogma.

Taky se stříhám kancelářskýma nůžkama. Ale tvar dělám v podstatě žiletkou (obyč na nohy), kterou poiužívám jako "efilačky"

arrow
profile_image
Yolanee
od 16. 6. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Rútovna: Taky se stříhám kancelářskýma nůžkama. Ale tvar dělám v podstatě žiletkou (obyč na nohy), kterou poiužívám jako "efilačky"

Mám víc dobrých, než špatných zkušeností. Když potřebuju nový účes, oživit vlasy nebo nabarvit nějak komplikovaněji, jdu ke své kadeřnici.

Ale abych vyhazovala přes 200 za něco, co si doma udělám za pět minut sama, takové peníze nemám.

Reaguji na Lina-Te:

Na zastřihování konečků mám takový hřebínek, do které se dá žiletka, je to úplně super. Nevím, jak se to jmenuje, mám to po mamce, ale je to fakt šikovné.

Reaguji na Lina-Te: Já jsem nikde nepsala, že ke kadeřnici se musí každý měsíc a že je to povinnost. Jen se divím, kolik žen se stříhá a barví doma. Ale když to po sobě čtu, tak jsem se rozepsala tak, že to vypadá blbě, jak jsem to napsala. Já mám kadeřnici šikovnou a rozhodně jsem s ní spokojená. A doma bych se obarvit ani ostříhat neuměla.

arrow
profile_image
yvonne_s
od 3. 11. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Rútovna: O všech kadeřnicích určitě nikdo nebude tvrdit, že jsou levé Třeba nějaký složitý účesy na svatby a tak podobně si od těch šikovných zřejmě nechává dělat většina lidí. Taky je to u určitých střihů podstatně rychlejší si k nim zajít. Ale někdy a u určitých střihů to je prostě zbytečný.
Asi jako když chodijou ke kadeřnici chlapi a ona je vezme trojkou Ale dobře, třeba doma nemají strojek...
Jinak taky kvanta holek barví hennou - doma samozřejmě - a taky to člověku nepřijde, dokud si nezačne pročítat fóra. Lidi co se s nadšením věnujou svým vlasům jsou pak často znalejší a šikovnější než nějaká znuděná kadeřnice, která svou práci dělá ze zvyku.
Svých vlasů se hlavně člověk nesmí bát. S rozumem a mírou a kdyžtak to doroste

Reaguji na Yolanee: Taky to mám - asi seřezávač na vlasy se tomu říká. Na netu koukám, že je jich víc druhů... Kadeřnice používají úplně ten samej fígl, já si tím dělám seřez předních pramenů.

Seřezávač například takový

arrow
profile_image
Lina-Te
od 10. 7. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Určitě neříkám, že dobrý kadeřnice neexistujou! Jenom si myslím, že je jich o dost míň než těch špatných, a než nějakou takovou najdeš, trvá to sto let a i kdyby byla sebelepší, tak na naprostou většinu úkonů absolutně není potřeba k ní chodit. Každá ženská s trochou cviku si zvládne vlasy hezky ostříhat a udělá 1000x líp, než nějaká kadeřnice, která na učňáku pořádně nedávala pozor, popř. jsou jí tvoje vlasy naprosto ukradený, protože ona s nima po městě chodit nebude, že. Navíc má každý trochu jiné vlasy (strukturou i směrem růstu), takže je podle mého názoru velice výhodné "poznat svoje vlasy" a naučit se s nima dělat věci... nakonec můžete být i lepší než dobrá kadeřnice... Opravdu to jde, chce to jen cvik a nebát se, kadeřnice nejsou žádný nadlidi

Seřezávač může být senzační, ale na tu žiletku si zatím nestěžuju

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené