arrow
profile_image
sperange
od 15. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

chava: Ahojky moje kamarádka pro ně pracovala...a vytrpěla si své. Není to jenom její zkušenost ale případy spousty jiných holek, kteří od nich utíkají. Důvod je prostý, nástupem k této aerolince se "nepsaně" zavazuješ k tomu, že tvůj život nebude nic jiného než práce. Je to úplně jiná kultura než na jakou jsi zvyklá v Evropě. Nemyslím jen způsob života, ale také to jak se k tobě chovají. Snaží se svou reputaci v tomto směru trošku vylepšit nicméně důkazem ovšem pořád zůstává fakt, když ku příkladu přiletí na longhaul let do Londýna druhý den na briefingu polovina holek nenastoupí, protože utíkají pryč. Nad některými případy si říkám, že to snad není ani pravda! Jestli bych ti mohla dát svůj názor na věc být tebou tak raději zvolím aerolinku se základnou v Evropě a že jich není málo.
Etihad je velmi lákavá nabídka úspěšnost na pohovoru je skoro stoprocentní, ale za jakou cenu..?!

arrow
profile_image
pauvre
od 18. 1. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

78

Cituji sperange: Je to úplně jiná kultura než na jakou jsi zvyklá v Evropě. Nemyslím jen způsob života, ale také to jak se k tobě chovají

Ahoj sperange,jak to myslíš s tím chováním??Jsou jako nepříjemní??Nebo prostě ženskou berou jako kus hadru??Znáš tady ty kultury.....to je asi o hubu ....

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojky holky, co máte zájem... Travel Service otvírá nové kurzy na pozici stevardky, neváhejte, další se už otevírat letos zřejmě nebudou.
URL

arrow
profile_image
Malajka
od 3. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji olisak: Ahojky holky, co máte zájem

Nálet min. 1000 hod a 24 měsíců praxe jako vedoucí kabiny - bohužel

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Malajka: oficiálně chtějí výbornou angličtinu + jiný jazyk, ale jejich letušky většinou umějí 3 a více jazyků,. Lepší práci? Když už umí tolik jazyků a lítají first class, tak s dietama mají i 50000Kč měsíčně..

Pracuji jako letuška u ČSA, dřív jsem ale začínala u Travel servisu, odkud jsem jak nejdříve to šlo odešla. Plat jsem měla v zimě 8 tis a v létě 20tis. Momentálně u CSA však mám 4 tis, kvůli krizi se ruší lety a já sedím doma. Dodělávám VŠ, protože si nedovedu představit dělat tuto práci déle jak pár let. Být letuškou byl můj celoživotní sen, po týdnu v Travelu jsem ztratila veškeré iluze a čekala na výběrové řízení u kterékoli jiné letecké společnosti. 50tis si však vydělají jen stewardi co pořád lítají někam na pobyty... což tě po čase přejde, protože zjistíš, že nemáš žádné kamarády, _ jen kolegy z práce a tvůj život se odehrává v hotelu u TV, večerním opíjením se s kolegama nebo čekáním na zpožděný let.

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji olisak: jky holky, co máte zájem... Travel Service otvírá nové kurzy na pozici stevardky, neváhejte, další se už otevírat letos zřejmě nebudou.

Ještě před rokem, když jsem pracovala v Travelu se otvíraly min 3 kurzy ročně. Vydržela jsem tam rok, do počátečního kurzu nás nastoupilo 40 a když jsem po roce odešla, tak tam zůstalo 5 lidí.

arrow
profile_image
Teresita
od 24. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Malajka: Nálet min. 1000 hod a 24 měsíců praxe jako vedoucí kabiny - bohužel

To je ale na pozici Senior Cabin Crew, když sjedeš níž, tak je tam výběrové řízení na pozici Stevard/ - ka....

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

aaaaa
Za ten rok se toho asi dost změnilo. Rozhodně v zimě nemám 8 tisíc a v létě 20. Já jsem u Travelu určitě spokojená. Krizi nijak nepociťuji, netrávím celé měsíce mimo ČR a přesto mám i teď mimo sezónu docela hezké peníze. Když jsem víc jak před rokem nastupovala, měla jsem docela strach, četla jsem na TVS hrozné názory, jak je tam šikana, malé peníze, všechno podle seniority, celá zima v háji a v létě jazyk na vestě... a musím říct, že nic takového nepozoruji. Věřím, že to tak bývalo, ale celkově se Travel dost zvednul...

arrow
profile_image
sperange
od 15. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Cituji pauvre: Ahoj sperange,jak to myslíš s tím chováním?Jsou jako nepříjemní?Nebo prostě ženskou berou jako kus hadru?Znáš tady ty kultury.....to je asi o hubu ....

pauvre

Ahojky pauvre:
Neni to o tom, že by ženskou brali jako kus hadru. Spíše celková morálka té společnosti. Dají tě do hotelu, máš svého řidiče, neplatíš nájem, všude máš slevy se svou ID, jak v restauracích tak v obchodech...atd. zní to strašně lákavě a spousta holek se nechá právě tímto zlákat... jenomže ta realita je jiná, mají stoprocentní právo ti kdykoliv jit (upozorňuji, i bez ohlášení)na kontrolu do tvého bytu, když jsi nemocná tak jedině na jejich kliniku, když máš dovolenou tak s jejich souhlasem mužeš odcestovat ze země... a přitom být pořád kontakovatelná na telefoně...atd. Ten seznam je neskutečně dlouhý! Nehledě na to, že jsi češka tím pádem pěkná pohledná holka a ty v Arabském světě letí... myslím, že nemusím pokračovat dále...
Jestli přemýšlíš nad prací letušky a jestli ti mohu doporučit určitě se dívej na firmy u kterých se můžes prosadit ne jenom jako kus masa, ale jako člověk ke kterému budou mít respekt! Možná to zní drsně, ale bohužel je to tak.. Emiraty jsou další příklad!

arrow
profile_image
Adluska
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji smisek27: většinu toho snad splňuju, ale nevím, jestli uplavu

tak choď plavat, to se dá natrénovat

arrow
profile_image
twik69
od 26. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahojda,taky mě láká práce letušky,ale bojuji s nadváhou,jsem mírně asymetrická,metr široká,"metr" vysoká,tak lítam na benzínce kolem stojanů...ale držím Ti palce

arrow
profile_image
Ava1
od 28. 5. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji olisak: Za ten rok se toho asi dost změnilo. Rozhodně v zimě nemám 8 tisíc a v létě 20. Já jsem u Travelu určitě spokojená. Krizi nijak nepociťuji, netrávím celé měsíce mimo ČR a přesto mám i teď mimo sezónu docela hezké peníze. Když jsem víc jak před rokem nastupovala, měla jsem docela strach, četla jsem na TVS hrozné názory, jak je tam šikana, malé peníze, všechno podle seniority, celá zima v háji a v létě jazyk na vestě... a musím říct, že nic takového nepozoruji. Věřím, že to tak bývalo, ale celkově se Travel dost zvednul...

Prosím tě můžu se zeptat na rovinu tedy-kolik si jako letuška u Travelu vyděláš? Vím že je to celkem indiskrétní otázka, jestli chceš můžeš mi poslat SZ...Já se dost rozmýšlím že bych šla ve čtvrtek na ten konkurz ale na druhou stranu nevím jestli bych si někde s mou AJ nevydělala víc...?

arrow
Neprodává v Bazaru

Tak co, byla jste některé na výběrovém řízení u Travelu? Co na to říkáte?

arrow
profile_image
karabice
od 24. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj všem letuškám...budoucím letuškám.
Patřím mezi vás a ráda bych řekla všem zájemkyním o toto krásné, ale perné povolání, aby si uvědomily, že paluba letadla není přehlídkové molo, ale někdy pěkné peklo. Často se vracíte domů upocené, ušmudlané, kruhy pod očima....prostě jste rády, že se dostanete nějakým způsobem do postele. 12 hodin odpočinku mezi lety je málo a kolik toho musíte ještě stihnout v odpočinku. Říkám to proto, že některé nové posily u TVS jsou spíše přítěž. Myslí si, že dělají modeling. Je fajn, když palubní průvodčí jsou upravené ( v sezóně je to velmi těžké ), ale není to hlavní.
Kdo chce tuhle práci dělat, musí ji mít rád a dělat i věci, které nejsou tolik příjemné, ale patří k ní. Proto se holky rozmyslete, zda dokážete občas zatnout zuby a přepnout své síly nebo se na to vykašlete.
Nechci, abyste si mysleli, že je to nějaký masakr, ale každá práce má své pro i proti a u téhle práce jsou ty proti malinko horší.
Všude vládne rivalita, zloba, závist, pomluvy atd. U TVS zvlášť.....Nejlepší je to vypouštět, udělat si tu svou práci a jít domů.
Věřte, že kamarádství u TVS jen tak nevydrží, hned, jak se jedna otočí, druhá ji pomluví.
Na závěr : Krásné povolání, hodně práce, úžasné zážitky - nenechat si to zkazit - oddělat si svou práci a pryč, oddělat si svou práci a pryč.............

arrow
profile_image
natasha corelli
od 15. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji karabice: Kdo chce tuhle práci dělat, musí ji mít rád a dělat i věci, které nejsou tolik příjemné

No a co třeba tam není tak příjemné? Já jsem nikdy letušku nedělala a neumím si to tím pádem tak dobře představit. Ono je jednoduché si představit takové to příjemnější jako hezké zážitky, cestování atd., ale co je na té práci to méně příjemné, to už je, aspoň pro mně, trochu těžší si představit.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené