arrow
profile_image
Meredit
od 3. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj chtěla jsem se zeptat jestli je tu někdo kdo někdy užíval nebo užívá projímadlo Lactulosa biomedica, zkrátka má sním zkušenosti? Me bylo předepsáno lékařem protože v poslední dobe jsem trpěla na zácpu, začala jsem ho užívat od pondělí bylo mi doporučeno začít 2x lžíce denně popřípadne za tři dny dávku snížit nebo kdyby nedocházelo k požadovanému učinku dávku zvýšit. Zatím nepocituji žádné učinky asi budu muset zvýšit dávku ale co mě zajímá a je hlavním dotazem je jestli po užití máte nebo jste meli nafouklé břicho a jestli se to po čase zlepšilo četla jsem že některých pacientů na začátku léčby vyvolává křeče v břiše a plynatost, které v průběhu léčby obvykle rychle mizí. Nejspíš jsem ten případ pacienta proto by me to zajímalo jestli nekdo na tom byl stejně a za jak dlouho se to vše zlepšilo byla bych ráda za jakoukoli odpověd. Díky

arrow
profile_image
perichorese
od 30. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

já se hlásím jako individuum, které tento přípravek užívá pravidelně a je s ním velmi spokojeno. Já jsem moc negativních efektů nikdy neměla, žádné křeče v břiše a tak, takže s tímto asi moc neporadím. Ale obecně bych radila začít většími dávkami (zvlášť pokud nepozorujete účinek) a postupně snižovat. K tomu doporučuji ještě rozpustnou vlákninu - já praktikuji smíchání lactulosy se štávou a do toho trochu té vlákniny.

arrow
profile_image
nnada
od 28. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Lactulosa je jedno z mála projímadel, které nefunguje na principu dráždění, ale ředí stolici. Jde o mléčný cukr, který působí přímo ve střevech a navíc jako vedlejší účinek dobře působí na kolonie těch hodných bakterií. Je fakt, že po prvních použitích pocit v bříšku nic moc (mění se konzistence stolice plus nadýmání), ale celkově když uvážíš veškerá pozitiva (není to návyková záležitost, podporuje dobré bakterie), tak naprosto skvělý lék. Užívám pravidelně a v případě potřeby nebojím se použít u miminka (na doporučení pediatričky).

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené