arrow
profile_image
kuli
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj,jsem 3 měsíce po modelaci prsou a jelikož mi stále otéká pravé prso,bojím se lymfedému.Ve vyjímečných případech se to prý může stát.Máte s tím někdo nějaké zkušenosti?

kuli
no zrovna před 4dny jsem na to koukala na Discovery.Nezachytila jsem to teda celé,ale mám pocit,že to zasahuje spíše končetiny.
Tak odpověď by ti měl dát doktor co s prsenkem máš,raději zajdi na kontrolu c nejdřív.

arrow
profile_image
kuli
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bany
Jo,to jo,ale k poškození lymf.systému může dojít kdekoliv v těle.Nejčastější jsou ruce,ale i na hrudníku jsou lymfat.cesty.K plastikovi jdu na kontrolu v pondělí,tak doufám,že mě uklidní a nebude to nic tak příšernýho jako je lymfedém.To by byl sakra pech!

kuli
jj vím,že v těle je celý lymfatický systém,ale on se právě někde ucpe a projeví se to spíše jakoby na tělních výčnělcích.
Pokud je odtok lymfy z některé části těla nedostatečný, vzniká lymfedém. Jedná se o otok způsobený právě špatnou drenážní funkcí mízního systému a hromaděním lymfy ve tkáních. Otok je v prvních fázích onemocnění měkký, později tuhne z důvodu přestavby tkáně. Postiženy mohou být dolní či horní končetiny, obličej či oblast genitálu. Můžeme odlišit čtyři stádia tohoto onemocnění:

1. stádium - latentní lymfedém: V této době se u pacientů objevují neurčité bolesti či pocity napětí v postižené části těla. Zatím zde není viditelný otok, ale transport mízního systému je již v postižené části těla snížen.
2. stádium - reverzibilní lymfedém: U pacientů se zhoršují příznaky prvního stádia a dále se rozvíjí reverzibilní (přechodný) otok. Končetina např. může večer bez zjevné příčiny otéct a do rána se opět vrátit do normálního stavu.
3. stádium - ireverzibilní lymfedém: Zde je již přítomen trvalý, tuhý, špatně stlačitelný otok. Kůže je ztluštělá a může se rozvinout postižení kožního systému.
4. stádium - elefantiáza: Stádium je charakterizováno velmi nápadným zvětšením objemu končetiny se značnou vazivovou přestavbou podkoží. Výrazně či úplně je též omezena hybnost příslušných kloubů. Nejčastěji je toto pozorovatelné na dolních končetinách.

arrow
profile_image
kuli
od 1. 2. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Bany
No to jsi mě,beruško,nepotěšila s tím výpisem stádií.Ale já to mám načtený.Bojím,bojím.Mám podezření na 1.-2.stádium.Ale nevím,ty moje příznaky nejsou úplně přesný.Abych tě zcela uvedla do problému:po modelaci byly obě prsa oteklý a bolavý po zákroku,to bylo normální.Postupem času opadl otok,prsa klesly,tak jak měly,ale zatímco levý je naprosto vpořádku-nebolí,neotéká,tak pravý je trochu tužší,mírně oteklý a hlavně mě bolí(ne moc,taková neurčitá,tupá bolest)a ta bolest není ani tak v prsu jako v pr.ruce-přes rameno až k lokti.To by ukazovalo na lymfedém.Na druhou stranu-ten otok je menší než byl,řekněme, před měsícem,bolest je menší než dřív a neotéká mi ani pr.ruka ani prsty nebo klouby.Takže jednu chvíli se raduju,že to není lymfedém a pak se zas bojím,že je,prostě nevím.Uvidíme co řekne doktor.Drž palec,to by bylo v prčicích-nechám si ušít nový prsa,abych byla na starý kolena kočka a zkomplikuju si zbytek života.

Dobrý den, mám podobnou zkušenost s otékáním prsu po operaci. Na otok jsem nasadila enzymy, konkrétně wobenzym... a už za pár dní se otok na pohled zmenšil, ale samozřejmě je nutné připojit lymfodrenáž.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené