arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,
chtěla bych se zeptat, jestli mi máte nějakou dobrou /špatnou zkušenost s psychologem/terapeutem/... léčící poruchy příjmu potravy v Praze nebo v Českých Budějovicích?
Taky bych Vás chtěla požádat o názor, jestli si bych za někým vůbec měla chodit, nebo je to zbytečné.
Před třemi lety jsem měla anorexii ("léčenou" antidepresivy), pak to vystřídalo chorobné přejídání (neléčené). Povedlo se mi dostat se z přejídání a půl roku bylo vše ok až na to, že jsem měla mírnou nadváhu. Pak jsem začala pomalu hubnout a hubnout a... pořád hubnu a nemůžu přestat. Jsem na dolní hranici normální váhy dle BMI - vezmou mě někde? Bude mi někdo věřit, že mám problém? Nebude se na mě dívat divně?
Denně sním kolem 7000 - 8000 KJ, to není málo. Mám celkem vysoký energetický výdej a hubnu cca. 1kg za 2/3 týdny, takže pomalu.
Jenže pocity jsou stejné jako tenkrát. Bojím se jídla, nesním nic co bych si sama nepřipravila nebo neznala složení. Mizí mi MS a hlavně mám strach.

Moc děkuji předem za všechny názory a zkušenosti (kromě těch, které budou připomínat, jak jsem hloupá a neschopná zvládnout základní věc jako je výživa svého těla, na sebeobviňování si totiž stačím i sama).

arrow
profile_image
matulik
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Rozhodně nejsi sama, kdo má problémy s jídlem Určitě zajdi za doktorem, něco ti předepíše. Já mám Prozac, nepřibírám po něm ani nehubnu, takže zatím v pohodě.

arrow
profile_image
Atalanta
od 22. 8. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji matulik: Rozhodně nejsi sama, kdo má problémy s jídlem

Děkuji, zvláštně mi celkem pomohlo tohle slyšet a uvědomit si, že nejsem jediná s tímto problémem.
Pomáhá ti ten Prosac? Jak?
Nechci asi zase prášky. Nic nevyřešily, jen odsunuly na později - na teď. Jak to ale neposouvat, ale vyřešit... to nevím.

arrow
profile_image
matulik
od 6. 12. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Atalanta: Pomáhá ti ten Prosac? Jak?

Tak především jím, většinou každý den. Když mi někdo řekne, že jsem moc hubená, tak z toho nemám depku jako dřív ale se** na něj! Jsem víc společenská, mám větší sebedůvěru, zkrátka zatím to jde

arrow
profile_image
Red_fire
od 5. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Cituji Atalanta: Pak jsem začala pomalu hubnout a hubnout a... pořád hubnu a nemůžu přestat. Jsem na dolní hranici normální váhy dle BMI - vezmou mě někde? Bude mi někdo věřit, že mám problém? Nebude se na mě dívat divně?

Ve smyslu, že nejsi vychrtlá? Ženy s bulimií nebo záchvatovitým přejídáním mají mnohdy normální váhu (holt ani zvracení nezabrání vstřebání velkého množství kalorií, jak jsi sama zjistila...) a rozhodně to není směrodatné.

Doporučuji tyto stránky, je tam seznam terapeutů a užitečné rady. Držím palce

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené