arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj holky,
poslední cca půlrok mívám kvasinky každý měsíc, pořád otravuju gynekologa (našla jsem si nového od března) ať mi na to něco dá, tak nejdříve stěry - kvasinka tam byla, tak jsem dostala jenamazol, na polykání prokanazol a změnil mi antikoncepci (vypadá to že jsem je chytla nejspíš z HA když mi ji před 4 lety nasazovali na nepravidelnou ms), ale nic moc nepomáhá. Jsem u něj každý měsíc, dostanu něco na vyléčení - minule polygynax (prostě něco, co jsem ještě neměla - moc toho už není ) a na pár měsíců dvakrat denně ten prokanazol, k tomu jsem brala i Lacidofil jako doplněk stravy a k hygieně Saforelle gel (je výborný). On mi už tvrdí, že je to normální. Že se to stává. Mě to ale normální tedy nepřipadá. Párkrát do roka - ano, ale ne každý měsíc. Jsem z toho už docela rozhozená, zkusila jsem i alternativní léčbu - detoxikaci bylinami od dr.Jonáše, kde mi paní tvrdila, že kvasinky to nejsou. Třeba to pomůže, ale už trochu zase cítím, že to začíná, a je to opět tak měsíc. Navíc dohromady s menstruací to je teda lahoda vám povím. Snad z toho nic nebude. Omezila jsem dost cukry a bílou mouku, nepřejídám se tím, ale i když jsem to dodržovala striktně, kvasinky se stále vracejí. Jediné, co může dál udělat je dát mi půl roku ty prokanazoly ve velkém množství ale to je prý hodně drahé.
Máte s něčím takovým zkušenosti?

Ahoj možný to je, taky jsem to mívala každý měsíc, někdy i víckrát do měsíce...A jediný co mi pomohlo, bylo vysazení HA... od té doby (cca půl roku) jsem netrpěla kvasinkami ani jednou. Gynekolog ti možná řekne, že na to HA vliv nemá, ale nevěř mu.. Jinak mi fakt nic moc nepomáhalo, ty čípky, mastičky, pomohly možná tak na pár dnů, absolvovala jsem i léčbu injekcemi a k ničemu.

Zkušenosti mám, taky jsem ráda že je mám "jen" pár měsíců v roce ale už jsem si zvykla většinou to mám když jsem hodně vystresovaná, poprvé jsem to chytla nejspíš kvůli antibiotikám v létě v kombinaci s koupáním někde venku... Jsou to potvory, vrací se pořád a je dost možný že od toho úplněj klid už nikdy mít nebudeš... Zkus si o tom něco přečíst na internetu, je toho spoustu, i rady na jídelníčky a tak a ke gynekologovi je zbytečný chodit, v lékárně jsou volně k prodeji čípky

Po vysazení antikoncepce se mi to vlastně taky možná zlepšilo a měla jsem i vakcínu, která byla přesně určená na ty moje a nepomohlo to

Cituji nicolblabla: a měla jsem i vakcínu, která byla přesně určená na ty moje

jo tu jsem taky měla, výsledek nulový já když na to tak zpětně koukám, tak mi kvasinky začaly někdy v době, kdy jsem začla užívat HA..a trpěla jimi celou tu dobu, dokud jsem ji nevysadila..

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka: Taky mě napadlo vyhodit tu HA úplně, ale bojím se, že by mi ke kvasinkám přibyly ještě problémy se "srovnáním" menstruace, i před nasazení HA jsem ji neměla nikdy pravidelnou a musela brát doplňkové hormony takže to by bylo ke kvasinkám ještě další peklo, tak se to snažím ještě tak tři roky ji užívat, dokud nebudu chtít děti..

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka: jinak - mám to stejně, kvasinky mi začaly asi půl roku po nasazení HA, jakou jsi brala a jak dlouho?

U mě HA způsobila i úplnou nechuť k sexu, takže tam nebylo co řešit zkusila bych to vysadit a uvidíš jestli to nebude lepší... Akorát to teda nebude hned no

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na nicolblabla: a co třeba HA Azalia? Mě ji gynekolog doporučoval, jelikož je bezestrogenová a tudíž by se měly kvasinky zlepšit..ale odmítla jsem ji protože bylo velké riziko nepravidelné ms, což bych měla i bez HA, tak mi napsal jen trochu slabší než jsem měla..

Reaguji na Eveline:
Já měla lindynette a další jsem pak už nezkoušela, na mě to byl moc velkej nápor

Reaguji na Eveline:

aha, no já bez HA žádné výrazné problémy neměla, začala jsem ji užívat hlavně kvůli bezpečnému sexu s přítelem.. Brala jsem Mercilon a potom Katyu celkem 5 let. Co se týče těch problémů po vysazení tak je to takové menší peklíčko no, obličej mám horší jak v pubertě, MS nepravidelná, věčně se opožďuje...ale i tak mi to za to stojí, problémy s kvasinkami byly mnohem horší a odvíjelo se to i v sexuálním životě

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Takže by možná pomohlo ještě to vysazení HA..ale mám z toho strach, přecijen jsem si s menstruací užila (neustále injekce na vyvolání/ukončení, 3 týdny krvácení když jsem jela do zahraničí - z toho chudokrevnost, pak depo-provera - vypadalo mi hodně vlasů které nedorostly, pak konečně "složitá léčba" duphastonem, no hrůza, když si představím, že bych to měla znovu absolvovat..) no, ale kdyby to pomohlo, zvládla bych to..

Reaguji na Eveline:

Pokud máš takové problémy s MS tak celkem chápu, že se HA nechceš zbavovat, otázka je, které problémy jsou pro tebe lepší a na tu MS bys mohla zkusit i něco přírodnějšího, třeba Gynex, nebo kontryhelový čaj, o tom jsem četla, že ten cyklus upravuje...

ty injekce na vyvolání jsou taky plné hormonů, takže to taky nebude to pravý ořechový

arrow
profile_image
Eveline
od 17. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Violett.ka: no, takže ono by to asi bylo stejné - beztak bych něco na úpravu ms musela brát, když mi nefungovala před nasazením HA tak po vysazení se zázračně nenastartuje Ještě uvažuju nad autovakcínou, změnou gynekologa..vážně nevím..

Reaguji na Eveline:

no tak můžeš zkusit upravit cyklus tou přírodní cestou, než do sebe cpát prášky, které ti na to stejně nepomohly... Je to na tobě no, ale jak říkám, mně nic jiného nepomohlo, třeba budeš mít víc štěstí.. Já už bych po tom všem do sebe hormony nacpala jedině, pokud by mi šlo o život.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené