1. . .6789101112. . .1718
arrow
Neprodává v Bazaru

Dobrý zdravotní stav určitě nezbytný pro práci palubní průvodčí ... !! Také jsem kdysi nic nezapírala, a např. jsem do kolonky občasné bolesti hlavy napsala, že ano ... Při vydávání průkazu mi s tím opravdu dělali problémy... a já chtěla být jen upřímná.. U větších zdravotních problémů jako je např. výše zmíněné astma atd.. bych určitě nelhala .. Ale znám slečny, které prošly a zatajily ...

Co se týče konkurzů u leteckých spol.. Myslím, že naa léto bude stoprocentně lepší výběr, v současné době je letecká doprava, stejně tak jako vše okolo, v úpadku. SkyEurope není, ČSA a TVS propouštěli ... Jediný, kdo nabírá je Ryanair a Wizzair... U Wizz mám známé, platové podmínky nic moc, ale pokud to člověk dělá rád a od srdce, tak proč ne ... Volila bych raději Ryanair - přeci jen mají mnohem větší stabilitu na trhu než madarský low-cost Wizzair. Ale zase Wizz má základnu i v Praze, což Ryan nemá ... takže asi tak

arrow
Neprodává v Bazaru

a ještě k té angličtině .. Měla jsem tu čest vyzkoušet přijímací test u ČSA a TVS. V ČSA byl opravdu jednoduchý - postačí, dle mě znalosti ze střední školy... U TVS mi test zase naopak připadal neúměrně složitý... Vzhledem k tomu, co na palubě při charterových letech ( kde lítají samí česky mluvící cestující ) ve fiinále použijete... Dávno už neplatí doména, že letuška musí umět jazyky.. Setkala jsem s lépe i hůře až hrozně anglicky mluvíícími kolegyněmi. Člevěk v tom letadle jazykově zakrní, pokud jazyk necvičí nebo nepoužívá někde jinde... Slovní zásoba se ztenčí jen na fráze popř. hlášení v letadle nejčastěji používáné ...

arrow
profile_image
cucu
od 8. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

TVS nelítá je charter a v žádném případě neplatí, že lítají jen češi, tady se dost dobře fabuluje

arrow
Neprodává v Bazaru

cucu
promin, já jsem tam pracovala a tehdy jsem zažila letní sezonu - kdy jsem z 90% létala jen samé chartery pro české cestovní kanceláře.. takže jsem napsala jen jak vidím věci z mého pohledu... Samozřejmě, že to není pravda. TVS létá i pravidelné lety Smart Wings, pobyty, chartery pro cizí CK aj.. takže si každý přijde na své

arrow
profile_image
olisak
od 13. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

cucu
Ano, nelítáme jen charter, ale upřímně nějakou Paříž nebo Barcelonu s cizinci jsem letěla tak třikrát za celou sezonu. Opravdu se v jazyce moc nezlepšuji. Třeba na pobytech je to jinak... letíš na měsíc pryč, tak ok, tam mluvit musíš... ale nechci nelétajícím holkám dělat iluze, že nějak extra využijí cizí jazyk. Např.jako druhý jazyk mám němčinu a za dvouletou "kariéru" stevardky jsem ji využila jednou. A v angličtině přece jen řešíme stále ty stejné situace, takže je to věc zvyku. Samozřejmě palubní průvodčí musí být schopná řešit v angličtině jakoukoliv nestandartní situaci... ale to už je prostě individuální. Bohužel.Osobně bych byla pro přísnější kritérium při náborech nových stevardek. Ale asi to není možné...To, že se z lítání stává masová neosobní přeprava, má bohužel dopad i na kvalitu personálu. Prostě není tolik "kvalitních" lidí, aby to pokrylo poptávku, takže se musí sáhnout i po "horších". Nemyslím to nijak zle, je to prostě tak.

arrow
profile_image
lucis
od 31. 8. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

včera jsem při pročítání novin (myslím, že MF) narazila na inzerát Quatar Airways, které budou dělat nábor v Praze, myslím, že 15. listopadu, tak jsem si říkala, že to sem napíšu pro všechny potenciální letušky

arrow
profile_image
Pietra
od 10. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Ahoj holky,
tak jsem si tu pročetla vaši diskuzi a upřímně musím říct, že mě to dost odradilo od pozice letušky. 16.11. jsem chtěla jet do Prahy na pohovor. Ryanair přibírají nové letušky, ale po vašich přispěvcích si říkám, zda to má vůbec cenu.
Slibují plat od 1400 Euro, ale jak tak koukám, tak je to "zajíc v pytli".
Nejdřív mě tato pozice oslovila, protože jsem asi ulítlá na uniformy. 3 roky jsem pracovala na celním úřadě a z toho jeden rok v uniformě. Myšlenka toho, že bych byla letuškou mě opravdu nadchla (nejen kvůli uniformě, ale celkově), ale vidím, že je opravdu potřeba všechno důkladně zvážit. Tak teď teda nevím, jestli tam mám vůbec jet.

Holky, řekněte mi, po pravdě: dávají na krátké lety ČSA vysloužilé letušky anebo zaměstnankyně za trest? Často lítáme na Slovensko, ty ženské jsou příšerné, nejsou ani hezké, ani ochotné, ani příjemné, jednou jsem reklamovala zmrzlý koláček, už jsem ho nedostala nazpátek a když jsem v letadle ztratila náušnici, tak nejen, že mi při výstupu nepomohly hledat, ale ještě mně nakonec vyhodily.
Já říkám, že to tam doklepávají důchodkyně a ženské před vyhozením, kolega říká, že jsou u ČSA takové všechny. Tak jak to je?

Cituji Pietra: Myšlenka toho, že bych byla letuškou mě opravdu nadchla (nejen kvůli uniformě, ale celkově), ale vidím, že je opravdu potřeba všechno důkladně zvážit. Tak teď teda nevím, jestli tam mám vůbec jet.

Pietra - co konkrétně Tě od toho odrazuje ?

Myslím, že toto povolání je určitý smysl života, náplň a radost - alespoň do určitého věku a tuhle práci by měly dělat právě lidé, kteří to tak cítí .. a nejen protože mají např. rádi uniformy (to není nic protě Pietra, myšleno všeobecně, např. dělat tuhle práci jen proto, že je to lukrativní - tedy ještě stále - záležitost a pak mít k cetujícím přístup jak kyselý citron .. to se zákonitě musí někde projevit..)

Cituji Pietra: ... že mě to dost odradilo od pozice letušky

Tak tímhle bych se nenechala odradit, každý musí nějak začínat .. a většinou je to na nižších a ne moc příjemných pozicích, i když samozřejmě né vždycky.

Jinak co si vzpomínám, tak naposledy co jsem letěla - únor do Egypta, tak nás obsluhovala u ČSA jedna krátkovlasá blondýnka a byla hrozně příjemná, i když jí vzadu řvalo pár Arabů a hlavně po celým letadle lítali malé děti, ptz rodiče se zdřímli .. (ale v jednom momentě jsem si všimla, jak se jí protáhl obličej, když už asi po třetí prosila jednoho malého kluka, aby se usadil za rodiči - a ten jí nejspíš nerozuměl ani slovo, ptz to nebyl Čech a tipnula bych mu tak 4 roky) .. takže určitě je to umění být příjemná v takovýchto situacích.

ahoj všichni, byla bych ráda kdybyste mi poradili. Já toužím být letuškou, dělám všechno proto, abych to jednou dosáhla. Spravila jsem maturitu a stále se učím angličtinu. Myslím že ji umím dobře ale stane se mi že když s někým mluvím, že musím někdy déle přemýšlelo co řekl. Mylite že je to ještě velký nedostatek? Pořad rozmýšlam zda mám jít na pohovor pro Ryanar. Ale bojím se že pohořím na té angličtině. Četla jsem tu, že se až tak extra nevyžaduje v letadle, jen pořad totéž, ale bojím se pohovoru, vím že bych ji měla vědět perfektně ale nevím zda mám ještě počkat rok, dva a učit se nebo to zkusit. Lebo na letušku musí být jen určitý věk, já mám teď 20 a nechci jít poprvé na pohovor v 30. Nebo jak bych se mohla jinak naučit dobře anglicky, asi jít pracovat do zahraničí že? ale to teď nemohu a bojím se že kniha a nahrávky mi stačit nebudou: (Děkuji moc za radu.

Kessi

Máš ode mě SZ.

arrow
profile_image
cucu
od 8. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Cituji Tinkknit: Holky, řekněte mi, po pravdě: dávají na krátké lety ČSA vysloužilé letušky anebo zaměstnankyně za trest? Často lítáme na Slovensko, ty ženské jsou příšerné, nejsou ani hezké, ani ochotné, ani příjemné, jednou jsem reklamovala zmrzlý koláček, už jsem ho nedostala nazpátek a když jsem v letadle ztratila náušnici, tak nejen, že mi při výstupu nepomohly hledat, ale ještě mně nakonec vyhodily.
Já říkám, že to tam doklepávají důchodkyně a ženské před vyhozením, kolega říká, že jsou u ČSA takové všechny. Tak jak to je?

Já bych neřekla, že jsme všechny staré, protivné a hnusné spíše naopak

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj všem,
pročítala jsem si všechny komentáře a můžu říct,že mě to natchlo.Je mi sice 15 let,ale vím,že miluju jazyky a cestování.Pokud se to do vysoké nezmění,určitě budu o této práci uvažovat

Chci se zeptat,jesli nevíte o nějakých leteckých společností v cizině např.Francie,VB,..
Máte nějaké zkušenosti?

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené