arrow
profile_image
VivienElle
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,
mám nasazený fixní aparát na horní i dolní čelisti na dva roky, s tím že skoro půlrok je už za mnou. Takže, když jsem zapracovala na svém úsměvu, chtěla bych i na své výslovnosti. Problém mi dělají sykavky a neostrá výslovnost r/ř. Ale teďka řeším, jestli má cenu chodit na logopedii teďka nebo až po sundání rovnátek? Jinak se mi rovná mezera mezi horníma jedničkama, tak se bojím, aby mi potom případná napravená výslovnost nebyla k ničemu, protože bude jiné postavení zubů... Nemá tady někdo podobné zkušenosti? Jinak ještě dodám, že nejmladší už taky nejsem, bude mi 22 let. Díky moc za odpověď.

Osobně si myslím, že tvá výslovnost s postavením tvých zubů nesouvisí. Avšak doktor či logoped ti poradí nejlíp.

arrow
profile_image
Etenité
od 6. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Rovnátka by ti v terapii asi mohly překážet. Ale zkusila bych zavolat do nějaké logopedické ambulance a radši se zeptat přímo tam. Záleží na tom jaký je důvod, že máš špatnou výslovnost a jak moc je špatná. I špatné r/ř nebo sykavky mohou být způsobeny různými příčinami.

Mám logopeda v rodině a tak nějak ve stručnosti nic neřešit teď, až bude po 'rovnátkovém' období.

méně než
10 příspěvků

ahoj, driv jsemmela s r a ř taky problém..odnaučila jsem se to tak nejak sama slovem trnka, uz ani nevim kdo mi to poradil,ale fungovalo to a delaji dohromady r..kdyz si je rychle za sebou opakujes...za to po zkazene operaci zubu (a to jsem hodne slusna) mám problém se sykavkami takze cekam na revizi zubu a pak me ceka logopedie

arrow
profile_image
VivienElle
od 20. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Děkuju moc všem za názor a radu

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené