pročetla jsem si diskuze,co tady už byly,ale odpověď na svou otázku jsem nenašla.Proto se chci zeptat...jsem týden po operaci femtosekundovým laserem. Měla jsem -4,5 a -3,75 dioptií.Zatím nic moc vidění.Ráno když vstanu,tak mám pocit,že vidím krásně ostře,ale jen co kouknu do počítače nebo knížky tak se mi hned do dálky vidění jakoby rozmázne,prostě není vůbec ostré a tak to je po celý zbytek dne. Začínám být trochu nervózní,aby mi to nezůstalo.S tím bych nemohla vůbec fungovat.Doktorka co mě před operací vyšetřovala říkala,že mi to stáhnou na nulu.Všechny co znám,viděli hned po operaci skvěle,proto mám strach.Měl tu někdo podobný problém?jak dlouho trvá,než se vidění ustálí?Na kontrole mi doktor pouze řekl,že za měsíc se uvidí jak to vypadá...

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

jakmile nakoukneš do knížky tak vidíš také pěkně a špatně až z ní vykoukneš do dálky?

Reaguji na Jaanaa22:
ano přesně,na blízku žádný problém,ale jak pak kouknu ven,tak do dálky rozmázlo

arrow
profile_image
Jaanaa22
od 25. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

tak dej vědět jeslti se to opraví. Já na tom nebyla, ale v budoucnu se chystám. A zkus se nechat vyfotit jestli ti budou svítit oči.

arrow
profile_image
Dexi
od 18. 10. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jéé, no to jsem měla přesně stejně! Ráno OK, ale jak jsem koukla do počítače, tak jsem zbytek dne neviděla ostře nic. Po týdnu na kontrole mi řekli, že mám ještě 0,5 dioptrie, příští týden jdu na kontrolu po měsíci, tak uvidím. Myslím, že pořád tu půlku mám, tak už začínám zvažovat reoperaci (zdarma), ale pokud mám půlku, spíš si ji pošetřím na zhoršení po porodu, nebo tak.
Je to k vzteku, každý vidí po operaci jako ostříž, jenom mě štve, že na titulky mžourám a jak jsem v brýlích viděla vše ostře... Ale doktorka říkala, že se to může ustalovat několik měsíců, tak uvidíme, no.

arrow
profile_image
Eldersfield
od 23. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Byla jste prosim některá z Vás na operaci pomocí femtosekundového laseru ( doufám, že to správně píšu). Mužete popsat jak probíhal zákrok? A celkové pocity a zlušenosti z tohoto zákroku? Děkuji.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Fredyna:
Mám za sebou zákrok zákrok zhruba 9 měsíců, první týdny jsem měla tyhle problémy taky a u mě to bylo suchostí. Naordinovala jsem si jiný zvlhčovací přípravek než mi byl doporučený a ze dne na den jsem měla pokoj. Lékařka mi ho pak na kontrole schválila a zase se divila pro změnu ona, že s tím tak dobře vidím, ale pak při testech uznala, že to tak je, protože mi tím pádem spadly dioptrie na +/- 0, protože když jsem používala ty jejich zázračný kapky, dioptrie mi děsně lítaly od kontroly ke kontrole nahoru dolů, jak se jim chtělo , ty svoje kapky používám dosud a pohoda, očka mám úplně v pohodě, i když je už nepoužívám pravidelně.
Reaguji na Eldersfield:
Byla, je to úplně v pohodě. Očka párkrát rozkapou znecitlivujícím přípravkem, dají tabletku na zklidnění, obléknou plášť, čepičku a návleky a jde se na sál, do rukou dávají někomu plyšového psa, mně nedali, skety . Pak následuje samotný zákrok, dostala jsem rozvěrku, oko mi spravili (nemá cenu popisovat postup, trošku nepříjemný je tlak na oko v první fázi, ale nebolí to a trvá to chviličku), rozvěrku odstranili, oko jsem zavřela a to samé na druhém oku. Poté mě poslepu odvedly 2 sestřičky do čekárny, posadily a měla jsem mít zavřené oči, ale protože jsem se potřebovala ujistit, že vidím, tak jsem opatrně oči otevřít zkusila a nic se nestalo, viděla jsem a pak už jsem je tu chvilku vydržela mít zavřené. Poté mi další sestřička pomohla svléknout obleček a šla jsem na kontrolu k doktorce, ta zjistila, že oči jsou ok a jela jsem domů. Trošku mě po zákroku pálily, jinak v pohodě. Druhý den jsem až na tu příšernou suchost nevěděla , že jsem na nějakém zákroku byla a sice jsem neviděla úplně ok, ale mohla jsem normálně koukat bez problému na tv i do pc, bez námahy. Ze začátku jsem měla docela problém s viděním na blízko, s halo efektem a měla jsem pocit, že nevidím úplně živě barvy, ale stejně jsem viděla podstatně líp než před zákrokem a časem to zmizelo, jsem moc spokojená a byla jsem v OCP, v Praze. Jsou šikovní a personál je abnormálně milý, což taky není zrovna častý jev.

arrow
profile_image
Eldersfield
od 23. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse:
Děkuju moc.Mám ještě dotaz, zda Ti u tohoto zákroku seřezávali tu vrchní část oka nebo zda u tohoto typu laseru se to nedělá. Mohu se zeptat kolik dioptrií jsi měla a cca kolik to stálo? Mám skoro 9 na každé oko a čočky po x letech nošení přestávám snášet -časté záněty. Takže o tom vážně uvažuji a tento laser se mi líbí asi nejvíc.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Eldersfield:
Jo jo, v té první fázi řežou do oka. Bylo mi vysvětlené, že je tenhle postup pro oko šetrnější a přesnější, ale co lékař to názor, někdo naopak tvrdí, že laserové seříznutí rohovky je lepší, no nevím... Dioptrie už si přesně nepamatuju, když vidíš, rychle na to zapomeneš. Jedno oko přes čtyři (pravé), levé necelé čtyři dioptrie na dálku s astigmatismem. Stálo mě to 33.000,-Kč, vychytala jsem nějakou jejich slevovou akci (občas opakují) a měla jsem připlacenou metodu CUSTOM VUE, což je sken vady oka, který se zadá do PC, propojí s laserem a ten pak podle toho "pálí" body tam, kde je potřeba. Prý je to přesnější a méně hrozí, že budeš mít po zákroku problém s viděním ve tmě, ten jsem tedy neměla, ale možná to byla náhoda.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Charmeuse: Naordinovala jsem si jiný zvlhčovací přípravek než mi byl doporučený a ze dne na den jsem měla pokoj.

Měla jsem původně naordinované kapky Refresh, jenže mě z nich strašně svědily oči a vůbec jsem neměla pocit, že by zvlhčovaly, jako by mi na očích prostě "nedržely", vyměnila jsem je za Vidisic, což jsou gelové kapky a bylo to skoro hned v pořádku. Ale nechci tím nikoho ovlivňovat, mně to pomohlo, ale kapky jsem používala bez schválení lékaře pouze pár dní a ne hned po zákroku, až když jsem přestala používat antibiotika a kortikoidy, které jsem kapala několik týdnů a samozřejmě jsem ten Vidisic zkusila na vlastní riziko.

arrow
profile_image
Eldersfield
od 23. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Charmeuse:
Děkuju za info. S tím řezáním jsem doufala že to nebude To mě děsí asi nejvíc. Ikdyž se jedná jen o moment. Děkuju za cenné informace.

arrow
profile_image
Charmeuse
od 13. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

To řezání nic není, ono to sice člověk vidí, ale rozmazaně, nebolí to a trvá to vteřiny. I s přípravou jsem byla na sále asi 12 minut. Pro mě byl jediný nepříjemný okamžik tlak v první fázi na oko, protože na něj přitlačí jakýsi držák, který slouží k tomu, aby šlo právě "ořezat" , ale ten se používá snad i u laserového oříznutí rohovky. A bála jsem se těch očních rozvěrek, protože jsem si myslela, že mám moc malé oči, aby je šlo vůbec tím rozvěračem otevřít a myslela jsem si, že nevydržím nemrkat, ale nakonec jsem ani nepoznala, že ten rozvěrač v oku mám a mrkat jsem sice nemohla, ale jak jsou ty oči znecitlivěné, tak mi to ani nepřišlo jako problém a nebylo to nějak nepříjemné.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené