arrow
Neprodává v Bazaru

Já se tedá líčila cca od 8. třídy..myslím,že pokud se ta holka umí nalíčit,tak at se líčí.Pokud to neumí,tak by se neměla líčit ani ve 30ti.. Asi tak..

arrow
profile_image
Aydee-lin
od 27. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Bude mi 15, chodím už 3 roky na gymnázium a pravidelně se maluju ( řasenka, občasně stíny.. ) od začátku tercie.
Když se podívám na ostatní kolem sebe, nikdo neni zmalovaný.
Podle mě je lepší, když si každý skusí všechno co chce.
Pokud je to co chcete zmalovat se, tak proč ne, stejně nakonec dospějete k tomu, že na vás lidé pořád koukají, protože nevypadáte na svůj věk..

arrow
profile_image
Májinka1
od 13. 8. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ahoj, já tohle řešila loni, dcera si začala v sedmičce líčit řasy, to jsem jí nezakazovala, má velké oči a řasenka jejich krásu ještě podtrhne. Začala jsem protestovat, když přidala tužku ...to se mi zdálo moc ( taky jsem se na základce nesměla líčit vůbec), ale časem mě protesty přešly. Jde přece hlavně o to, jak se chová a jaká je.

arrow
profile_image
Suxanno
od 11. 7. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Zdravím, já si začala líčit asi ve 13, to jsem dostala svoji první tužku na oči od mamky...byla modá, vůbec jsem nevěděla co s tím, a tak sem tím obkrelila celé oko. Naštěstí jsem měla upřímné kamarádky, které když viděly, že je to oc, tak mi to řekly. A tak jsem postupně z nindži ubírala, až sem se to jednou naučila pěkně Prostě žádný učený z nebe nespadl, i ty holky se to musí naučit, ale taky potřebují, aby jim někdo řekl, když to není ono, ale taky pochválil, když to vypadá přijatelně

arrow
profile_image
Darina94
od 13. 3. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Reaguji na Klariska1241: tak s tou poslední větou mužu jen souhlasit...

arrow
profile_image
holkazpanelaku
od 23. 4. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

méně než
10 příspěvků

Já jsem se v takových 12 malovala nejvíc, co pamatuju. Make-up, pudr, tvářenka, tři vrstvy řasenky, linka, stíny... Teď je mi 16 a nejčastěji nosím jen jemnou linku a řasenku, maximálně korektor, a dál to neřeším. Holky u nás ve třídě jsou na tom podobně. Těch 12 - 14 je holt takový experimentální věk. Moc bych to neřešila.

Mimochodem, já vypadám na 20 i bez make-upu. Dost dnešních holek (a myslím, že dříve tomu nebylo jinak) prostě vypadá starších.

arrow
profile_image
Mischellin
od 11. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Myslim, že každá z nás si prošla takovym tim ,,ostřejším obdobím" takže barvení hlavy 10x za týden, zkoušení všemožného líčení atd. mně osobně je jedno jak se kdo líčí a kolik mu je, já když nějakou takovou potkám, tak si o tom myslim svý a jdu dál, možná že třeba jestli budu mít děti tak budu mít určitě jiný názor a nedovolim aby moje dcera chodila zmalovaná jak š*****, ale všeho s mírou

arrow
profile_image
Sejkr
od 7. 6. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Ok, pokud se mé dítě nebude pokoušet vypadat jako panenka Barbie nebo postavička z animáku, tak budu asi docela spokojená a bude mi relativně jedno, jak moc bude dcera našminkovaná
Tohle je totiž moc http://beccababycake.blogg.se/ a netpěla bych to ani omylem!

No tak já se přidávám k názoru, že učitelé by to tedy řešit neměli. Holky jsou mladé a potřebují si všechno vyzkoušet, je to normální, taky jsem tak začínala. Ve 14, někdy v 8. třídě byla řasenka a sem tam linka, v 9. už pak i pudr a lesk a stíny a to trvalo do 18, teď už vím jak se mám a nemám líčit, ale kdybych to nedělala právě v těch 14, tak asi dneska chodim jak pako, protože bych to neuměla. A když už teda to nějaká dívka přehání dejme tomu ve 12 letech, tak by asi taky měla maminka ráno zkontrolovat dcerunku jak jde do školy a vysvětlit jí, kdy je na první líčení vhodná doba a jak se má líčit

arrow
profile_image
Adluska
od 3. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

No...já si zas nemyslím, že by se mladé holky měly líčit jako coury. Já jsem na základce používala řasenku, pudr a stíny občas, ale s mírou. Když teď vidím některé ty holčiny, tak se mi chce smát. A nepochápu to, že chtějí vypadat starší. Já sama si zakládám na mladém vzhledu. U nás ve škole se líčilo jen pár holek a nikdo nám to nezakazoval. Na druhou stranu jsme se líčily o dost umírněněji. Stejně jsme přišly na to, že na tělocviku se nám většina make upu rozteče a opotí a nebylo to už ono. Podpořila bych je v tom, když si hezky zvýrazní řasy a dají světlé stíny, ale nemusí mít přeci tlusté linky a tak.

Co se týče názorů na zasahování učitelů. Myslím, že učitelům do toho taky je něco, protože škola se má podílet na výchově a líčení prostě patří k věci. Navíc i učitelé jsou lidi a mají právo na vlastní názor.

Takže líčení ano ale umírněné. Navíc ty mladé holky vypadají sakra dobře i bez make upu.

arrow
profile_image
Sofinkas
od 15. 1. 2011
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

No já bych chtěla říct že mám dvě děti kluka a holku a 100% mě to taky čeká u dcery,ale je fakt že za mích dob jsme si tohle nesměly dovolit,já osobně jsem se nalíčila poprvé až na učnáku a to jsem ještě musela jen decentně make up nepoužívám dodnes ale řasenka a tužka na oči..No ale jelikož opravdu ta doba jde strašně rychle dopředu tak se tomu asi nedá ubránit spousty holek se maluje a ty kteří ne mají problém s jinýma holkama třeba...já osobně si myslím že malovat ano ale vše s mírou nějaký světlí stín neublíží,co se týče toho že nějaký chlap znásilní holku at v tolik nebo v tolik,je jedno kolik jí té dívce je nebo na kolik vypadá jde o to že ta sexualita znásilněných holek narůstá a není jen mladá a krásná namalovaná nebo nenamalovaná když to chlap chce udělat tak to udělá je to smutné kam až ta doba došla úpně se bojím co nastane za pár let.Myslím si že by měly být holky opatrné a zbytečně nepřehánět ani s líčením ani s vyzívavostí....

Já proti líčíení mladých děvčat nic nemám, když je to decentní, tak proč ne... Taky se usmívám, když vidím 15ti letou slečnu s černě orámovanýma očima. Ale musim se přiznat, že jsem si tímhle "černým" obdobím taky prošla, tak jako polovina z nás.. Takže ono to přejde i ty dnešní mladé dívky až zjistí, co jim doopravdy sluší.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené