arrow
profile_image
Didonka
od 23. 2. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj sháním nějaký lepší fotoaparát nebaví mě levné digitály. Chtěla bych opravdu pěkné, kvalitní barevné fotky. Zrcadlovku s tou bohužel fotit neumím. Věřím , že existuje nějaká varianta lepšího fotáku pro nás amatéry?

arrow
Neprodává v Bazaru

Digitální zrcadlovky
Kvalitou i cenou jsou někde mezi digitály a zrcadlovkami, ale moc se v tom nevyznám, někdo ti tu určitě poradí líp a konkrétně

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji Suzie: Digitální zrcadlovky Kvalitou i cenou jsou někde mezi digitály a zrcadlovkami, ale moc se v tom nevyznám, někdo ti tu určitě poradí líp a konkrétně

Dneska už jsou všechny zrcadlovky digitální Pokud jsi myslela něco mezi kompaktem a zrcadlovkou, taks e to nazývá různě - EVF neboli elektronické zrcadlovky, falešné zrcadlovky, ultrazoomy. Jsou to stále ještě kompakty, tudíž není zapotřebí měnit objektivy, ale umožňují pokročilejší nastavení focení včetně automatického, poloautomatického (priorita času a clony) a manuálního režimu...........Problémem je, co si zakladatelka představuje pod pojmem lepší foťák pro amatéry a co a jak hodlá fotit. Ani EVF a dokonce ani zrcadlovka nebude ve výsledku dávat úžasné fotky pokud za ní hledáčkem bude absolutní amatér bez znalosti základních principů a který bude fotit pouze na automatický režim a možná sem tam nějakou scénu.......Sama jsem si několikrát ověřila, že někdy je třeba foťák "donutit" manuálním nebo alespoň poloautomatickým nastavením tak, aby vyfotil to co chci tak jak to chci. Už jen třeba barvy při západu slunce nikdy plně automatický režim nezobrazí tak, jak je ve skutečnosti člověk vidí. Vždycky je to hlavně o fotografovi - jsou lidi, kteří dokážou nafotit nádherné fotky s lepším kompaktem se omezenýma možnostma ale jsou lidi, kteří se zrcadlovkou nafotí fotky které vypadají hůře než z kompaktu (vynechávám samozřejmně extrémní případy, kdy kompakt scénu nedokáže zachytit a zachytí ji pouze zrcadlovka - například focení na extrémně dlouhé časy v noci bez užití stativu nebo když je nastavení času mimo možnosti fotoaparátu).

takže je zde vždy stejná otázka - využije zakladatelka možnosti, které jí EVF poskytne nebo bude fotit pouze na automatiku. Není pak lepší si koupit malý kompakt, který strčí do kabelky (EVF bývají trochu větších rozměrů) a bude ho moci mít vždy po ruce?
Já osobně bych EVF poradila (například řada Panasonic Lumix FZ), avšak s tím, že pokud bude chtít uživatelka opravdu plně využít jeho možností a mít opravdu povedené fotky (některé mé fotky z tohoto fotoaparátu - dle mého docela povedené - jsou tu dohledatelné v tématu o focení) tak radím koupit si k tomu nějakou knihu o základech fotografování a učit se, zkoušet a za nějakou dobu budou fotky opravdu nádherné, protože tenhle fotoaparát na to je dělat má, jen to chce i zkušeného fotografa. Pokud ale zakladatelka čas na učení se a zkoušení nemá a chce jen "cvakat" (nic proti) tak radím koupit si nějaký z lepších kompaktů, protože to ve výsledku vyjde lépe........protože jak říkám - rozhodujícím faktorem je fotograf, zatím nebyl uveden na trh takový fotoaparát, který by dělal nádherné fotky sám od sebe.......

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

jinak témat o fotoaparátech je tu přehršel a už jsem v dost z nich radila.......Chce to jen hledat....

arrow
profile_image
delfin126
od 29. 1. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

Jednooká zrcadlovka - zvaná nepravá..můžeš fotit na automat, nebo ručně nastavit, ale to chce trpělivost. Takové fotoaparáty mají označení EVF...zrcadlovka. Super fotky..já už bych digitálem také nefotila.

arrow
Neprodává v Bazaru

moderátorka

Cituji delfin126: já už bych digitálem také nefotila.

Tohle je ale taky digitál (pokud nefotíš na film)! To co myslíš se nazývá kompakt........

arrow
Neprodává v Bazaru

Cituji Suzie: někdo ti tu určitě poradí líp

viz bakalářka

arrow
profile_image
sanka
od 13. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já za sebe a své zkušenosti mohu doporučit Canon Power Shot G12. Pořídila jsem ho letos na jaře, fotit s ním jsem se učila za pochodu během léta a myslím, že se mi povedla spooousta krásných fotek. Má spoustu režimů, možností manuálního nastavení a dalším plusem je i výklopný displej. Na netu se cena pohybuje kolem cca 11 tis, ale myslím, že litovat nebudeš. Jedinou nevýhodou je to, že to není klasický "kompakt do kapsy".

arrow
profile_image
Amnesia
od 18. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

mám teď tenhle novej Panasonic Lumix http://www.alza.cz/panasonic-lumix-dmc-tz20ep-k-ce rny-d218379.htm a je super.

arrow
profile_image
eliss_ mojeid
od 19. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Reaguji na Amnesia: naprosto souhlasím s lumixem

arrow
profile_image
HannnahS
od 23. 12. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Reaguji na Amnesia: já mám starší verzi Lumixe FZ a jsem maximálně spokojená, takže se přidávám ke chvále

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené