arrow
profile_image
Kosheeeen
od 28. 3. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Mám otázku, rozhoduji se o operaci na zvětšení prsou, ale doktor mi řekl, že se prsní sval už nedá používat cvičit jej a posilovat. Jenže prsní sval se používá docela dost. Co je na tom pravdy? Je možné poté dělat třeba historický šerm, když zde šermuji s mečem který má zhruba 4 kila, ten prsní sval je zde bohužel fakt potřeba. Děkuji za vaše poznatky a zkušenosti

No nevím proč ti doktor říkal, že ten sval nebudeš moct používat. Já svoje prsní svaly používám a posiluju úplně normálně a rozhodně uzvednu mnohem víc, než 4kg Snad jen u vrcholových sportovkyň, třeba vzpěraček nebo kulturistek, které potřebují opravdu maximální výkon, by to mohl být problém. Tam se uvolní jenom část svalu a tam sval pochopitelně atrofuje, ale velká část zůstane pořád funkční.

arrow
Neprodává v Bazaru

Kosheeeen
To počujem prvý raz, že by nemal byť potom sval funkčný. Nespôsobila by náhodou jeho nefunkčnosť ochabnutie prsného svalstva a tým aj celkovo prsníka? Potom by tá operácia bola dosť nezmyselná. Ja by som sa na to spýtala radšej aj iného doktora a pokiaľ by mi to niekto iný vyvrátil, tak by som dosť zapochybovala o odbornosti toho prvého doktora, ktorý Ti ro povedal..

arrow
profile_image
Radulinka11
od 8. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Kosheeeen
Já teda žasnu, co jsou lékaři schopni říct, ale myslím, že jsi to spíš špatně pochopila...Kdybys měla nefunkční prsní sval, tak nezvedneš ani skleničku, ani neotevřeš dveře, nic, protože prsní sval se používá skoro u všech pohybů horních končetin.Ta malá část, která je odpojená ta atrofuje, ale zbytek převezme jeho funkci a člověk by měl fungovat úplně normálně jako předtím, cvičení až za 2 měsíce po úplném zhojení svalu.Čím větší impl.tím vic sval atrofuje, u malých kolem 200ml prý vůbec.Nedoporučuje se to akorát vrcholovým sportovkyním jak psala pinky, ale pro normální rekreační sport to prý nevadí.Teda aspoň doufám, mám mít taky pod sval.

arrow
profile_image
Rajána
od 9. 4. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Prsní sval samozřejmě dál používat budeš, jen už je jeho schopnost vyvinout určitou sílu snížená.Nepatrně.Proto vrcholové sportovkyně do takové operace nejdou,už by to nebylo jako předtím.Žena v normálním životě to nepozná.

arrow
profile_image
Lesii
od 17. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Jsou lékaři, kteří to dost bagatelizují, řeknou, že za měsíc můžete všechno. To jsou takoví ti všechno bude super, ok, můžete všechno. viz třeba podobné otázky na plasticka-chirurgie.info. Pak jsou ti, co narovinu řeknou, ať na větší posilování prsního svalu potom úplně zapomenete a to i u malých implantátů. To řekl na konzultaci jeden z nej "prsařů" u nás.
Prostě implantát zatěžovat co nejméně. Nemyslím běžné činnosti, ale posilování. Implantát pod svalem posilováním trpí vždycky. Napíná se. To že se po augmentaci pod svalem nesmí cvičit určité cviky na prsní sval je pravda. Pokud někdo stejně cvičí, tak je to jeho věc i jeho riziko. Řekla bych, že historický šerm patří mezi ty případy, kdy lékař doporučí raději dát implantát pod žlázu, pokud žena neplánuje už kojit, ale záleží na prsní žláze, na množství tkáně, jestli implantát půjde schovat..

arrow
profile_image
woman
od 1. 3. 2008
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Používat ho lze, ale nikdy to nebude jako před tím. Vidím to sama na sobě, některé věci mi dělají problém. Ale zase na druhou stranu tělo se adaptuje a funkci vyřazeného svalu přebírají svaly jiné.

arrow
profile_image
Radulinka11
od 8. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

woman
Ahoj a můžu se zeptat, co Ti třeba dělá problém?Jaké pohyby? Jinak velký prsní sval je opravdu hodně velký a jiné svaly jeho funkci nepřebírají, přebírají je zbylé neporušené části prsního svalu.Mně nejde ani tak o posilování prsních svalů v posilovně, ale prsní sval zapojuješ-posiluješ při normálních denních činnostech jako je zvedání předmětů a hlavně u veškerého rekreačního sportu.Je to opravdu takový problém?

arrow
Neprodává v Bazaru

tak to si myslím, že něco na tom bude pravdy, mi totiž můj operatér řekl, že vrcholovým sportovkyním nedává imploše pod sval. Já osobně 14 měs. po operaci mám mnohdy po cvičení namožené prsní svaly,

arrow
Neprodává v Bazaru

Ahoj, jsem 4 měsíce po a po nějaké těžší práci rukama (rytí a nebo přehazování trochy písku, mytí oken) ty prsní svaly pálí jako čert.. takže se namůžou o dost snadněji než dřív a bolí to i dva dny.. určitě nelituju, ale chápu, že styl života asi budu muset trochu změnit.. ale za to mi to stojí.. H.

arrow
profile_image
Radulinka11
od 8. 3. 2010
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

0%
0    0
Nebyla hodnocena

Holky, vy mě tedas děsíte No ale jsem ráda, protože osobní zkušenosti jsou nejcenější.Jinak si myslím, že do půl roku to je asi normální, že to po zátěži bolí, ale myslela jsem, že po letech už by to člověk neměl vůbec pociťovat pokud je vše dobře zahojené a nejsou nějaké komplikace. Mně třeba říkal na konzultaci dr. Víšek, že po zahojení by to opravdu neměl být problém, že se to nedělá jenom u vrcholových sportovkyn, protože svalová síla prsního svalu je mírně oslabená, ale že by to mělo po zátěž bolet? Tak to skoro zvažuju jestli se na to nevykašlat Taky říkal, že je má i jeho dcera-pod svalem, tak si myslím, že by snad vlastnímu dítěti nedal něco, co by ji omezovalo v běžném životě nebo měla bolesti po cvičení.Pište prosím ještě svoje zkušenosti, takže je to cítit, i když třeba jenom něco těžšího zvednete?

arrow
profile_image
hairline
od 11. 11. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

...blbosť...normálne som fungovala. Citila som ale sval pri kazdom najmenšiom pohybe ...ani som si nikdy nepomyslela kde všade sa prsný sval používa ale v pohode ...3 deň som vysávala a 5 behala na aute. Dnes som 3 1/2 mesiaca po a v posilke som si naplno zacvičila prsia a biceps. Po mesiaci som v pohode plávala...ked to zhrniem zak po mesiaci ked som zacvičila prsia tak to bol neprijemný pocit ale nie bolesť a po dva a pol mes. možem robiť všetko ...nič nepríjemné necítim nič ma netahá a nepáli. A to ma doktor upozornil ze ked som pred operaciou dosť veľa cvičila, že ma to bude o to viac bolieť ale nikde nič ...pohodička.

arrow
profile_image
poiu
od 15. 3. 2013
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

Neprodává v Bazaru

Ahoj holky,mám plánovanou augmentaci,ale když čtu,jak se všechno potom hůř dělá kvůli tomu svalu,tak na to asi kašlu.Někde jsem četla,že se nedá ani plavat,když je to pod sval...Tahle diskuze je už celkem stará,tak jestli sem ještě chodíte,dejte mi vědět,jestli je to fakt tak strašný Díky moc!

Reaguji na poiu: Mám to sice jen chvilku (necelé 3 měsíce) ale taková hrůza to není. S tím plaváním to je potíž, to už jsem ozkoušela. Zatím mi to nejde skoro ani na čubičku, ale nevzdávám to!! Ale velká těžká taška nebo nákup se s tím dá nosit normálně, stěhovat lehčí nábytek jako je stolek nebo židle taky a to se ještě dost šetřím...

arrow
profile_image
isellka
od 25. 12. 2009
Poslat SZ
Nemá galerii obrázků

POZOR
Prodejce je na
černé listině.
Nebyla hodnocena

holky někdo psal, že Mašlíková to má taky pod sval a to hraje beachvolejbal. Ten je zrovna náročný na prsní svaly.

A nebo se rovnou zaregistrujte. Zabere Vám to 2 minuty.

 
Toto téma jsem založil/a, mohu ho tedy uzavřít.
Své téma uzavírejte vždy (!) po úspěšném prodeji v Bazaru. Děkujeme!
Příspěvky
| smazat označené