Název tématu změněn moderátorkou z Leštění stříbra pilníčkem na nehty na Leštění stříbra leštičkou na nehty

Ahoj holčiny! Stala se mi nehoda, která mě přivedla na super zlepšovák. Umývala jsem sprchu savem a zapoměla sundat stříbrný prstýnek. Ten mi po savu trochu ´´zkorodoval´´. Byla jsem z toho fakt neštastná, prstýnek jsem totiž dostala od kamarádky. A pak mě napadlo, co z něj ty skvrny zkusit odpilovat pilníčkem na nechty? Řekla jsem si, že ho budu mít raději trochu poškrábaný než rezavý. A tak jsem to udělala. Pak mě znovu osvítilo a běžela pro leštítko na nechty. A leštila a leštila...Prstýnek je jako nový, pilník sici trochu postříbřený, ale na tom mi nezáleží. Takhle si můžete snadno obnovit starý poškrábaný prstýnek, který se jako zázrakem zase začne leksnot!

Jinak doporučuji nový pilník na nehty od Miss Sporty, ten barevný.

nevím, nevím jestli bych si takhle chtěla ztenčovat šperky . Já používám na leštění šperků pastu na zuby, umyju v mýdlové vodě a pak je přeleštím jelenicí. Nemusím je obrušovat (znehodnocovat) a lesknou se jako nové.

já teda stříbro čistila pomocí návodu z netu, do horké vody kousek alobalu nebo hliníkovou lžičku, přidat trochu kypřícího prášku a nechat v tom chvíli to stříbro

arrow
profile_image
James Kirk
od 24. 9. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bella_Pajuška
Jde-li o jednotný materiál, tak samozřejmě, že jej lze obrousit. Těžko by ses prostrouhala na jiný kov

Dainty
Ale zrovna korozi by si z nich takto asi nedostala, protože jde o součást původního materiálu (stříbra), která musí být odstraněna, ne vyčištěna. Je nutné rozlišovat špínu (cizí materiál na šperku) a poškození (narušení povrchu šperku).

arrow
profile_image
monča
od 27. 3. 2007
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

James Kirk
Já sem namočila stříbrnej kulatej řetízek do speciálního roztoku na stříbro a zapoměla ho tam a zmatovatělo mi to, nevíš co s tím?

Oh, Jamesi, odkudpak jsi, že u vás stříbro koroduje?

Monca, nevím jak velký vliv má pobyt v čistící lázni na zmatnění, ale ony tříbrné šperky v tom roztoku vždycky zmatní. Doporučuju ti abys je dobře omyla mýdlovou vodou a vyleštila takovou tou růžovou vatičkou určenou přímo na čištění šperků. Obecně ale můžu říct, že když jednou šperk vyčistíš v té lázni (zaboha si nemůžu vzpomenout na název, vím že je to "čistič" stříbra), pak se rychleji špiní a matní a je potřeba je čistit častěji než před tím V tomto směru je lepší a trvanlivější čištění ultrazvukem ve šperkařstvích.

Dainty
Je pravda, že ho malinko ztenčíš, ale určitě to nepoznáš! Zubní pastou težko odstraníš škrábance, nemyslíš?

KatuskaBeluska
Jj, tenhle postup znám. Je to fakt super, špína se jako zázrakem odplaví i z těch nejjemnějších řetízků a prstýnků.

Cituji Bella_Pajuška: Dainty
Je pravda, že ho malinko ztenčíš, ale určitě to nepoznáš! Zubní pastou težko odstraníš škrábance, nemyslíš?

Já se hádat nebudu a zkoušet to nebudu také, ale myslím, že pilníčkem bych si tam nadělala větší škrábance než běžným opotřebením. Ale to je věc názoru, já si svých šperků cením dost na to, než abych je pilovala .
Dovolím si pochybovat, že po tvém zásahu jsou šperky ještě lesklé.....

Dainty
Vždyť jsem psala, že je leštím, leštítkem na nehty. A tím je opravdu nepoškrábeš. Možná by ses divila. Ale samozřejmě ti to nevnucuji. Jen jsem se chtěla s ostatníma podělit o svůj vynález

Cituji Bella_Pajuška: leštítkem na nehty

Jé, promiň, já jsem pořád před očima měla ten pilníček na nehty jak je v úvodu diskuse
Leštítko jo, to souhlasím a určitě vyzkouším

arrow
profile_image
btcz
od 31. 10. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím,
super nápad..hned to vyzkouším. Byla jsem zvyklá ho jednou za čas vyčistit pastou - nechat chvilku působit, omýt a pak vyleštit. Možná by se to dalo zkombinovat.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené