arrow
profile_image
Icy Rose
od 4. 4. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím momentálně bydlíme v Brně, ale už mě to tu štve, pocházím z Čech a Morava… no řekněme že to asi není místo pro mě. Liberec jsem vždycky milovala, nedávno jsem tam strávila krásný víkend a měla možnost si město víc prohlédnout. Jsem celiak, takže mám doživotní bezlepkovou dietu, sama jsem se přesvědčila, že není moc míst, kde bych se v Liberci mohla najíst (o víkendu určitě ne) nebo nakoupit třeba čerstvé pečivo, ale napadlo mě, jestli je možnost nějaké bezpečné bezlepkové prodejny nebo pekárny třeba někde poblíž v Německu (Žitava, Görlitz apod ), má někdo zkušenost? Upřímně řečeno, v Brně taky s jídlem žádná sláva, ale člověk si tu dá bez lepku pizzu a ještě si vybere ze 3 pizzerií (opravdu dobrá je jen 1), několik restaurací a bister, 4 čistě BZL pekárny, což mi chybět bude, lepší něco než nic, ale snad s tím dokážu žít

Dále by mě zajímalo, jaké jsou tam pracovní možnosti, případně pokud má někdo srovnání, co se týče nabídek práce, mzdy tam a ve větších městech jako je to Brno, případně Praha? Partnerka je IT programátorka, v době případného stěhování bude mít 2 roky praxe (+ červený diplom z VUT asi taky nebude na škodu) a já mám maturitu, momentálně pracuji v call centru, což mě sice nijak moc nebaví, ale vydělat si můžu i víc než ona, co se odměn týče. Zajímá mě, jaké rozdíly můžou být, předpokládám že čím menší město, tím méně peněz, ale nemám přesnou představu.

Moje další otázka je na adopci. Má někdo přehled, jak dlouho proces v Liberci obvykle trvá, jaké mají požadavky na bydlení, kolik bývá v kraji dětí k osvojení, jak se tam přistupuje k přímé adopci apod.?

Ještě mě zajímá, jestli je tam třeba nějaká čtvrť, kde slušný člověk, případně rodina opravdu nechce bydlet (Romové, bezdomovci, narkomani) jako je třeba v Brně Cejl? :think: Osobně mi nevadí bydlet i na kraji města, jsem zvyklá na byt, ale musím říct, že ty staré domky třeba kolem ZOO mě taky dost lákaly. Koukala jsem na ceny nájmů a hodně se lišily. Nejdřív jsem narazila na 3+1 nebo 4+1 za cca 14 000,– (nechtělo se mi tomu věřit) a pak i to samé za 20 000,– stejně jako v Brně. Co se nájmů týče, v Brně nemá šanci najít bydlení člověk se zvířetem nebo rodina s dětmi, prostě jím být nikdo nechce pronajmout, je to i tam stejné?

Cokoliv nám může pomoct v rozhodování a dalších krocích

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené