Ahoj holky, moc by mě zajímalo, jestli jste se některá s trombofílií setkaly, nebo jí máte, popřípadě jakou formu, a jak vypadá vaše léčení. Zajímaly by mě zkušenosti s touto "nemocí", jaké komplikace vám to přineslo v životě?

Reaguji na Lady Glamour:
Známá ji má zjištěnou několik let, ale měla ji i její matka.
Při trombofílii je nejrizikovější užívání HA, kouření, alkohol a náhlé změny výšek (cestování letadlem, potápění a pod.) a naopak je hodně důležitá celková životospráva - pitný režim, zdravá strava a pohyb. V těhotenství jsi pak také daleko víc sledovaná.
Není to úplná sranda, ale žít se s tím dá.

arrow
profile_image
Michaela18
od 2. 1. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Lady Glamour: Poslala jsem ti SZ

Reaguji na True: No pitní režim a pohyb mám dost bych řekla, když jsem se to dozvěděla, řekla jsem si, že bych chtěla ještě tak 8 kilo dát dolů, ať to riziko je menší. Nic moc mi ještě neřekli, dozvím se to až ve čtvrtek. Samozřejmě, že jsem z toho vyjukaná, protože sestřička mi brnkla, řekla že to mám, ať se stavím co nejdřív a ať vysadím antikoncepci... A teď někde na netu čtu, jak je to rizikové v těhotenství, jak si některé maminky píchají injekce do břicha a že při tom je zvýšena potratovost... Jinak s tím létáním... V září chci letět na dovolenou říkám si, že jsem ještě docela mladá na to, aby mě nějaký jeden let, nebo dvě pivka za čtvrt roku složily ne?

Reaguji na Michaela18: Děkuju trochu mě to uklidnilo...

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Já trombofílii mám. Žiju normálně, žádné léky naštěstí nemusím brát. Jen mi bylo napsáno Acidum folicum (kyselina listová). Jednou ročně chodím na krev. Pokud jedu na dovolenou (letecky) musím si pro léky. Bylo mi doporučeno i při dlouhé cestě vlakem a autem, nebo se aspoň chodit procházet. Dále hlídat při zlomenině, upoutání na lůžko atd. Mám hodně pít. Nosím u sebe kartičku, kde mám napsanou mutaci atd..V těhotenství budu více sledována a bylo mi řečeno, že se píchají injekce do břicha..buďto celé těhotenství, nebo poslední 3 měsíce určitě.

Cituji fashion86: V těhotenství budu více sledována a bylo mi řečeno, že se píchají injekce do břicha..buďto celé těhotenství, nebo poslední 3 měsíce určitě

No to je právě to, co mě docela vyděsilo

arrow
profile_image
Sára2
od 29. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Trombofilii mi zjistili jelikož jsem si sama požádala o genetické testy, protože jsem musela užívat HA z důvodu neustálého krvácení (jinak bych už ji nevzala) a hned jsem dostala kartičku trombofilika, chodím jednou za půl roku na kotrolu krve. Mimochodem mám 3 děti - všechny těhotenství bez komplikací, letadlem na dovolenou jsem létala třikrát ročně a pokud bych o testy nepožádala tak bych o ní nevěděla a HA bych jedla taky dál.... Podle mě má trombofilií daleko větší procento populace než se myslí. Co jsem prostudovala na internetu tak plicní embólií kolikrát dostane mladé děvče, které nemá toto dědičné zatížení ale HA je tam skoro vždycky. Já bych ti doporučila se nestresovat, vysadit Ha bude nejlepší co můžeš pro své tělo udělat a jinak se pokusit snížit váhu a dodržovat hlavně pitný režim.

Je zvláštní, že jsem o tom nikdy nikde moc neslyšela, ale přítel potom našel, že to má skoro třetina lidí u nás... A je to nějak dědičné?

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Cituji Lady Glamour: A teď někde na netu čtu, jak je to rizikové v těhotenství, jak si některé maminky píchají injekce do břicha a že při tom je zvýšena potratovost..

Jo to jsem taky četla..ale pochopila jsem to tak, že potratovost je vyšší, ale myslím, že hlavně u těch případů, kde se to bohužel ještě neví. Je hlavní, že to víš a máš to v papírech, hned si tě budou hlídat důkladně (doufám). Ty testy jsou hodně drahé a jsou třeba ženy co potratí 2-3x a pak se jim teprve ty testy udělají a přijde se nato .

Cituji Sára2: jinak se pokusit snížit váhu a dodržovat hlavně pitný režim.

¨
Ano, ano o to se snažím teď, podařilo se mi zhubnout 4 kila zatím, ale abych měla svou ideální váhu k výšce a tudíž i nejmenší zdravotní rizika, měla bych dát dolů minimálně aspoň ještě 5...

Cituji Sára2: Mimochodem mám 3 děti - všechny těhotenství bez komplikací

A musela si si píchat injekce?

Reaguji na fashion86: No já to měla naštěstí testy úplnou náhodou, protože dělali nějaký průzkum... Takže možná, že bych to teď ještě pořád nevěděla... HA beru už 5 let...

arrow
profile_image
fashion86
od 8. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Taky jsem přesvědčená, že nějakou mutaci má opravdu velké procento lidí. Hlavní je nebrat prostě antikoncepci, to si myslím, že je hlavní. Pak ještě asi není úplně super kouřit. Určitě bych se, ale nebála dát si alkohol.

Reaguji na fashion86: No naštěstí HA už neberu, ani nekouřím, ale 18 let jsem žila v jedné domácnosti s rodiči, kteří vykouřili x cigaret denně...

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené