arrow
Neprodává v Bazaru

Mě přijímačky těžké nepřišly,i když jsem po gymplu už 5 let je fakt,že jsem z biologie maturovala a při učení jsem zjistila, že mi toho v hlavě celkem dost zůstalo, akorát ta genetika byla horší, tu jsem se učila z Biologie pro gymnázia a ještě z Odmaturuj z biologie a stačilo to. Biologii člověka ze Somatologie od Dylevského.
Já teda studuju v prváku na PA,ale kombinovaně, ale tím že nemám registraci, tak na některé přeměty chodím s prezenčními a praxi mám taky v rozsahu prezenčního studia.
S rozvrhem já ti moc neporadím,my na kombi ho máme pevně daný, ale jedna holčina co k nám přešla z prezenčních říkala,že právě měli školu po-pá od rána do večera,ale předměty ne v kuse,ale třeba 2h přednášku,pak 3h pauzu, pak zas nějakou přednášku a zas pauzu, prostě to měli takové rozkouskované,že byla v podstatě celý den pryč a nic dalšího nestíhala,tak přešla k nám..no stejně to nakonec vzdala,ale to už je jedno

No a jinak já jsem se školou spokojená,baví me to

Dost holek bývá ale zklamaných, když zjistí, že ta porodní asistence není potom o péči o novorozeně, ale hlavní roli tam hraje rodička - je to logické, ale dost holek si myslelo, že se bude pak především starat o mimčo, proto jestli od toho očekáváš taky něco takového, je lepší jít na sestru, kde si následně můžeš udělat specializaci jako dětská sestra.

Tak to je pěkný nesmysl. Dětskou sestru můžeš jít studovat na 2.LF také bakalář a nebo po porodní asistentce můžeš pak jít dělat na jakékoliv novorozenecké odd. v nemocnici. Porodních asistentky mají splnit ke státnicím 40 porodů a ošetřit 100novorozenců - někde stačí i méně....

Ale pokud by tě spíše zajímala práce s dětmi, tak by možná byla lepší všeobecná sestra, není to tolik náročné studium co se týče praxe. Odvést 40 porodů se může zdát jako hračka, ale opak někdy bývá pravdou z řady důvodů....

arrow
profile_image
imotenee
od 15. 6. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Veuška:
Prosim Tě můžu se Tě zeptat, jak dlouho jses asi učila na přijímačky, pokud jsme měli biologii jen okrajově ? Myslíš, že je lepší se učit měsíc předem jintenzivně ?A ta praxe je v nemocnici univerzity? OPravdu je vyuka rozvržena do celého dne? Taky se mi nechce věřit jak jsem četla, že pA mají 12000,- Kč. To nemůže být možné s vš.

arrow
profile_image
Verunkaaaaa
od 8. 8. 2012
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Veuška: Ahoj, já se právě dozvěděla, že mě vzali do Ostravy na porodní asistenci na základě odvolání ( byla jsem 1.pod čarou) a tak bych se tě zeptala na spoustu věcí, za všechny reakce ti budu vděčná. I ty materiály Určitě se mi ozvi Veru ((********************))

Reaguji na Verunkaaaaa: ahoj prosím tobě to odvolání došlo už poštou?nebo si to měla na internetu?já taky stále čekám na odvolání na záchranáře a stále tam nic nemám...pořád mám u přihláška nepřijat pro nedostačující kapacitu..

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené