arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Všechny zdravím. Chtěla jsem se zeptat, jestli některá z Vás nemá zkušenost s laserovou operací očí metodou Lasik, nebo Epi Lasik, Femto Lasik. Jsem krátkozraká, dioptrie cca -2,25 a chtěla bych tuto operaci podstoupit na oční klinice Gemini ve Zlíně. Chtěla jsem se jen zeptat, jestli už na tom některá z Vás byla, jaké to je po operaci (a také jaké to je delší dobu po operaci cca 1 rok a více). Mám strach, aby investice cca 35 tis.Kč nebyla jen krátkodobou záležitostí. Děkuji.

máme v rodině dva členy, co na Lasiku byli a jsou nadmíru spokojeni. Po operaci je to tak 24 hodin hodne citlivy, musis asi týden spát v takových ochranných brýlích, aby sis do toho nehmátla, ale jinak v pohodě. Dostaneš antibiotikový kapky a zvlhčující kapky a ty zvlhčující budeš kapat docela dlouho, protože budeš mít pocit suchého oka, ale jinak teda nikdo žádné problémy neměl. Na kontrolu se chodí den po opce, pak asi 3 měsíce po a pak až za rok tušim. Myslím, že se nemáš čeho bát... jinak občas se oči neoperují na 0,0, ale na jednom oku se trošička dioptrie nechá, aby se oddálila potřeba brýlí na blízko ...s věkem se chtě nechtě zrak zhoršuje...

arrow
profile_image
Šmudlinka
od 18. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Dioptrie se nechávají jen u starších pacošů (dle mého lékaře). Táta na tom byl cca před 12 lety a je dost spokojenej. Já byla na konzultačce, ale vzhledem k tomu, že z původních 2,75 mám už jen 2,25, přišla mi taková investice zbytečná a nešla jsem do toho.

Byla jsem na Femtolasiku vloni v červnu. Měla jsem 2,75 na každém oku, momentálně jsem bez dioptrií a pořádně si to užívám. Femtolasik je absolutně bezbolestná metoda, cca. po 4 hodinách po operaci jsem normálně obstarala domácnost, děti a úplně bez léků. Byla jsem v Gemini ve Zlíně.

arrow
profile_image
Dadinka
od 29. 12. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Pořád se rozmýšlím jestli na to jít či ne. Nemám zas tak moc dioptrií. Moje oční lékařka mi to rozmlouvá, ale v konečné fázi je to jen prý moje věc jak se rozhodnu. Kamarádka na tom taky byla ve Zlíně cca před 7 lety (Gemini), a už na jedno oko vidí hůř. Tak mám strach, abych na tom nebyla stejně jako ona za nějaký čas. Ale ta vidina toho že konečně uvidím do dálky a ostře za to asi stojí.

arrow
profile_image
Jelena
od 4. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já jsem byla v r. 1996 v Lexumu, tenkrát mi operovali oči metodou PRK, měla jsem strašný dioptrie 8 a 9 na dálku. 10 let jsem měla 0 a 0. Nyní se to vrací, mám 5 a 2,5, nosím KČ. Byla jsem na vyšetření, aby mě znovu operovali, tak uvidím, jestli se dostanu zas na původní dioptrie, tak do toho půjdu znovu. Ale jak všude tvrdí, že operace je trvalá, tak to není pravda (nejsem jen já, komu se vada vrací).

Já jsem byla na lasiku premium před měsícem a jsem nadšena!!na obě oči mám dioptr.0.Tak dobře jsem neviděla ani s brýlemi či čočkami.Byla jsem v Ostravě v Lexumu.Vůbec jsem neměla ani žádné řezání a večer jsem už krásně viděla na telku.Jde si u nich i za 3000,- za oko uzavřít pojistku,že se při zhoršení a potřebě další operace provede zdarma.Pojistka jde uzavřít do roku po operaci,tak uvažuji,že se to vyplatí a mám rok na to si odkládat penízky.

arrow
profile_image
Janka_S
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

taky na operací uvažuji. Sice nemám velké dioptrie 1,5 a 1,75 ale i tak mě to láká. Do loňského léta jsem nosila čočky, ale nějak mi začali vadit. Přes prázdniny jsem je nemohla nosit vůbec a teď mám z nich strašně unavené oči. Ten pocit že vidím i bez brýlí je super a teď mi to chybí.

arrow
profile_image
bibik
od 20. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

ahoj, ja jsem byla před rokem na operaci v Gemini ve Zlině, metoda FemtoLasik. Po operaci jsem mela pocit cizího tělíska v oku a oči slzely. Dostala jsem prášky na uklidnění, takže jsem zbytek dne a následující noc prospala (s tmavými brýlemi na očích). Druhý den už oči neškrábaly ani neslzely, akorát vidění bylo rozmazané, ale to se upravilo asi po třech dnech. Nevím kolik mám teď dioptrií, ale vidím líp, než předtím s čočkama nebo brýlema. Jedno oko mám od malička tupozraké (teď na něj vidim prý tak na 60 %) a před operací jsem na něj šilhala (po operaci nešilhám). Já jsem tedy moc spokojená, velmi rychle jsem odvykla brýlím a čočkám, už ani nevím, že jsem je někdy nosila (smajlík). Navíc ta svoboda, když chci někam jet, nemusím se starat o čočky, nebo když chci někde přespat, nemusím řešit roztok atd. Myslím, že pokud by tento stav vydržel aspoň 10 let, tak se to finančně vyrovná s náklady na brýle, čočky, roztoky atd. Personál v Gemini je sice milý, usměvavý, ochotně odpoví na všechny otázky, ale stejně jsem se neubránila dojmu, že to tam jde jako na běžícím pásu - ale aspoň je vidět, že mají dobrou pověst. Jo, navíc myslím, že první konzultace a vyšetření je zdarma a ty se pak mlžeš rozhodnout, jestli do toho pujdeš nebo ne. A taky máš právo na reoperaci do 1 roku zdarma.

arrow
profile_image
Janka_S
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

moc děkuji, to je super že máš tak kladnou zkušenost
Ještě by mě zajímalo jestli je tu někdo kdo má operaci již delší dobu za sebou. Zda se to může vrátit zpátky . Od očařky jsem se dozvěděla že pokud budu mít brýle na dálku, tak na blízko se mi zrak vlivem věku nezhorší. Ale pokud si je nechám operovat, na blízko je potřebovat budu. To mi vůbec nevadí, spíš se hrozím toho muset mít pak brýle na dálku i na blízko

Taky jsem si nechala jsemprovést operaci obou očí najednou, ale bohužel se mi krátkozrakost běhěm pár měsíců na jedno oko vrátila a s ní i nošení brýlí. Opravnou operaci jsem absolvovala úž na klinice v Praze 9-Počernicích a kliniku Lexum, kde mi první operaci dobře neudělali tedy vůbec nedoporučuji pokud nechcete mítten samý problém jako já... když jsem jim to přišla reklamovat" , tak na mě vejrali co po nich chci a místo nějakého povzbuzení jsem jen poslouchala jak si to každý zaviní sám, protože nedodrží léčebný postup., čehož jsem si nebyla vědoma . Ted zase vidím na obě oči a je to super.

arrow
profile_image
nutella
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Markyta

Cituji Markyta: bohužel se mi krátkozrakost běhěm pár měsíců na jedno oko vrátila a s ní i nošení brýlí

Rovněž jsem slyšela podobné zkušenosti - navíc jde o poměrně mladou metodu, přitom dost razantní zásah do oka ( rohovky ), a neví se, co to udělá po určitém čase - to a další podrobnosti jsem o této operaci zase četla v jednom odborném časopise ( bohužel si nevzpomínám na název ).
I když čtu mnoho pochvalných názorů pacientů, určitě bych do toho nešla - ale každého věc, jak se rozhodne.

arrow
profile_image
nutella
od 21. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Janka_S

Cituji Janka_S: spíš se hrozím toho muset mít pak brýle na dálku i na blízko

Existují multifokální čočky ( na všechny vzdálenosti ) - dnes již velmi, velmi kvalitní - sama je nosím - a 100% spokojenost. Takže obavy mít nemusíš. Ale dodatek: nesmí se šetřit a nechat si zhotovit laciné - pak jsou s tím problémy.

arrow
Neprodává v Bazaru

nutella- nechápu jak mužeš napsat že jde o poměrně mladou metodu když jí tu dělají skoro 20let.Mě to chtěli naši zaplatit k osmnáctinám,ale tak jsem se bála že s toho sešlo a ted´ve 34letech mě ukecal známý a šla jsem do toho měla jsem krátkozrakost s tupozrakostí na obě očí dioptrie osmičky.Ted´rok po operaci mám dioptrie nula,vidím suprácky,jen mě mrzí že pulku svýho života jsem byla slepá kvuly strachu.Přitom to vubec nic neni-u zubaře je to horší.Na metodu Lasik nedávají záruku ,takže je pravda že se to muže časem opět zhoršit,ale na jiné metody davají celoživotní záruku.

arrow
profile_image
stania
od 18. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Můžete mi někdo napsat jak ta operace probíhá a jestli to bolí? Po operaci jste se zavázanýma očima odkázané na odvoz nebo jen doprovod a nejste slepí.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené