Je tu někdo, kdo odnaučil pejska, aby neustále u vás nestál a žadonil o jídlo? Máme fenku a ta jak se někde něco šustne už je u vás a dělá uraženou, když jí něco nedáte. Lze to nějak odstranit, aby u vás pořád nestála a nežadonila o jídlo?

Máme doma stejný problém. Nenápadně se přiblíží ke stolu, sedne si a čeká. Když ji odeženu pryč, odejde, ale klidně mě hypnotizuje přes celou místnost.
Nebo stačí vzít nůž a začít krájet papriku (tu miluje), ona to uslyší a okamžitě ji máš u nohy... Ale radu nemám bohužel

arrow
profile_image
Lucia_LM
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jediná rada je ignorovať Všichni pejskové sú inteligentní, takže to určite veľmi rýchlo pochopí, že takto nič nedostane. Musí sa to však dodržiavať veľmi dosledne na 100%, skrátka nikdy si nepovedať veď ona už vie, že nemože, tak jej tento tento raz ustúpim aj dám jej.

Reaguji na Lucia_LM:
Na našeho psíka teda ignorace nefunguje Vyčkává až do poslední chvíle než se zvednu od stolu a jdu uklidit talíř. A to třeba se mnou jde někdy i k myčce a ujišťuje se, že opravdu nic

arrow
profile_image
Lucia_LM
od 28. 4. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Reaguji na Lilly Grace: ešte mi napadlo naučiť ho, že musí ostať na svojom mieste. ak má problém byť sám v miestnosti, tak kľudne aj v kuchyni, ale musí tam ostať až kým mu nedáš povolenie odísť.

Reaguji na avanta:
No my máme kuchyň včetně jídelní části celou propojenou s obývákem... takže to asi ne, zavírat ji do chodby... zas tak mi to nevadí

Náš sice žebrá,ale nás to nijak neobtěžuje,nechá se okřiknout,aby nežebral od návštěvy třeba,to jde na místo.Navíc pejsek žebrá tam,kde ví,že něco dostane,náš syn mu nikdy nic nedal a u něho nežebrá.
Ale soused žebrání odnaučil tak že u každého jídla měl kolečko citronu a to mu nabídl....pes velmi rychle zjistil,že citron opravdu nejí a přestal.

Reaguji na hafatko:
tak to buď ráda že dělá uraženou když jí něco nedáš...já měla podobný problém s kočkou, ale ta byla tak vytrvalá že by byla schopna řvát hodiny aby jí někdo něco dal
A jakmile se zavřelo při vaření do kuchyně, celou dobu seděla za dveřma, mňoukala, škrábala, skákala na kliku...a když jí člověk trochu dal...jakmile to zhltla, začalo to nanovo
Vždycky mě dostávalo jak mamka třeba dělala řízky, hned jak jednou klepla paličkou do masa, kočka už startovala do kuchyně
Takže při vaření leda že by někdo s pejskem šel ven

Reaguji na KatuskaBeluska:
Náš kocour startuje už při otevření ledničky

arrow
profile_image
denisatenisák
od 30. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Já psa krmim v době snídaně a večeře a když má plný pupík tak tolik neloudí, max. si sedne opodál a když to voní, tak mu tečou sliny jak opratě.
Když je oběd , pošlu ho na zahradu nebo mu dám něco na žvýkání.

arrow
profile_image
kobroor
od 6. 8. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Jediná rada je, nikdy psovi nedávat nic od stolu. Mám dvě holky a jsou velký tak, že na stůl v pohodě vidí a když tam je jídlo, tak si čuchnou, ale nedovolí si vzít. Když jíme, tak koukají, ale za chvíli zjistí, že nic nebude, tak si sednou nebo lehnou vedle a když zírají, tak se na ně zadívám a ony přestanou zírat. Jediná rada je fakt ignorace a když to nepomůže, tak zavřít jinam. Naší předešlý fence jsme dávali od stolu jídlo a tu jsme museli pak zavírat, protože se to nikdy neodnaučila a když se něco nechalo na stole, tak to sežrala.. Nejlepší je to toho psa prostě nikdy nenaučit..

arrow
profile_image
beliveme
od 17. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

my máme jorkšíra a dělá to taky...nejvíc se mi líbí,když usíná na gauči a někdo otevře ledničku,to vystartuje,že nevím,ani jak...a když třeba jíme a otravuje,tak ji stačí říct "místo" nebo běž pryč,nech toho jde do pelíšku a tam je dokud jí nedovolíme jít ven...kdyby sme ji dali citrón tak ho sežere taky...je jak popelnicejí všechno od granulí,až po jablka

ignorovat, jednou psovi něco dáš od stolu a už je tam pečenej vařenej. Odnaučit jedině, vyhubovat a nevšímat si ho, prostě ignorace dokud nedojíte.

arrow
0%
0    0
Nebyla hodnocena

Ignorace, ignorace ignorace. Ale s tím, že to budou dodržovat všichni členové rodiny a návštěvy. Když se jí a pes příjde škemrat, ani se na něj nepodívat, když začne kňučet nebo po vás skákat, poslat ho na místo. Když budete důslední, mělo by to pomoci. Když jsem to odnaučovala mojí fenku, šlo to bez problémů, jen vůně pečeného masa byla silnější, takže jsem ji poslala na místo a tam jí dala nějakou její žvýkací ňamku.
Až se to pejsan odnaučí a vy budete mít potřebu mu i tak kousek od stolu dát, tak jedině donést do misky, ale až vy dojíte.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy otevřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené